Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Новий мистецький проект презентували у педагогічному коледжі

Time Додано: понеділок, 13 квіт. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Викладачці освітнього закладу — Тамарі Бабійчук вдалося об'єднати творчість кращих майстрів Бердичівщини у одному фільмі. Таким чином авторка хоче сказати добре слово про митців і ближче познайомити із їхніми роботами своїх студентів. Фільм присвячений Сергію Танадайчуку, майстру народної творчості, що створив у Бердичеві унікальну школу витинанок.

Новий мистецький проект  презентували у педагогічному коледжі

Тамара Бабійчук, викладач Бердичіського педагогічного коледжу: “Ця людина гідна не одного проекту. Він не отримав того визнання, яке мусив би отримати. Може, через це, у ту хвилину, коли йшла боротьба між життям та смертю, він передчасно відійшов. Потрібно говорити про творчість наших земляків, поки вони з нами”.

Фільм розповідає про творчість 15 майстрів Бердичівщини. Із їхніми роботами можна було познайомитися на виставці, яку відкрили прямо в залі. Витинанка, вишивка, писанка, в'язання, лозоплетіння — занять, якими майстерно оволоділи наші земляки не перелічити. Аби зібрати їхню творчість в одне ціле, Тамарі Бабійчук довелося працювати кілька місяців. Особливо багато часу авторка присвятила сільським майстрам. Як от Михайлу Довбищуку. Він намалював десятки ікон, які прикрашають стіни сільських та міських храмів, і сотні картин, на яких оспівує красу рідного краю. А ще митець уміє писати вірші та плести з лози.

Михайло Довбищук, майстер народної творчості: “Батько в мене займався лозою, малювання від власного бажання описати красу мого рідного села Райки мені передалося”.

Народному мистецтву може навчитися кожний — переконують митці. У коледжі вони влаштували майстер клас з бісероплетіння, писанкарства, малюнка на склі та аплікації.

Ось дівчата чаклують над панно з соломи. Для роботи згодиться ячмінна та вівсяна. Наталія Гончар винайшла свою технологію — солому вона не парить, як роблять це інші.

Наталія Гончар, вихователь Бердичівської спецшколи-інтернату: “Вони дуже гарні. Якщо доторкнутися до соломи, - таке враження, що вона випромінює тепло”.

Людмила Самойленко показує студентам, як малювати на склі. Це різновид вітражу, але значно легший і швидший у створенні. У фільмі Тамари Бабійчук показано інші роботи вчительки. Ще вона знає секрети роботи із папером і пластиком.

Людмила Самойленко, вчителька образотворчого мистецтва ЗОШ № 10: “Це досить давня техніка. Батьківщина її — Закарпаття, звідти дійшли ікони на склі. Це велике поле для фантазії та експерименту”.

Матеріали про майстрів Бердичівщини можуть стати основою нового мистецького проекту — не виключають у коледжі. Головне, аби він був цікавим і корисним для студентів.

Юлія Крук

Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0