Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На вшанування пам’яті Тараса Шевченка до Бердичева завітали сучасні українські письменники

Time Додано: неділя, 23 трав. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Про Тараса Шевченка можна говорити безперестанно, а щоб осягнути його творчість, мабуть, і всього життя не вистачить. Генія українського народу вшановують у його день народження, у день смерті та у день перепоховання поета, 22-го травня. Кожна з областей України відзначає це свято по-своєму, оскільки у кожній з них Шевченко залишив по собі слід. До Бердичева вшанувати пам’ять кобзаря завітали письменники сучасності: голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки письменників України Леся Степовичка, голова Кіровоградської організації Нацспілки Василь Бондар та член спілки письменників, журналіст національного радіо Наталія Бондарчук.

На вшанування пам’яті Тараса Шевченка до Бердичева завітали сучасні українські письменники

Спочатку трьох почесних гостей приймала у себе 10-та школа. З нагоди 150-ої річниці перепоховання Шевченка учні та вчителі закладу підготували святковий концерт. Зі сцени лунали вірші геніального поета, пісні про вільну та заможну Україну, про яку завжди мріяв кобзар, а також на честь Шевченка читали поезію власного написання.

Як і всі українці, того дня бердичівляни біля пам’ятника геніальному поету згадували його величне ім’я. За свої 47 років Тарас Шевченко написав безліч творів, його поезія та проза, заборонена в тодішній Російській імперії, видавалася за кордоном, а його пророчі слова є актуальними і зараз, зазначали на мітингу.

Леся Степовичка, голова Дніпропетровської обласної організації НСПУ: «Шевченко — це архетип нашого народу, без нього не буде нації. Деякі вороги чи злі люди закидають, що він був мандрьохою, пив, але це, щоб оббрехати національного генія. Без Шевченка наш народ сирота, а з ним ми маємо батька. От у мене батько рано помер, але я відчувала, що маю захист від Шевченка. Я і зараз це відчуваю.»

Не кожен народ може похвалитися, що має такого всесвітньо-відомого пророка, говорить письменник Василь Бондар. Гість із Кіровограду, які і двоє його колег, вперше у Бердичеві, і свято, що влаштували школярі та художні колективи міста, назавжди залишиться у його пам’яті, як світлий та гарний спогад. Головне, каже письменник, тут Шевченка знають, люблять і славлять. Оскільки заслуга поета перед Україною — неоціненна.

Василь Бондар, голова Кіровогрдської обласної організації НСПУ: «Без Шевченка не було б сьогодні такої України, яку ми маємо. Тільки у минулому столітті Україна 6 разів повставала з небуття, відроджувалася, як нація, як держава. Сьогодні вона не в дуже приємній ситуації, тож ці слова є актуальними: “Борітеся — поборете, вам Бог помагає.”»

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «Ми з різних регіонів, але у кожного з нас одна і та ж думка: яким чином зробити Україну красивою і цвітучою? Для того, щоб здійснилися думки й сподівання Тараса Шевченка. Нас об’єднує ідея соброної України.»

Традиційним у Бердичеві стало відзначати тих, хто береже Шевченкове слово та несе його у світ. Начальник міського управління освіти і науки вручила переможцям Міжнародного конкурсу знавців мови ім. П. Яцика почесні грамоти та дипломи. Приємно вразило присутніх те, що перше місце у ньому посіла бердичівлянка Катерина Бугайчук. Тим самим дівчина вкотре довела, що місту є чим здивувати гостей.

Леся Степовичка, голова Дніпропетровської обласної організації НСПУ: «Я дуже приємно вражена красою Бердичева, його архітектурою, культурою, людьми. Катерина, яка прославила Бердичів, виборовши І місце на конкурсі П. Яцика. Вона прославила і Шевченка, а це дуже велично.»

Письменники та поети, які завітали на Шевченкові свята до Бердичева, подарували його мешканцям змогу ще раз доторкнутися до глибинної та неосягненної поезій генія. Разом з тим вони й подарували бердичівлянам частину своєї душі, яку вони вкладають у свої ж твори.

По завершенні мітингу і представники влади, і гості міста, і вчителі, й школярі урочисто поклали до пам’ятника Тарасу Шевченку квіти, як знак того, що його слово — вічне, вони житиме у серцях українців допоки житиме “Кобзар”.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0