Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Не лише вірні друзі, а й сильні духом, витривалі та відчайдушні: у Бердичеві відбулася виставка мисливських собак

Time Додано: середа, 20 черв. 2018, 16:16 ( 9 міс. назад )

Що знають люди про собак?.. Здебільшого, що ті – вірні друзі, що, віддані більше, аніж деякі двоногі, що коли вміло виховати, то за господарем – хоч у вогонь, хоч у воду. Чотирилапі красені та красуні, котрих днями зібрали на бердичівському «Шкірянику», здатні не лише у воду, а й у поле та в очерет, здатні примусити вилізти з нори, злетіти у повітря та переслідувати стільки, скільки буде потрібно – і все задля того, аби стати у нагоді своєму власнику. Робота у них така – слугувати помічником у полюванні. Кращих мисливських собак визначали у Бердичеві, на спеціалізованій міськрайонній виставці: таким чином очолюваний Володимиром Рибаком місцевий осередок українського товариства мисливців та рибалок спільно зі своїм партнером – Федерацією мисливського собаківництва України – визначали та оцінювали якість поголів’я мисливських собак, виявляли та відбирали кращих. Звісно ж, окрім всього, зауважують, подібні виставки – чудовий привід для пропагування мисливського собаківництва та для зустрічі й спілкування його представників-однодумців.

Не лише вірні друзі, а й сильні духом, витривалі та відчайдушні: у Бердичеві відбулася виставка мисливських собак

Територія виставки поділена на ринги – лягавих, норних, лайок та гончаків. Цар та Бог на кожному ринзі – голова експертної комісії, експерт Національної категорії. Головний над головними – експерт з міжнародним статусом білорус Олександр Турок, фахівець із мисливським стажем у 55 років. З Україною пана Олександра, з його власних слів, пов’язує багато років тісної дружби та вже безліч, здається, виставок і змагань. Серед головних героїв та героїнь виставки у Бердичеві, констатує головний експерт, він побачив чимало собак, гідних виступів на престижних рингах.

Позмагатися за головні нагороди бердичівської виставки – кубки, медалі, дипломи, заохочувальні призи – окрім господарів дійства виявили бажання представники Києва, Житомира, Вінниці, Хмельницького, Козятина, Чуднова, Ружина тощо. Усього на ринг мали вийти понад 80 чотирилапих учасників. Серед іншого, вони отримували оцінки за породистість, конституцію та за екстер’єр, разом із тим передбачалося місце за комплексне бонітування (віднесення до відповідного племінного класу). Спеціальні бали нараховувалися собакам за мисливські якості, за потомство та за походження – у результаті визначалася класність.

Після годинних прискіпливих експертних «оглядин» родзинка дійства – так зване Best In Show: Олександр Турок визначає шістку кращих, на його думку, учасників виставки. Серед них доволі рідкий в Україні красунчик – малий мюнстерлендер породи лягавих. Їхній «Найк», ділиться киянка Анастасія Майорчак, з-поміж іншого, дуже компактний і легко піддається навчанню.

Під № 1 на Best In Show рахується німецький дратхаар «Емма». Свого часу вибір на цій представниці жорсткошерстих лягавих зупинив чоловік, розповідає Альона Купецька. Полювання з «Еммою», стверджує, дає стовідсотковий ефект – що у полі, що в очереті, що на качку з перепілкою, що на зайця.

Велика золота медаль, один із головних кубків, І місце серед норних та єдина з учасників, якій присудили статус «Клас «Еліта»… В арсеналі його «Ван-Пулі» уже десь близько 60-ти подібних нагород, розповідає бердичівлянин Андрій Яткевич. Взагалі полювання для нього, продовжує, це, перш за все, якісний повноцінний відпочинок. На полюванні відсутній собака? Значить ти муситимеш виконувати завдання собаки. «Ван-Пуля», каже, це той випадок, коли маленький «співмисливець» здатен виконати роботу величезного.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0