Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Настоятеля Української Греко-Католицької церкви міста Бердичева отця Івана нагородили орденом Ярослава Мудрого

Time Додано: четвер, 31 лип. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

У дні святкування 1020 річниці Хрещення Київської Русі Президент України Віктор Ющенко провів урочисту зустріч із членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. За вагомий особистий внесок у розвиток духовності в Україні та багаторічну плідну церковну діяльність Президент вручив орден Ярослава Мудрого І ступеня головам Української Православної Церкви Київського та Московського патріархатів Філарету і Володимиру відповідно. Аналогічну відзнаку отримали інші представники церков, поміж ними - настоятель Української Греко-Католицької церкви міста Бердичева отець Іван. Девіз ордена великого князя київського - "Мудрість, честь, слава"». Цим словам якнайкраще відповідає діяльність священика, який опікується греко-католицькою парафією міста протягом 15 років, говорять віряни. Отця Івана добре знають і за межами Бердичева. Він також очолює парафію і на Вінничині.

Настоятеля Української Греко-Католицької церкви міста Бердичева отця Івана нагородили орденом Ярослава Мудрого

Юрій Вялов, регент хору Української Греко-Католицької церкви м. Бердичева: «Можна порівняти його служіння із служінням Апостола Павла, який опікувався не лише церквою в Єрусалимі, а й багатьма церквами в Римі, Антіохії - у багатьох містах. Таким приблизно і є шлях нашого пастиря. Про отця Івана можна говорити нескінченно. Бо це така людина, яка гідна, щоб про неї говорити і говорити... Його служіння - то є взірець для всіх нас".

Віруючі кажуть, що отець Іван постійно турбується за людей. Настоятель опікується духовним життям міського будинку престарілих і дбає про культурний розвиток молоді.

Юрій Вялов, регент хору Української Греко-Католицької церкви м. Бердичева: «Отець Іван одним з перших, скільки ми маємо тут нашу церкву, почав опікуватися дітьми. Це його особливе служіння. Він має недільну школу. Дуже багато робить для дітей. Навчає їх катехизації, Божому Слову. І наші діти, впевнені ми, які виросли і виростають під його опікою, вже ніколи не порушать ніяких Божих заповідей".

Говорячи про таку подію, як Хрещення Київської Русі, отець Іван, окрім її міжнародного значення, наголошує передусім - на духовному.

Отець Іван Цихуляк, настоятель Української Греко-Католицької церкви м. Бердичева: «Дуже гарно тут би пасували слова Святого Апостола Павла, сказані ним у Посланні до коринтян: "Коли хтось у Христі, той є новим створінням. Нове настає. Старе минається". Очевидно, що духовне значення для для нас має сама подія Хрещення, і актуальність стану хрещеної людини, яка зростає у Божій ласці, є не до кінця збагненою. Бо, власно кажучи, не можна зрозуміти до кінця ту велику любов, яку Господь виявляв і виявляє над нашим людом".

Священик називає Хрещення чудодійним даром і звертається до всіх вірян із побажанням:

Отець Іван Цихуляк, настоятель Української Греко-Католицької церкви м. Бердичева: «Привітати водночас із історичним відновленням і визнанням епохальної події Хрещення і співати словами псалмів Давида: "Подивіться, який благий є Господь Бог. Блаженний, хто на нього уповає. Людей, які перебувають у стані Божої ласки, хотів би вітати словами Святого Апостола Павла, який каже: "Ви, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися".

Орден великого князя київського Ярослава Мудрого, говорить отець Іван, - це в першу чергу нагорода всьому місту Бердичеву.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0