Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Катерина Омельченк...
Выбирала себе квартиру на https ...
Time 11:59 - 22-04-2019
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Найкращому оркестру Бердичева – 40!

Time Додано: субота, 30 жовт. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Чутки про те, що незабаром у місті виступатимуть красені-трубачі, ширилися Бердичевом кілька тижнів, і ось настав день майже такий самий, як у відомому фільмі Ельдара Рязанова, за одним лише виключенням: у ньому гусарсько-трубацьку кінноту жінки, дівчата й малеча зустрічали на вулицях міста, у Бердичеві ж духовий загін розташувався прямісінько на сцені Палацу культури ім. О. Шабельника. Та й гусари у Бердичеві, треба відмітити, виявилися куди кращі за кіношних.

Найкращому оркестру Бердичева – 40!

Важко назвати це дійство святом одного колективу. 40-річний ювілей народного аматорського духового оркестру заводу «Прогрес» відзначив весь Бердичів. Вони – талановиті музиканти, які до того ж є прикрасою одного з символів міста – заводу «Прогрес». Без них не обходиться практично жодне свято у місті, тож не дивно, що вшанувати духовиків, очолюваних заслуженим працівником культури України Анатолієм Тєтьоркіним, зібралася повна зала.

Оркестр утворили у 70-му році, за ініціативи тодішнього директора «Прогресу» Олексія Шабельника. Буквально через 2 роки – перемога на обласному конкурсі-огляді духових оркестрів, ще через рік – отримання почесного звання «народного»… Вже 18 років керівником, диригентом, батьком і командиром колективу є Анатолій Тєтьоркін. Минуло стільки часу, зізнається, а він і не відчув…Хіба ж можна стомитися від того, що дихаєш?

Анатолій Тєтьоркін, заслужений працівник культури України: «Музика — то моє життя. Без неї я не бачу себе ані в минулому, ані у сьогоденні, ані у майбутньому. Завжди присутні хвилювання, гордість, надія... А якщо є майстерність, то є право на подальше існування.»

Працювати з талановитими людьми водночас цікаво й непросто. Керівник «погресівського» оркестру не приховує: йому пощастило з колективом. Могло би статися так, що професіонали на сцені, ці чоловіки не змогли б порозумітися між собою поза нею. Але так не відбулося, бо вони однодумці мало не в усьому. Тому їм легко працювати разом, із тієї ж причини ці музиканти із задоволенням співпрацюють із іншими.

Анатолій Тєтьоркін, Заслужений працівник культури України: «Чи є можливість опинитися у нашому оркестрі? Звісно, є. Я чекаю на будь-яких бажаючих. Маю мрію побачити колектив не у 22 особи, а у 35, 40... Щоби його можна було показати усьому світові.»

Різні часи переживав завод, по-різному почувався його оркестр. Кризи атакували – «Прогрес» вистояв, нещодавно відзначив свій ювілей і ось справляє ювілей свого оркестру. Керівництво підприємства – колишнє й нинішнє – говорить: їм особливо приємно вручати почесні грамоти й премії цим людям.

Геннадій Лосовський, генеральний директор ВАТ «БМЗ «Прогрес»: «Шановний колектив! Дійсно, дуже приємно у день вашого 40-річчя вшановувати вас, споглядаючи за вашими здобутками на цій сцені. Дуже добре, що ми зберегли цей колектив, що він радує й радуватиме всіх своїми творчими успіхами.»

Михайло Юр’єв, член наглядової ради ВАТ «БМЗ «Прогрес»: «Цей оркестр тішить усіх: частенько йдучи містом, ми бачимо афіші, що закликають: “Усі до нас! Живий звук!”. Ця “фанера” уже всіх достала, хіба це живе? А ту дійсно живий звук і люди, які вкладають душу у те, аби глядачі почули гарну мелодію чи пісню.»

Чому вони тут? Тому щоб привітати колектив оркестру. І керівник обласного Центру народної творчості Юрій Кондратюк, і член Президії Українського фонду культури, заслужений художник України Іван Черниш не бояться виглядати неоригінальними й банальними – музиканти «прогресівського» оркестру, заявляють, кращі. Тому що талановиті і тому, що проживають у древньому й вічно юному Бердичеві.

Іван Черниш, Заслужений художник України: «Прекрасні люди керують цим містом, прекрасні люди керують цим заводом, а прекрасною окрасою чарівного Бердичева по праву є цей оркестр.»

У день 40-річного ювілею самі іменинники бажають собі здоров’я, стабільності і триматися усім разом. Тоді їхня робота приноситиме радість оточуючим. А ще б вони хотіли бачити на своїх виступах багато людей. Для них ж бо живуть і працюють. Для них ж бо генерують нові ідеї і намагаються втілювати їх у життя. Одна з таких ідей, до речі, виступ мега-оркестру, що утворився з кількох творчих, у тому числі і дитячих, колективів міста. Перший і головний суддя над усіма, хто дарує свою творчість зі сцени – глядач – оцінив, здається його виступ схвально.

Анатолій Тєтьоркін, заслужений працівник культури України: «Вважаючи те, що нині духове мистецтво є не дуже популярним серед населення, то, думаю, ми зібрали сьогодні дуже непогану залу вдячних і гарних глядачів. Свято, можна сказати, відбулося.\, особливо, якщо взяти до уваги те, що подібного не знає Житомирщина. Ми змогли дати діткам розуміння того, що духова музика — то є мистецтво і справжня майстерність, заради яких варто жити.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0