Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Новий мистецький проект презентували у педагогічному коледжі

Time Додано: понеділок, 13 квіт. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Викладачці освітнього закладу — Тамарі Бабійчук вдалося об'єднати творчість кращих майстрів Бердичівщини у одному фільмі. Таким чином авторка хоче сказати добре слово про митців і ближче познайомити із їхніми роботами своїх студентів. Фільм присвячений Сергію Танадайчуку, майстру народної творчості, що створив у Бердичеві унікальну школу витинанок.

Новий мистецький проект  презентували у педагогічному коледжі

Тамара Бабійчук, викладач Бердичіського педагогічного коледжу: “Ця людина гідна не одного проекту. Він не отримав того визнання, яке мусив би отримати. Може, через це, у ту хвилину, коли йшла боротьба між життям та смертю, він передчасно відійшов. Потрібно говорити про творчість наших земляків, поки вони з нами”.

Фільм розповідає про творчість 15 майстрів Бердичівщини. Із їхніми роботами можна було познайомитися на виставці, яку відкрили прямо в залі. Витинанка, вишивка, писанка, в'язання, лозоплетіння — занять, якими майстерно оволоділи наші земляки не перелічити. Аби зібрати їхню творчість в одне ціле, Тамарі Бабійчук довелося працювати кілька місяців. Особливо багато часу авторка присвятила сільським майстрам. Як от Михайлу Довбищуку. Він намалював десятки ікон, які прикрашають стіни сільських та міських храмів, і сотні картин, на яких оспівує красу рідного краю. А ще митець уміє писати вірші та плести з лози.

Михайло Довбищук, майстер народної творчості: “Батько в мене займався лозою, малювання від власного бажання описати красу мого рідного села Райки мені передалося”.

Народному мистецтву може навчитися кожний — переконують митці. У коледжі вони влаштували майстер клас з бісероплетіння, писанкарства, малюнка на склі та аплікації.

Ось дівчата чаклують над панно з соломи. Для роботи згодиться ячмінна та вівсяна. Наталія Гончар винайшла свою технологію — солому вона не парить, як роблять це інші.

Наталія Гончар, вихователь Бердичівської спецшколи-інтернату: “Вони дуже гарні. Якщо доторкнутися до соломи, - таке враження, що вона випромінює тепло”.

Людмила Самойленко показує студентам, як малювати на склі. Це різновид вітражу, але значно легший і швидший у створенні. У фільмі Тамари Бабійчук показано інші роботи вчительки. Ще вона знає секрети роботи із папером і пластиком.

Людмила Самойленко, вчителька образотворчого мистецтва ЗОШ № 10: “Це досить давня техніка. Батьківщина її — Закарпаття, звідти дійшли ікони на склі. Це велике поле для фантазії та експерименту”.

Матеріали про майстрів Бердичівщини можуть стати основою нового мистецького проекту — не виключають у коледжі. Головне, аби він був цікавим і корисним для студентів.

Юлія Крук

Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0