Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На виконкомі з’ясували, що бердичівські ліки вдвічі дорожчі за київські

Time Додано: четвер, 17 груд. 2009, 06:00 ( близько 8 року назад )

Сучасні аптеки давно стали другою «швидкою допомогою» для багатьох людей. Тут порадять, допоможуть розібратися у лікарському рецепті та проконсультують. У Бердичеві нараховується 37 таких об’єктів – аптеки, пункти і кіоски. Більшість приватні, комунальних аптек у місті чотири. Їхня діяльність днями стала предметом обговорення на засіданні виконавчого комітету.

На виконкомі з’ясували, що бердичівські ліки вдвічі дорожчі за київські

За підсумками дев’яти місяців цього року, заклади спрацювали прибутково, повідомив заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Вони сплатили понад 500 тисяч гривень різних податків, у тому числі двісті – до міського бюджету.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: «Обсяг реалізації по 86-1 аптеці склав 2 млн.900 тис.грн., по 122-й – 2 млн.800 тис.грн., по 174-й – 1 млн.132 тис.грн., по 179-й – 626 тис.грн.».

Три з чотирьох комунальних аптек мають свої кіоски та пункти у віддалених мікрорайонах Бердичева. До кінця року планують відкрити ще один – на газопроводі. Позитивно відзначили роботу 86-ї аптеки, де з власної ініціативи впроваджують сучасні технології. Зокрема, використовують програмне забезпечення, яке значно полегшує роботу. Створили навіть власний сайт з інформацією про наявні ліки.

Нині ще не всі комунальні аптеки мають належний вигляд, зауважили на виконкомі, проте міська влада намагається допомагати їм покращувати матеріально-технічну базу. Адже комунальне — не означає бідне.

Усі 37 аптечних об’єктів міста мають відповідні вивіски та графіки роботи, чого не скажеш про сигнальні хрести. Ними забезпечено лише 24 відсотки об’єктів, а це — невиконання вимог Міністерства охорони здоров’я, підкреслив Сергій Онофрійчук.

Окремо проаналізували цінову політику аптек. За календарний рік показники вартості на ліки зросли не менш ніж на 45, а подекуди на і 200 відсотків. Раз у три місяці здійснюється вибірковий моніторинг роздрібних цін на основні лікарські засоби. За його даними, одними з найвищих є ціни ТОВ “Нова надія” та обласної бази спецмедпостачання. Чому у державної структури ціни вищі, ніж в комерційних аптеках, посадовці запитають у керівництва бази. Очільникам бердичівської лікарняної каси теж доведеться переглянути свій підхід до купівлі медикаментів. Відповідне рішення прийняли депутати міської ради, каже Василь Толочко.

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: “Продовжується практика закупівлі ліків в одній аптеці, не вивчається належним чином моніторинг. Лікарняна каса з рекомендації міської ради повинна купувати ліки за найдешевшими ліками”.

Ситуація, коли аптек багато, а ліки там дорогі, не до вподоби городянам. Зокрема для ветеранів це є проблемою №1.

Сергій Железняк, голова міської ради ветеранів війни та праці: “наведу простий приклад. Йдучи сюди, я придбав пластинку спазманголу і валедолу. Заплатив 14 гривень. Як з такими цінами можна прожити ветерану, який отримує в місяць 600-700 гривень?”.

Бердичівські ціни на ліки порівнювали з тими, що діють у Житомирі, Коростені і Новоград-Волинському — вони практично такі самі, доповів Сергій Онофрійчук. Міський голова запитав, чи не цікавилися ситуацією у столиці.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Чому сьогодні в Києві ціни на ліки вдвічі, без перебільшення, дорожчі, ніж у Бердичеві?”.

Щоб створити належне конкурентноспроможне середовище і знизити вартість медикаментів посадовці проаналізують оптові ціни, за якими купують ліки, і зроблять централізовану закупівлю для комунальних аптек. Також подбають про надання городянам щоденної інформації про те, в якій аптеці вони можуть придбати найдешевші ліки.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0