Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Німецький фонд встановить у Бердичеві інформаційні стели про Голокост

Time Додано: п'ятниця, 14 вер. 2018, 17:14 ( 4 міс. назад )

77 років минає з часу страшної трагедії, однієї із наймоторошніших сторінок історії людства – Голокосту. У перші роки окупації 1941 року в Бердичеві було створено фашистське гетто. Сьогодні про це усім нагадує пам’ятний знак і напис на ньому: «…звідси пішли у вічність 30000 євреїв Бердичева, розстріляні фашистами». Наймасовіші вбивства були 15-16 вересня 1941 року – знищено до 12 тис. людей… Як доповнення до пам’ятного знаку, наступного року планується встановлення п’яти інформаційних стендів, на яких – єврейська історія до 1941 року, конкретні сімейні розповіді, згадка про роки Голокосту і відродження, фотографії, карти місцевості сучасних і минулих років. Таку ініціативу німецького фонду «Меморіал убитим євреям Європи» підтримали у Бердичеві. Це вже друга зустріч, чергове засідання координаційної ради щодо проекту. Перша – відбулась у Берліні. Днями групу співробітників проекту на чолі із директором фонду «Меморіал убитим євреям Європи" зустрічали у нашому місті.

Німецький фонд встановить у Бердичеві інформаційні стели про Голокост

Уродженка Польщі, Александра живе й працює у Німеччині. Непогано володіє українською, грунтовно вивчає історію Голокосту. Вона – координатор проекту «Захистимо пам’ять», представляє проект з боку німецького фонду «Вбитим євреям Європи». Серед українських партнерів – історик, науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту Михайло Тяглий.

Метою саме цієї зустрічі, кажуть представники німецької сторони, є узгодження тексту, його обговорення із місцевими краєзнавцями, істориками, представниками єврейської громади, які, в свою чергу, делікатно, поки в усній формі, внесли правки й корективи у чорнові матеріали гостей. Висловили свої зауваження й бачення стосовно текстових матеріалів і фотографій берегиня музею єврейської культури Валентина Петрухіна, краєзнавці Павло Скавронський і Анатолій Горобчук.

На найближчу перспективу – остаточне редагування текстів, переклад їх на іврит, з’ясування прав на фото. У жовтні мають представити графічний дизайн та архітектурне планування стендів. Втілить у життя ідею інформативних стендів архітектор зі Львова. Його пропозиція – виготовлення сталевих стел, на яких – короткі тексти та наочні фото із підписами... Урочисте відкриття загадують здійснити у 2019 році. Аби зустріч відбулась, міський голова Василь Мазур подарував гостеві традиційний квиток до Бердичева, а його заступник Валентина Адаменко вручила директору фонду теку із напрацьованими матеріалами.

Засіданням координаційної ради зустріч не обмежилась. Після невеличкої перерви на каву гостей чекали у музеї єврейської культури, куди запросили й представників єврейської громади, очевидців тих сумних років та їх родичів. Наступного після цієї зустрічі дня делегація з Берліну поруч із бердичівлянами вшановуватиме пам’ять невинних жертв Голокосту...

Репортаж: Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0