Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Надзвичайна ситуація у місті та районі: зафіксовано два випадки сказу

Time Додано: понеділок, 15 вер. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Із цього приводу на позачергове засідання зібралися члени виконавчого комітету. Осередки сказу виявлені у с. Бистрик та в Бердичеві у провулку Мічуріна, повідомив головний лікар міськрайонної СЕС Володимир Янішевський. В районі Загребелля у контакт із тваринами увійшли восьмеро осіб, у тому числі 2 дітей. Собака, із яким вони контактували, загинув. У мозку тварини, говорить Володимир Янішевський, виявлені так звані тільця Пашена, що свідчить про її зараження вірусом сказу. Наразі, за словами лікаря, його службою проводиться відповідна робота.

Надзвичайна ситуація у місті та районі: зафіксовано два випадки  сказу

Володимир Янішевський головний лікар міськрайонної СЕС: “По району дали припис районній владі і ветеринарній службі, щоб щепити усіх собак у с. Бистрик... У місті ми вже визначилися стосовно переліку вулиць, на яких потрібно буде здійснити щеплення собак. Взагалі, згідно наших канонів, у місті не повинно бути жодної безпритульної тварини. А їх же повно...”

Дорослі, які контактували зі скаженим собакою, у травмпункт поки що не з’явилися. Дітям призначено вакцинацію.

Володимир Янішевський головний лікар міськрайонної СЕС: “Вона проходить двома шляхами: власне, сама вакцинація і введення спеціальної сиворотки. Це визначається в залежності від локалізації укуса людини. До людини ставляться величезні вимоги: вона має не вживати спиртного, вона не повинна переохолоджуватися і вона не повинна перегріватися. Не повинна, припустимо, вживати кислу їжу”

Причина виникнення сказу у собак з’ясована — їх покусали лисиці. Зі слів лікаря, вже дано відповідне розпорядження членам товариства мисливців, які мають зайнятися відстрілом диких тварин. На думку Володимира Янішевського, виходів із надзвичайної ситуації, що склалася, два: знищення безпритульних собак або ж розміщення їх у вольєрах. Сам сказ вилікувати неможливо, підкреслив фахівець, протікання хвороби жахливе, стовідсотковий її результат — смерть.

Як приклад, навів випадок із мешканкою Ружина, яку покусала скажена куниця.

Володимир Янішевський головний лікар міськрайонної СЕС: “Ізолювали в окрему палату. Забили дошками вікна та двері, залишили лише маленьке віконце для того, щоб кидати жінці їжу. Вона об’їла у кімнаті всю штукатурку. До самої цегли. Усі від неї відмовилися. На 9-й день хвора померла, і потім ще пролежала 11 днів — ніхто не наважувався винести тіло...”

Головний лікар центру ветеринарної медицини “Айболит” Сергій Орлюк наголосив: для того щоб призначати вакцинацію, достатньо одного лише контакту зі слиною скаженої тварини.

Сергій Орлюк гол. лікар центру ветеринарної медицини “Айболит”: “Моё предложение: надо вести переговоры с теми городами, где есть люди, которые занимаются отловом, и пригласить их к нам. Для передержки животных наша клиника готова предоставить необходимое количество вольеров... Но люди должны приехать и сделать эту работу. То, что не получается у нас, надо доверить тому, кто умеет это делать.”

На думку лікаря, враховуючи кількість людей, які контактували із хворим на сказ собакою, та кількість безпритульних тварин, у місті необхідно вводити режим карантину. Сергій Орлюк зачитав відповідний наказ Держдепартаменту ветеринарної медицини та міністерств агрополітики та охорони здоров’я.

Сергій Орлюк гол. лікар центру ветеринарної медицини “Айболит”: “... вважати неблагополучним пунктом на предмет сказу не тільки місця виявлення джерела збудника інфекції, але й навколишню територію, якою можлива міграція тварин. У сільській місцевості — це 10 км. навколо. У містах — відповідний житловий квартал...”. Тобто, якщо у нашому випадку це Загребелля, то значить неблагополучною зоною вважається весь район Загребелля. Потрібно вводити режим карантину: ветеринари мають контролювати пересування тварин, а лікарі міської лікарні — стан людей.”

За тотальне знищення безпритульних тварин у Бердичеві заступник головного лікаря ЦМЛ Ярослав Говенко. Напевне, для багатьох, у тому числі і для представників ЗМІ, яких у місті постійно закликають до співпраці, стало новиною те, що, як виявляється, кількість покусаних собаками людей вражаюча.

Ярослав Говенко заступник головного лікаря ЦМЛ: “На сьогоднішній день ми маємо 300 покусаних осіб. І це лише ті, хто звернувся до нашого травмпункту. Одну людину навіть шпиталізовано до реанімації... Ми ж також не знаємо, який собака її покусав. Якщо ми говоримо, що існує така небезпека, то тут, у першу чергу, повинна запрацювати СЕС: бути принциповою, видавати необхідні накази та розпорядження. Після цього відповідні служби мають зайнятися знищенням собак.”

Місто має оперативно відреагувати на надзвичайну ситуацію, наголосив міський голова Василь Мазур. Зараження страшною хворобою не має набути системного характеру.

Василь Мазур Бердичівський міський голова: “Для того, щоб прийняти сьогодні будь-яке рішення, потрібні висновки служби ветмедицини... Нехай її керівництво дасть нам відповідні рекомендації. Влада мусить виконати ті рекомендації, які вносить державна структура, що несе за них повну відповідальність. Керівник цієї служби чітко має прописати, що нам потрібно робити. І треба негайно приступати до виконання цих інструкцій. Без будь-яких дискусій. Цим повинні почати займатися спеціалісти, а не дилетанти.”

У якому режимі перебуватиме місто далі, визначатимуть члени комісії із надзвичайних ситуацій. Про рішення, яке вони приймуть, буде повідомлено додатково.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0