Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Народному художнику Сергію Танадайчуку відкриють пам'ятник у Бердичеві

Time Додано: вівторок, 24 черв. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

За своє коротке життя Сергій Танадайчук не встиг отримати ані високих нагород, ані офіційного визнання. Майстер народної творчості мав інший дар — він міг малювати так, як це робили в дохристиянські часи. Сергій Танадайчук займався декоративним живописом, графікою, дрібною пластикою. Він започаткував у Бердичеві унікальну школу витинанок. Там допомагав дітям пізнати істину споконвічного мистецтва.

Народному художнику Сергію Танадайчуку відкриють пам'ятник у Бердичеві

Анатолій Запорожан, художник: “Це, мабуть, в генах закладено. Всі ми народилися тут, і цей потяг з глибин, з коріння наших предків. Освіта трохи приглушає, а у нього все було від матері, від бабусі, дідуся”.

До народного мистецтва Сергій Танадайчук долучився у Петриківці. У Бердичеві заради шматка хліба мусив фарбувати паркани і працювати двірником. А в душі був язичником — так писав про себе митець.

Анатолій кондратюк, журналіст: “Він був якоюсь людино, я б не сказав відстороненою від світу, але він міг блукати у часі. Він міг заглиблюватися у майже 3-тє тисячоліття і зрозуміти цю філософію, філософію трипільскої культури”.

Роботи Танадайчука — особливі. Це казковий і чарівний світ, в основі якого лежить таємниця наших пращурів, їхнє уявлення про світотворення.

Валерій Ковальчук, художник: “Він їздив по селах, збирав вишивки, писанки. Цікавився прадавніми богами. Використовував і знав багато символів”.

Коли невеличкі із підписами малюнки Танадайчука почали розміщувати у газеті “Земля Бердичівська”, - пересічні бердичівляни їх не розуміли. Називали наївними і примітивними. Еліта ж у його роботах знаходила філософію і думку. Малюнки возили у Францію, на ярмарку у Пирогові ними зацікавився американський посол, а Людмила Кучма хотіла допомогти художникові видати книжку.

Анатолій Запорожан: “Його знали в Києві, Могилів-Подільському, Житомирі. Ще й тому, що він був не академістом, а людиною народного мистецтва, котре мало хто знає. Він зворушив пласт народної культури і мистецтва”.

Сергій Танадайчук був щасливим, коли його малюнки виходили ілюстраціями у дитячих книжках. Його роботи прикрасили видання Сергія Плачинди “Міфи і легенди давньої України”. Сам митець випустив десятки книжечок про народне мистецтво, а скільки залишилося невиданого. У нього було ще безліч планів і задумів, але влітку 2002, на сороковому році життя, самобутній митець помер.

Анатолій Кондратюк: “У нього було щось від Сковороди. Світ ловив його та не впіймав. Він був байдужим бо багатства, матеріальних благ. Мав перевагу над нами. Безкорисно служив добру”.

Ось він, Сергій Танадайчук. У камені. Але має бути у душах бердичівлян — впевнені його друзі та колеги. Усі, хто хоче допомогти виготовити і встановити пам'ятник народному майстру можуть перерахувати кошти на благодійний фонд міського Палацу культури імені О. Шабельника за реквізитами:

код. підпр. 03002136, розрахунковий рахунок №35428004001745, МФО 811039, Банк: УДК в Житомирській обл. м. Житомир / з поміткою: “На виготовлення пам'ятника Сергію Танадайчуку

Chatbubbles Коментарів: 0