Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Найкращі читачі Бердичева мешкають у НВК № 4

Time Додано: четвер, 03 бер. 2011, 06:00 ( близько 7 року назад )

Ці дні знаменують собою не лише прощання із зимою та наближення “найвеснянішого” зі свят: в перших числах березня у Бердичеві визначали переможців міського етапу конкурсу “Найкращий читач України”. Знову до дитячої бібліотеки прибули ті, хто книгу вважає для себе найкращим другом. Вимоги конкурсу зростають, і вже, окрім своїх неодмінних супутників у цій подорожі — шкільних бібліотекарів — претенденти взяли чимало наочного матеріалу — власноруч виготовлені плакати, щоденники, фото- й відеоматеріали і ще багато чого цікавого і пізнавального. Все це мало посвідчити: справжній читач — всебічно розвинений читач.

Найкращі читачі Бердичева мешкають у НВК № 4

Таїса Мельничук, бібліотекар читальної зали дитячої бібліотеки: “Взагалі конкурс «Найкращий читач України» був заснований у 2005 році. Тоді у ньому взяло участь всього 10 учнів. Так що зміни відчутні: тепер щороку у конкурсі бере участь близько 30 учасників. Взагалі Бердичів може пишатися своїми читачами: вони котрий рік поспіль перемагають на обласному етапі.”

Особливістю цьогорічного конкурсу стало те, що журі мало визначити не одного, як завжди, а двох переможців — кращого читача серед 6-х класів і кращого серед 7-х. Традиційно на всіх учасників чекали два етапи. У першому учні презентували себе як особистість та представляли на широкий загал свою улюблену книжку й літературного героя.

Фентезі, фентезі і ще раз фентезі... Філіп Пулман, Крістофер Паоліні, Анджей Сапковський. Це їхні ерагони, гальбаторікси, відьмаки, а ще різного роду «темні початки» та саги про вампірсько-перевертенсько-людські стосунки щільно заполонили розуми багатьох бердичівських школярів. Одиноко, але гордо, поруч із іменами уславлених нині фантастів, виглядали Анатолій Алексін, Марина Павленко, Євген Гуцал, Олесь Гончар — їх теж читають, ними теж захоплюються. Як завжди в милості у дітвори — Льюїс Керрол і Артур Конан Дойль.

Журі було легко й нелегко водночас. Оцінювали за 12-бальною системою, в «плюс» ішли виступи без папірця-«суфлера», виготовлення наочних матеріалів виключно своїми силами, уміння триматись на публіці, здатність чітко й водночас природно доносити до загалу свою думку. Та ті, хто вже брав участь у конкурсі минулого року, знали: лідерство у 1-му етапі – це ще далеко не остаточна перемога. Чому? Тому що був етап 2-й, розрахований на справжніх ерудитів. Тогоріч саме він зупинив впевнений поступ тих, хто, здавалося, був в одному кроці від перемоги. Принцип простий: є 12 питань, правильна відповідь – один бал.

В яких питаннях бердичівські шестикласники почувалися, як риба у воді, а в яких – як сокира? Майже усі як один знали, що Явину корову з Нестайкових «Тореодорів…» звали Контрибуцією, а автором «Пригод Тома Сойєра…» є Марк Твен. Окрім того, школярі не сумнівалися, що «Колобок» – то є казка народна, а першим байкарем у світі прийнято вважати Езопа. Їхні на рік старші товариші теж не впали обличчям у багнюку: вони безпомилково вказували прізвища авторів Гімну України, які інструменти частіше за інші уславлював Тарас Шевченко та хто мешкав в одному з будинків на Бейкер-Стріт. А ось персонажа, який мандрував дорогами усе своє життя, співав пісні, вважав себе невловимим, і шлях якого,зрештою, обірвався на півслові, не вгадали. Більшість назвала Шевченка, навіть й близько не уявляючи, що правильна відповідь «Колобок».

Шестикласниця Анастасія Бакало та учениця 7-го класу Олена Педик… Першу вивів у переможниці конкурсу саме 2-й, «ерудитський», етап. Настя захоплюється «Ерагоном», її вражає здатність героїв твору знаходити вихід із важких ситуацій, їхнє благородство, сила, мужність.

Анастасія Бакало, переможниця міського етапу конкурсу «Найкращий читач України-2011»: «Дуже хвилювалася, звичайно, коли йшла на цей конкурс, але вірила у свої сили: я дуже люблю книгу, про яку розповідала, і була впевнена у тому, що вона принесе мені удачу. Я хотіла би, аби всі люди читали книжки, адже звідти можна почерпнути багато корисної та цікавої інформації. Ті люди, які не люблять читати, не будуть такими обізнаними. Їхній внутрішній світ буде набагато біднішим за інших.»

Вийти у переможниці Олені Педик допомогли ерудиція, акторський талант та Русалонька Марини Павленко.

Олена Педик, переможниця міського етапу конкурсу «Найкращий читач України-2011»: «Книга дуже захоплююча, у ній розповідається про двох дівчат, які запекло ворогували між собою. Людське розуміння, зрештою, перемогло і вони помирилися, але було вже пізно. Русалонька зникла із життя дівчини.»

Олена не вірить у те, що можна не любити читати. Просто не потрібно робити швидких висновків, припускає, пара-трійка прочитаних творів – це далеко не все, що може дати людині бібліотека та прагнення до вдосконалення.

Олена Педик, переможниця міського етапу конкурсу «Найкращий читач України-2011»: «Можна спробувати почитати книжки різних жанрів, різних авторів, авторів із різних країн – це дуже захоплююче. Готуючись до поїздки у Житомир, заручусь, у першу чергу, підтримкою близьких, які завжди готові прийти мені на допомогу. Сподіваюсь, що на обласному конкурсі посяду гідне місце.»

За дівчат, які представлятимуть Бердичів на обласному етапі конкурсу, вболіватиме все місто, а особливо їхній рідний НВК №4 – заклад, в якому читачі у пошані. Планку піднято високо, піднято самими ж бердичівлянами, так що Насті й Олені є до чого готуватися. А тих, хто хоче бути схожим на них та на учасників конкурсу, вже чекають у дитячій бібліотеці.

Таїса Мельничук, бібліотекар читальної зали дитячої бібліотеки: “Я хочу побажати усім нашим переможцям і читачам, аби вони більше читали. Успіхів їм у навчанні і творчих злетів. «Хто багато читає, той багато знає». Ці слова треба пам’ятати, як і те, що ми завжди чекаємо усіх в нашій бібліотеці.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0