Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На виконкомі з’ясували, що бердичівські ліки вдвічі дорожчі за київські

Time Додано: четвер, 17 груд. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Сучасні аптеки давно стали другою «швидкою допомогою» для багатьох людей. Тут порадять, допоможуть розібратися у лікарському рецепті та проконсультують. У Бердичеві нараховується 37 таких об’єктів – аптеки, пункти і кіоски. Більшість приватні, комунальних аптек у місті чотири. Їхня діяльність днями стала предметом обговорення на засіданні виконавчого комітету.

На виконкомі з’ясували, що бердичівські ліки вдвічі дорожчі за київські

За підсумками дев’яти місяців цього року, заклади спрацювали прибутково, повідомив заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Вони сплатили понад 500 тисяч гривень різних податків, у тому числі двісті – до міського бюджету.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: «Обсяг реалізації по 86-1 аптеці склав 2 млн.900 тис.грн., по 122-й – 2 млн.800 тис.грн., по 174-й – 1 млн.132 тис.грн., по 179-й – 626 тис.грн.».

Три з чотирьох комунальних аптек мають свої кіоски та пункти у віддалених мікрорайонах Бердичева. До кінця року планують відкрити ще один – на газопроводі. Позитивно відзначили роботу 86-ї аптеки, де з власної ініціативи впроваджують сучасні технології. Зокрема, використовують програмне забезпечення, яке значно полегшує роботу. Створили навіть власний сайт з інформацією про наявні ліки.

Нині ще не всі комунальні аптеки мають належний вигляд, зауважили на виконкомі, проте міська влада намагається допомагати їм покращувати матеріально-технічну базу. Адже комунальне — не означає бідне.

Усі 37 аптечних об’єктів міста мають відповідні вивіски та графіки роботи, чого не скажеш про сигнальні хрести. Ними забезпечено лише 24 відсотки об’єктів, а це — невиконання вимог Міністерства охорони здоров’я, підкреслив Сергій Онофрійчук.

Окремо проаналізували цінову політику аптек. За календарний рік показники вартості на ліки зросли не менш ніж на 45, а подекуди на і 200 відсотків. Раз у три місяці здійснюється вибірковий моніторинг роздрібних цін на основні лікарські засоби. За його даними, одними з найвищих є ціни ТОВ “Нова надія” та обласної бази спецмедпостачання. Чому у державної структури ціни вищі, ніж в комерційних аптеках, посадовці запитають у керівництва бази. Очільникам бердичівської лікарняної каси теж доведеться переглянути свій підхід до купівлі медикаментів. Відповідне рішення прийняли депутати міської ради, каже Василь Толочко.

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: “Продовжується практика закупівлі ліків в одній аптеці, не вивчається належним чином моніторинг. Лікарняна каса з рекомендації міської ради повинна купувати ліки за найдешевшими ліками”.

Ситуація, коли аптек багато, а ліки там дорогі, не до вподоби городянам. Зокрема для ветеранів це є проблемою №1.

Сергій Железняк, голова міської ради ветеранів війни та праці: “наведу простий приклад. Йдучи сюди, я придбав пластинку спазманголу і валедолу. Заплатив 14 гривень. Як з такими цінами можна прожити ветерану, який отримує в місяць 600-700 гривень?”.

Бердичівські ціни на ліки порівнювали з тими, що діють у Житомирі, Коростені і Новоград-Волинському — вони практично такі самі, доповів Сергій Онофрійчук. Міський голова запитав, чи не цікавилися ситуацією у столиці.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Чому сьогодні в Києві ціни на ліки вдвічі, без перебільшення, дорожчі, ніж у Бердичеві?”.

Щоб створити належне конкурентноспроможне середовище і знизити вартість медикаментів посадовці проаналізують оптові ціни, за якими купують ліки, і зроблять централізовану закупівлю для комунальних аптек. Також подбають про надання городянам щоденної інформації про те, в якій аптеці вони можуть придбати найдешевші ліки.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0