Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути»

Time Додано: п'ятниця, 19 січ. 2018, 18:59 ( близько 1 місяця назад )

Свято Хрещення Господнього вже традиційно збирає бердичівлян у берегів місцевої Йордані – біля річки Гнилоп’ять. Змивати з себе гріхи містяни починають хто коли: хтось – із самісінького ранку, більшість же чекає, коли тутешні води освятять служителі церкви. І вже тоді…

На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути»

Щиро помолившись про одужання від всіляких хвороб, про мир та благополуччя, сходивши до церкви на службу, причастившись та попросивши благословення у священика, внутрішньо відділившись від мирської метушні та запитавши у себе, а чого ж я, мовляв, чекаю від свого вчинку, православний та греко-католицький люд безстрашно занурюється до крижаної Гнилоп’яті. Ну чи не помолившись, без благословення та без духовної готовності – тут вже хто у що вірить та на що сподівається.

Із головою під воду чи ні, з молитвою чи без неї, тричі чи хоч б разечок, а підкорювали місцеву Йордань бердичівляни без остраху, і у повітрі свіжило справжнім піднесенням. Господь – мудрий та милосердний, гласить Церква, тож, можливо ті, хто до цього дня не відав, наступного року занурюватиметься до охрещеної Гнилоп’яті зі щирою молитвою та думками про покаяння. Інакше, як ж від того користь для тіла, не кажучи вже про душу?.. Бердичівлянам про те відомо: кажуть, що купатися на Водохреща прийшли з вірою. Принаймні, з вірою у те, що не захолонуть на бурульку та не захворіють.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0