Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На звернення місцевих вболівальників футболу міська влада відреагує детальною перевіркою фінансової діяльності ФК “Бердичів”

Time Додано: вівторок, 19 серп. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Футбольний клуб “Бердичів” знищується на очах. Провальний виступ команди у 1-му колі чемпіонату області і, як результат, передостаннє місце у турнірній таблиці є наслідком діяльності керівництва клубу, яке, власне, й займається руйнацією. Так вважають бердичівські фани. І додають: вони нічого не вирішують, але не можуть не перейматися долею місцевого футболу. Останньою краплею, що переповнила чашу їхнього терпіння, стала заява президента клубу про зняття команди з виступів у чемпіонаті. Для цього не було ніяких підстав, вважають вболівальники. Нині ФК “Бердичів” продовжує грати у вищій лізі області, а на неофіційному сайті клубу та на сторінках місцевих ЗМІ з’явився відкритий лист одного з вболівальників, у якому він від імені усіх фанів став на захист бердичівського футболу, проаналізувавши причини виникнення кризи та звинувативши в усіх негараздах очільників клубу.

На звернення місцевих вболівальників футболу міська влада відреагує детальною перевіркою фінансової діяльності ФК “Бердичів”

Максим адміністратор неофіційного сайту ФК “Бердичів”: “Зміни потрібні... Команда молода, а у хлопців існує заборгованість по заробітній платі... Я не знаю, де кошти, що виділяються із міського бюджету, ... але з хлопцями не розрахувалися за травень, червень. Потрібно вживати якихось заходів. І зміна тренера потрібна, та й взагалі з 95-го року нічого не змінюється. У 2006-му ФК “Бердичів” став чемпіоном, у минулому році почався масовий відтік гравців через незгоду із керівництвом. Можливо, все це й стало причиною того, що команда, як то кажуть, доведена “до ручки.”

Перш за все, автор листа ставить як провину керівників ФК “Бердичів” відсутність необхідної, на його думку, організаційної роботи.

Володимир вболівальник футболу, автор відкритого листа: “Ті ж самі афіші, оголошення про матчі, відсутність анонсів у ЗМІ. У цьому році ми докотилися до того, що скотчем склеювали аркуші формату А4 і видавали це за афіші. Навіть на офіційній сторінці Бердичівської міськради, яка є засновницею ФК “Бердичів”, немає жодної інформації. Згідно Статуту клубу, до речі, за діяльність клубу відповідає Директор, тобто, президент.”

Зі слів Володимира, за останні 2 роки із клубу пішло стільки людей, що з них можна було б сформувати 2 повноцінні команди.

Володимир вболівальник футболу, автор відкритого листа: “Усі постійно йдуть, і усі – через непорозуміння із керівництвом клубу. Відкрито про це самі гравці не заявляють, але у розмовах між собою постійно про це говорять... Коли йде 1-2 гравці ... , це зрозуміло, але, коли йде майже кожен другий, то я вважаю, що тут справа не у футболістах, а у керівництві. Все це стосується й тих, хто вже пішли, й тих, хто грає нині. І серед нинішнього складу є незадоволені, але відкрито про це вони не хочуть говорити.”

Сьогодні про футбол пишуть багато, говорить президент ФК “Бердичів” Володимир Борецький, у тому числі й ті, хто на ньому не розуміється. У свій час, зауважив він, клуб жив повноцінним життям: випускалися програмки, святкувалися ювілеї, проводилися і проводяться різного роду турніри. Сьогодні на все це не вистачає коштів. Директор ДЮСШ м. Бердичева Олександр Підгорчук, який одночасно є начальником команди, додає: оперувати статтями Статуту звичайний фан не буде. І робить висновок: під час написання листа рукою автора явно хтось керував.

Володимир Борецький президент ФК “Бердичів”: “Хотів би зауважити так званим “вболівальникам”, що 4 роки поспіль клуб отримує одні й ті самі кошти. Крім того, жодна команда в області не виступає двома складами, ми ж граємо у вищій і в 1-й лігах області. Висловлюємо велику вдячність міській раді та міському голові за розуміння та постійну підтримку. Сьогодні лунають неприємні розмови, мовляв, “от ми колись грали та вигравали...” Але чомусь усі забувають, у якому часі ми живемо. У ті часи лише один завод “Прогрес” міг спокійно утримувати п’ять таких команд, як сьогодні.”

