Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Нескінченна пісня Івана Сльоти»

Time Додано: понеділок, 18 груд. 2017, 11:47 ( 12 міс. назад )

«Нескінченна пісня Івана Сльоти» - музично-театралізоване дійство до 80-ліття від Дня народження хорового диригента, поета, композитора, народного артиста, автора відомої на увесь світ пісні «А льон цвіте», організували й провели у ЗОШ №10 учнівсько-учительський театр «Пектораль» разом зі студентсько-викладацьким хором педагогічного коледжу «Полісся».

«Нескінченна пісня Івана Сльоти» «Нескінченна пісня Івана Сльоти» «Нескінченна пісня Івана Сльоти» «Нескінченна пісня Івана Сльоти» «Нескінченна пісня Івана Сльоти»

Музика – то було усе його життя. Хто із нас не знає, або, хоча б раз не чув, відомих не тільки на Житомирщині, усій Україні, пісень «ти мене замани», «Не згорає зоря», «А льон цвіте». Слова пісні, якій майже півстоліття, ніби про сьогодення, проймають до «мурах» і щему: «Голубіли льони Та здригнулось від грому Полісся, По дорогах війни Синьоокі сини розійшлися. А льон цвіте синьо-синьо, А мати жде з дороги сина». Своє головне призначення Іван Сльота вбачав у тому, щоб дарувати людям радість піснею й художнім словом.

Віктор Самойленко – юний артист театру «Пектораль» щонайкраще зіграв Івана Сльоту.

Він вивчив напам’ять чимало віршів, а грав так майстерно, ніби то сам композитор повернувсь із минулого. Принаймні так на хвильку здалось Валентині Бартош, дружині Івана Сльоти, котру запросили на мистецький захід із обласного центру до Бердичева.

Дружина Івана Сльоти Валентина Бартош – солістка ансамблю пісні і танцю «Льонок», Заслужена артистка України теж декламувала глядачам чимало віршованих творів свого «друга і порадника, учителя, батька, чоловіка».

У грудні цього року Івану Сльоті виповнилось би 80. Помер митець на 77 році життя. За ці три роки, що його немає поруч, пані Валентина дбала про про те, аби зберегти, перевидати, подарувати людям творчу спадщину засновника Поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок», поета і композитора Івана Сльоти. Його іменем названо одну із вулиць Житомира, два роки тому відкрито меморіальну дошку. Вийшла у світ книга «А льон цвіте. Спогади про Івана Сльоту», наш земляк, літературознавець Петро Білоус пише монографічну книгу про творчість Сльоти. Подія, присвячена 80-літтю від Дня народження хорового диригента відбулась 4 грудня у обласній філармонії – відкриття музею історії Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок». На цьому зупинятись ще рано, каже Валентина Бартош, тримаючи в руках сигнальний примірник поетичних творів І. Сльоти. У планах – видати й збірку зібраних чоловіком прислів’їв і приказок, а також музичних творів.

У Бердичеві, каже заслужена артистка України, її відверто здивували. Їхала на відкритий урок до 10-ої, а потрапила на ціле театральне дійство, що вартує великої сцени!

Репортаж Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0