Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На виконкомі з’ясували, що бердичівські ліки вдвічі дорожчі за київські

Time Додано: четвер, 17 груд. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Сучасні аптеки давно стали другою «швидкою допомогою» для багатьох людей. Тут порадять, допоможуть розібратися у лікарському рецепті та проконсультують. У Бердичеві нараховується 37 таких об’єктів – аптеки, пункти і кіоски. Більшість приватні, комунальних аптек у місті чотири. Їхня діяльність днями стала предметом обговорення на засіданні виконавчого комітету.

На виконкомі з’ясували, що бердичівські ліки вдвічі дорожчі за київські

За підсумками дев’яти місяців цього року, заклади спрацювали прибутково, повідомив заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Вони сплатили понад 500 тисяч гривень різних податків, у тому числі двісті – до міського бюджету.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: «Обсяг реалізації по 86-1 аптеці склав 2 млн.900 тис.грн., по 122-й – 2 млн.800 тис.грн., по 174-й – 1 млн.132 тис.грн., по 179-й – 626 тис.грн.».

Три з чотирьох комунальних аптек мають свої кіоски та пункти у віддалених мікрорайонах Бердичева. До кінця року планують відкрити ще один – на газопроводі. Позитивно відзначили роботу 86-ї аптеки, де з власної ініціативи впроваджують сучасні технології. Зокрема, використовують програмне забезпечення, яке значно полегшує роботу. Створили навіть власний сайт з інформацією про наявні ліки.

Нині ще не всі комунальні аптеки мають належний вигляд, зауважили на виконкомі, проте міська влада намагається допомагати їм покращувати матеріально-технічну базу. Адже комунальне — не означає бідне.

Усі 37 аптечних об’єктів міста мають відповідні вивіски та графіки роботи, чого не скажеш про сигнальні хрести. Ними забезпечено лише 24 відсотки об’єктів, а це — невиконання вимог Міністерства охорони здоров’я, підкреслив Сергій Онофрійчук.

Окремо проаналізували цінову політику аптек. За календарний рік показники вартості на ліки зросли не менш ніж на 45, а подекуди на і 200 відсотків. Раз у три місяці здійснюється вибірковий моніторинг роздрібних цін на основні лікарські засоби. За його даними, одними з найвищих є ціни ТОВ “Нова надія” та обласної бази спецмедпостачання. Чому у державної структури ціни вищі, ніж в комерційних аптеках, посадовці запитають у керівництва бази. Очільникам бердичівської лікарняної каси теж доведеться переглянути свій підхід до купівлі медикаментів. Відповідне рішення прийняли депутати міської ради, каже Василь Толочко.

Василь Толочко, секретар Бердичівської міської ради: “Продовжується практика закупівлі ліків в одній аптеці, не вивчається належним чином моніторинг. Лікарняна каса з рекомендації міської ради повинна купувати ліки за найдешевшими ліками”.

Ситуація, коли аптек багато, а ліки там дорогі, не до вподоби городянам. Зокрема для ветеранів це є проблемою №1.

Сергій Железняк, голова міської ради ветеранів війни та праці: “наведу простий приклад. Йдучи сюди, я придбав пластинку спазманголу і валедолу. Заплатив 14 гривень. Як з такими цінами можна прожити ветерану, який отримує в місяць 600-700 гривень?”.

Бердичівські ціни на ліки порівнювали з тими, що діють у Житомирі, Коростені і Новоград-Волинському — вони практично такі самі, доповів Сергій Онофрійчук. Міський голова запитав, чи не цікавилися ситуацією у столиці.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Чому сьогодні в Києві ціни на ліки вдвічі, без перебільшення, дорожчі, ніж у Бердичеві?”.

Щоб створити належне конкурентноспроможне середовище і знизити вартість медикаментів посадовці проаналізують оптові ціни, за якими купують ліки, і зроблять централізовану закупівлю для комунальних аптек. Також подбають про надання городянам щоденної інформації про те, в якій аптеці вони можуть придбати найдешевші ліки.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0