Олександр Підгорчук начальник команди ФК “Бердичів”, директор ДЮСШ м. Бердичева: “1-й год, когда начали поступать деньги, в новый год мы вышли с задолженностью за 1 месяц. На следующий год ... - за 2 месяца. На сегодня все цены – на питание, энергоносители, транспорт – выросли вдвое. Денег не хватает... Естественно, что клубу никто не обязан их давать, ... просто кроме города нам никто не помогает. Те, кто заявляет, что деньги не выплачиваются, скорее всего, хотят привлечь соответствующие органы для проверки. Но хочу всех успокоить: было много проверок – плановых и внеплановых ... - никаких нарушений выявлено не было.”

У заяві про зняття з подальших виступів винні емоції, що взяли верх, пояснив Олександр Підгорчук: президент відверто незадоволений грою футболістів, до того ж надійшла звістка про тимчасове припинення допомоги одного з головних спонсорів клубу. А тут ще й молодь проявляє характер...

Олександр Підгорчук начальник команди ФК “Бердичів”, директор ДЮСШ м. Бердичева: “Это было что-то вроде психологической проверки на устойчивость. Где-то, конечно, возобладали эмоции... Перед этим молодой игрок потребовал зарплату, хотя для начала можно было бы переговорить хотя бы со мной... Иногда эмоции просто переполняют! Мы рассчитываем на молодёжь, которая уже начинает заикаться о деньгах. Во-первых, нельзя платить деньги в таких размерах такому возрасту, ну а во-вторых, их просто нет. ”

Вболівальники запитують: якої гри можна чекати від футболістів, яким постійно не виплачують те, що їм належить ? Кошти, що виділяються із міського бюджету на утримання команди, зникають у невідомому напрямку, стверджує автор відкритого листа. Куди ж керівництво клубу їх діває ?

Володимир Борецький президент ФК “Бердичів”: “По-перше, футболісти повинні бути одягнені, тобто, потрібно видати гроші на спортивну форму. Далі - автопослуги – витрати на автобус, оплата послуг суддівської колегії. Ну і, звичайно, навчально-тренувальний збір. Він проводиться протягом 20 днів із розрахунку 40 грн. в день на одного футболіста. Якщо гравець не пропускає збір, то отримує все, як потрібно. А якщо він ігнорує збори, то за що ж йому платити? У нас збір триває 20 днів, 40 чоловік, тобто, 2 склади. Взяти 40 або хоча б 30 грн. на одного, помножити. Це ж проста арифметика. Коштів не вистачає катастрофічно...”

Та у бердичівських фанів все підраховано: майже 180 тис. грн. на рік, що їх виділяє місто, цілком досить для того, щоб ФК “Бердичів” посідав місце у трійці лідерів, впевнені вони. А те, що ці кошти діляться на 2 команди, не зовсім відповідає дійсності.

Євген вболівальник футболу: “Я не впевнений, що вони діляться наполовину. Мабуть, більша частина все ж таки виділяється на першу команду. Наскільки я знаю, хлопці, які грають у Ігоря Лисюка, не отримують ні преміальних, ні зарплати, а частину коштів на поїздки виділяють їхні батьки... А взагалі-то, можна порахувати: сьогодні в області грає 10 команд. 9 виїздів, 9 ігор вдома, на виїзд витрачається близько 5 тис. грн. (розрахуватися за гру плюс послуги транспорту). Я вважаю, що коштів цілком досить... Щодо спортивного реманенту, то у минулі роки довго грали в одній і ті ж формі, цьогоріч вона точно не купувалася. На початку минулого року купували комплекти форми, але, наскільки мені відомо, це було зроблено за кошти спонсорів... На спортивний інвентар цього року, за моєю інформацією, не виділялося нічого. ”

Змініть керівництво – і спонсорські гроші “потечуть” у клуб, закликають вболівальники.

Євген вболівальник футболу: “Жодна професійна команда не фінансується лише з міського бюджету. Це робиться у поєднанні із коштами спонсорів. За родом своєї діяльності мені часто доводиться спілкуватися із підприємцями. Вони готові виділяти частину коштів на підтримку команди. Але кажуть: “Якщо ми дамо гроші, вони осядуть у кишені президента”. Сьогодні ми не можемо запропонувати якусь конкретну кандидатуру, але, мабуть, є люди, які погодилися б очолити цей клуб і могли б вкласти частину своїх коштів у розвиток бердичівського футболу.”

