Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Новий мистецький проект презентували у педагогічному коледжі

Time Додано: понеділок, 13 квіт. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Викладачці освітнього закладу — Тамарі Бабійчук вдалося об'єднати творчість кращих майстрів Бердичівщини у одному фільмі. Таким чином авторка хоче сказати добре слово про митців і ближче познайомити із їхніми роботами своїх студентів. Фільм присвячений Сергію Танадайчуку, майстру народної творчості, що створив у Бердичеві унікальну школу витинанок.

Новий мистецький проект  презентували у педагогічному коледжі

Тамара Бабійчук, викладач Бердичіського педагогічного коледжу: “Ця людина гідна не одного проекту. Він не отримав того визнання, яке мусив би отримати. Може, через це, у ту хвилину, коли йшла боротьба між життям та смертю, він передчасно відійшов. Потрібно говорити про творчість наших земляків, поки вони з нами”.

Фільм розповідає про творчість 15 майстрів Бердичівщини. Із їхніми роботами можна було познайомитися на виставці, яку відкрили прямо в залі. Витинанка, вишивка, писанка, в'язання, лозоплетіння — занять, якими майстерно оволоділи наші земляки не перелічити. Аби зібрати їхню творчість в одне ціле, Тамарі Бабійчук довелося працювати кілька місяців. Особливо багато часу авторка присвятила сільським майстрам. Як от Михайлу Довбищуку. Він намалював десятки ікон, які прикрашають стіни сільських та міських храмів, і сотні картин, на яких оспівує красу рідного краю. А ще митець уміє писати вірші та плести з лози.

Михайло Довбищук, майстер народної творчості: “Батько в мене займався лозою, малювання від власного бажання описати красу мого рідного села Райки мені передалося”.

Народному мистецтву може навчитися кожний — переконують митці. У коледжі вони влаштували майстер клас з бісероплетіння, писанкарства, малюнка на склі та аплікації.

Ось дівчата чаклують над панно з соломи. Для роботи згодиться ячмінна та вівсяна. Наталія Гончар винайшла свою технологію — солому вона не парить, як роблять це інші.

Наталія Гончар, вихователь Бердичівської спецшколи-інтернату: “Вони дуже гарні. Якщо доторкнутися до соломи, - таке враження, що вона випромінює тепло”.

Людмила Самойленко показує студентам, як малювати на склі. Це різновид вітражу, але значно легший і швидший у створенні. У фільмі Тамари Бабійчук показано інші роботи вчительки. Ще вона знає секрети роботи із папером і пластиком.

Людмила Самойленко, вчителька образотворчого мистецтва ЗОШ № 10: “Це досить давня техніка. Батьківщина її — Закарпаття, звідти дійшли ікони на склі. Це велике поле для фантазії та експерименту”.

Матеріали про майстрів Бердичівщини можуть стати основою нового мистецького проекту — не виключають у коледжі. Головне, аби він був цікавим і корисним для студентів.

Юлія Крук

Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0