Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На Житомирщині планується будівництво нових освітніх закладів

Time Додано: п'ятниця, 10 груд. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Днями у Бердичівському педагогічному коледжі відбулася обласна колегія освітян. В актовій залі закладу зібралися не лише педагоги Житомирщини, а й високопосадові особи. Зокрема ті, хто керують гуманітарною галуззю. Те, що колегію провели саме в Бердичеві, не є випадковим. Педколедж — однин із найавторитетніших навчальних закладів області, зазначили на зібранні, за що його колектив і отримав від губернатора Житомирщини новенький комп’ютер. Чимало здобутків Бердичева в освіті, розповів присутній на колегії міський голова Василь Мазур, належать саме цьому закладу.

На Житомирщині планується будівництво нових освітніх закладів

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Я переконаний, що саме такі стосунки, не лише суто у робочих справах, або справах освітянських, а в справах спорту, культури принесуть результати. Коли ансамбль виходить на сцену, ми не знаємо, чий він. Чи міський, чи педколеджу. І це об’єднує нас, дає можливість творити і не стояти на місці.»

Від гарних слів та презентації коледжу перейшли до обговорення плюсів та мінусів освіти Житомирщини. Заступник голови Житомирської обласної адміністрації Віктор Балюрко, перш за все, докладно пояснив педагогам усі нові законопроекти, що стосуються освіти в Україні та зміни до них. Більше десятка документів “на зубок” мають знати вихователі, викладачі, проректори й ректори, попередив Віктор Балюрко. Це основа позитивного зсуву в гуманітарній сфері. Тим більше, нагадує він, 2011 рік Президент України проголосив роком освіти та інформаційного суспільства.

Віктор Балюрко, заступник голови Житомирської ОДА: «Згадані документи мають стати основою нашої діяльності в розвитку освіти. Для того, щоб наступний рік реально став на Житомирщині роком освіти й інформативного суспільства, ми повинні спрямувати нашу роботу так, щоб найближчим часом розробити районні й міські програми розвитку освіти на 5 років. І впродовж січня-лютого затвердити їх на сесіях.»

Чи не найбільшу увагу потрібно звертати на дошкільне виховання дітей Житомирщини, говорили на колегії. Начальник обласного управління освіти та науки Олександр Пастовенський у своїй доповіді навів педагогам деякі цифри. На початку 90-х років у дитячих садочках перебувало більше 80-ти відсотків дітей. Зараз такі дані є лише в окремих містах, наголосив Олександр Пастовенський.

Олександр Пастовенський, начальник обласного управління освіти та науки: «Сьогодні найвищими показниками охоплення дітей дошкіллям у нас є міста Житомир, Бердичів, Новоград-Волинський, Коростень, Малин,, Черняхівський та Романівський райони. Це — близько 80% охоплення. А Баранівський, Попільнянський і Коростенський райони — 70%. поряд із цими позитивними кроками, ми маємо серйозні недоліки. У селах показник охоплення усіма видами дошкільної освіти складає близько 59%. Найнижчі показники — Малинський, Новоград-Волинський, Житомирський і Радомишльський райони. Охоплення дітей там складає одну третю від наявної кількості дітей.»

Аби покращити ситуацію в освіті, керівництво області запланувало ряд заходів, що їх повинні здійснити за 2011-2016 роки. Серед них: відновлення роботи існуючих дитячих садочків, а також будівництво нових, зміцнення матеріально-технічної бази освітніх закладів, проведення у них повної чи часткової комп’ютеризації. Окрім того, потрібно провести роботи з якісної підготовки педагогічних працівників. Адже саме на них, впевнені керманичі Житомирщини, покладаються надії на успішний розвиток освіти.

Подібні колегії періодично проходитимуть у різних містах області.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0