Сам Євген визнає: отримуючи 40 грн. за гру ніхто із пристойних гравців у команді грати не буде. Отже, все вирішують фінанси. А де ж патріотизм, запитують керівники клубу ?

Олександр Підгорчук начальник команди ФК “Бердичів”, директор ДЮСШ м. Бердичева: “Обидно то, что детей, которые занимались в школе 8 лет и подошли вплотную к игре в футбольном клубе, нет возможности удержать из-за того, что “доброжелатели” учат их, что в 16 лет они должны получать зарплату в 1 тыс. грн. Это при том, что ребята ещё не научились играть. Я уверен в этом ребёнке, я знаю его все эти годы, он о деньгах никогда не говорил, ... , но влияние этих людей, ... приводит к тому, что детей нужно перевоспитывать.”

На захист президента стає нинішній тренер ФК “Бердичів”. Юрій Свірський не бачить ніякого деморалізованого стану у гравців: очі у них горять, каже він, хлопці стараються, як можуть. А щодо окремих особистостей, то не може людина посеред тижня виступити за 2-3 команди десь у Вінниці і в суботу якісно відіграти за бердичівський клуб.

Юрій Свірський тренер ФК “Бердичів”: “Лично я к деньгам не имею никакого отношения. Просто вижу, как президент носится с утра до вечера, пытаясь добыть средства... Сегодня мы имеем то, что имеем. А имеем мы вот таких исполнителей. Поэтому, пусть нас извинят. Но эти ребята, пройдя такое вот испытание на прочность, уже в следующем году, это я гарантирую, будут играть ... в хороший футбол... Я приглашаю в команду всех, кто готов играть в ней ради самого футбола... Это постоянное напряжение никому не нужно.”

“Невже міську владу влаштовує нинішнє жахливе становище у ФК «Бердичів», коли справа дійшла навіть до зняття зі змагань ?” - запитує автор відкритого листа.

Не влаштовує... Міський голова говорить, для того, щоб приймати будь-яке рішення, необхідні конкретні факти.

Василь Мазур Бердичівський міський голова: “Коли ми зустрічаємося із тренерським складом клубу та із усіма тренерами з футболу, то вони це питання не порушують. Я отримую лише листи з Інтернету або дізнаюсь про певні події із ЗМІ... Напевне, тому є якась причина, тому що, коли проходить офіційна розмова, то йдеться про одне, а в кулуарних бесідах дехто висловлює іншу думку. ”

Василь Мазур зробив висновок: команда грає слабко. Отже причину треба шукати або у керівництві клубу, або у тренерському складі, або у самих гравцях, тим більше, що деякі з них грають за декілька клубів одночасно.

Василь Мазур Бердичівський міський голова: “У зв’язку із тим, що є багато звернень вболівальників про те, що кошти із міського бюджету використовуються нераціонально, мною дане відповідне доручення: буде проведена детальна перевірка використання бюджетних коштів, а, можливо, й спонсорських, що їх отримував клуб у відповідний період. Із завершенням перевірки я знову зберу людей, які відповідають за футбол у місті, і ми прийматимемо рішення і по керівництву, і по організації роботи цього клубу.”

Можливо у місті чекають на те, що із часом діючий склад ФК “Бердичів” тихо-мирно відійде у небуття, а місце нинішніх гравців посядуть футболісти другого складу, які сьогодні успішно виступають у 1-й лізі області ? Міський голова запевняє, що ні.

Василь Мазур Бердичівський міський голова: “Ми паралельно розвиватимемо і матеріально-технічну базу, і підтримуватимемо ФК “Бердичів-2”. Це серйозний та потужний колектив із гарною атмосферою всередині. Але сьогодні питання зняття з арени ФК “Бердичів” не стоїть. А взагалі це дуже добре, що є та команда, яка змушує більш дорослих думати про своє майбутнє.”

Почути думку колишніх і нинішніх гравців основного складу ФК “Бердичів” з приводу політики керівництва клубу нам так і не вдалося. З’явитися перед об’єктивом камери футболісти не захотіли.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0