Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Народному художнику Сергію Танадайчуку відкриють пам'ятник у Бердичеві

Time Додано: вівторок, 24 черв. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

За своє коротке життя Сергій Танадайчук не встиг отримати ані високих нагород, ані офіційного визнання. Майстер народної творчості мав інший дар — він міг малювати так, як це робили в дохристиянські часи. Сергій Танадайчук займався декоративним живописом, графікою, дрібною пластикою. Він започаткував у Бердичеві унікальну школу витинанок. Там допомагав дітям пізнати істину споконвічного мистецтва.

Народному художнику Сергію Танадайчуку відкриють пам'ятник у Бердичеві

Анатолій Запорожан, художник: “Це, мабуть, в генах закладено. Всі ми народилися тут, і цей потяг з глибин, з коріння наших предків. Освіта трохи приглушає, а у нього все було від матері, від бабусі, дідуся”.

До народного мистецтва Сергій Танадайчук долучився у Петриківці. У Бердичеві заради шматка хліба мусив фарбувати паркани і працювати двірником. А в душі був язичником — так писав про себе митець.

Анатолій кондратюк, журналіст: “Він був якоюсь людино, я б не сказав відстороненою від світу, але він міг блукати у часі. Він міг заглиблюватися у майже 3-тє тисячоліття і зрозуміти цю філософію, філософію трипільскої культури”.

Роботи Танадайчука — особливі. Це казковий і чарівний світ, в основі якого лежить таємниця наших пращурів, їхнє уявлення про світотворення.

Валерій Ковальчук, художник: “Він їздив по селах, збирав вишивки, писанки. Цікавився прадавніми богами. Використовував і знав багато символів”.

Коли невеличкі із підписами малюнки Танадайчука почали розміщувати у газеті “Земля Бердичівська”, - пересічні бердичівляни їх не розуміли. Називали наївними і примітивними. Еліта ж у його роботах знаходила філософію і думку. Малюнки возили у Францію, на ярмарку у Пирогові ними зацікавився американський посол, а Людмила Кучма хотіла допомогти художникові видати книжку.

Анатолій Запорожан: “Його знали в Києві, Могилів-Подільському, Житомирі. Ще й тому, що він був не академістом, а людиною народного мистецтва, котре мало хто знає. Він зворушив пласт народної культури і мистецтва”.

Сергій Танадайчук був щасливим, коли його малюнки виходили ілюстраціями у дитячих книжках. Його роботи прикрасили видання Сергія Плачинди “Міфи і легенди давньої України”. Сам митець випустив десятки книжечок про народне мистецтво, а скільки залишилося невиданого. У нього було ще безліч планів і задумів, але влітку 2002, на сороковому році життя, самобутній митець помер.

Анатолій Кондратюк: “У нього було щось від Сковороди. Світ ловив його та не впіймав. Він був байдужим бо багатства, матеріальних благ. Мав перевагу над нами. Безкорисно служив добру”.

Ось він, Сергій Танадайчук. У камені. Але має бути у душах бердичівлян — впевнені його друзі та колеги. Усі, хто хоче допомогти виготовити і встановити пам'ятник народному майстру можуть перерахувати кошти на благодійний фонд міського Палацу культури імені О. Шабельника за реквізитами:

код. підпр. 03002136, розрахунковий рахунок №35428004001745, МФО 811039, Банк: УДК в Житомирській обл. м. Житомир / з поміткою: “На виготовлення пам'ятника Сергію Танадайчуку

Chatbubbles Коментарів: 0