Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути»

Time Додано: п'ятниця, 19 січ. 2018, 18:59 ( 4 міс. назад )

Свято Хрещення Господнього вже традиційно збирає бердичівлян у берегів місцевої Йордані – біля річки Гнилоп’ять. Змивати з себе гріхи містяни починають хто коли: хтось – із самісінького ранку, більшість же чекає, коли тутешні води освятять служителі церкви. І вже тоді…

На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути»

Щиро помолившись про одужання від всіляких хвороб, про мир та благополуччя, сходивши до церкви на службу, причастившись та попросивши благословення у священика, внутрішньо відділившись від мирської метушні та запитавши у себе, а чого ж я, мовляв, чекаю від свого вчинку, православний та греко-католицький люд безстрашно занурюється до крижаної Гнилоп’яті. Ну чи не помолившись, без благословення та без духовної готовності – тут вже хто у що вірить та на що сподівається.

Із головою під воду чи ні, з молитвою чи без неї, тричі чи хоч б разечок, а підкорювали місцеву Йордань бердичівляни без остраху, і у повітрі свіжило справжнім піднесенням. Господь – мудрий та милосердний, гласить Церква, тож, можливо ті, хто до цього дня не відав, наступного року занурюватиметься до охрещеної Гнилоп’яті зі щирою молитвою та думками про покаяння. Інакше, як ж від того користь для тіла, не кажучи вже про душу?.. Бердичівлянам про те відомо: кажуть, що купатися на Водохреща прийшли з вірою. Принаймні, з вірою у те, що не захолонуть на бурульку та не захворіють.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0