Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Новий Бердичів від Анатолія Горобчука: «…маємо знати минуле, аби приймати правильні рішення, від яких залежить майбутнє»

Time Додано: вівторок, 27 бер. 2018, 17:04 ( 4 міс. назад )

Успішного майбутнього не побудувати без правильних висновків, зроблених на уроках минулого. Іншими словами: будь-яке твоє рішення має витоки з минулого, і якщо ти прагнеш не помилитися, не нашкодити, то повинен знати історію. Приблизно з такими думками брався за написання нової книги бердичівський краєзнавець Анатолій Горобчук: у приміщенні молодіжного центру «М-Формація» відбулася презентація історико-краєзнавчого видання його авторства «Мій Бердичів в історичних нарисах».

Новий Бердичів від Анатолія Горобчука: «…маємо знати минуле, аби приймати правильні рішення, від яких залежить майбутнє» Новий Бердичів від Анатолія Горобчука: «…маємо знати минуле, аби приймати правильні рішення, від яких залежить майбутнє» Новий Бердичів від Анатолія Горобчука: «…маємо знати минуле, аби приймати правильні рішення, від яких залежить майбутнє» Новий Бердичів від Анатолія Горобчука: «…маємо знати минуле, аби приймати правильні рішення, від яких залежить майбутнє» Новий Бердичів від Анатолія Горобчука: «…маємо знати минуле, аби приймати правильні рішення, від яких залежить майбутнє»

Взятися за написання його вкотре спонукав Бердичів зі своєю історією, розповідає Анатолій Горобчук. Але має це видання кілька значних особливостей, зауважує: мало не в усіх своїх ранішніх працях він намагався, так би мовити, осягнути неосяжне – описати рідне місто від часів зародження до сьогодення. Як наслідок, книжки виходили чималенькими за об’ємом, з великою кількістю цифр, важкуватими для сприйняття. У презентованому виданні – все по-іншому. Окрім того, воно розміщено у двох медійних просторах – у паперовому вигляді та в Інтернеті. Скористувавшись спеціальним QR-кодом, що розміщений на початку кожного нарису, читач зможе ознайомитися з додатковою інформацією та фото, що відсутні у книзі.

До його «…історичних нарисів» увійшли 12 оповідей, продовжує Анатолій Горобчук, 12 абсолютно різних тем, що їх пов’язує лише Бердичів. Теми, продовжує, обиралися, виходячи з того, що, у першу чергу, цікавило його самого. І, знову таки, невеличке, але суттєве «але»: у «Моєму Бердичеві…» відсутні класичні краєзнавчі розвідки. Автор, із власних слів, дозволив собі відступити від академізму, вливши до нарисів певну літературну нотку. Втім, наголошує, художнім чтивом його дітище аж ніяк не назвеш: історична правда у тому повністю збережена.

У нарисах перед читачем постане Бердичів різних епох та часів: під час національно-визвольних змагань і перебування у ньому Петлюри, у роки, коли місцеві майстри створювали пам’ятники та пам’ятні знаки, у часи панування у місті нацистів та поліції, тоді, коли через нього у 80-му проносили Олімпійський вогонь тощо. Бувало, один зовсім невеличкий й непомітний для багатьох факт-штрих, і вже знана, здавалося би, тобою історія міста набирала зовсім іншого забарвлення, ділиться автор.

На самому початку зустрічі її ведуча – директорка міської бібліотечної системи Тетяна Кущук – підмітила: перше, на що звернула вона увагу, взявши до рук книжку, був напис «Випуск № 1». Чи означає це, що «Мій Бердичів…» матиме продовження?.. Таки да, виявляється! Навіть при існуючій кількості видань про Бердичів, у тому числі, і його авторства, резюмує Анатолій Горобчук, особисто він не припиняє констатувати той факт, наскільки ще непізнаною є історія цього міста.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0