Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути»

Time Додано: п'ятниця, 19 січ. 2018, 18:59 ( близько 1 року назад )

Свято Хрещення Господнього вже традиційно збирає бердичівлян у берегів місцевої Йордані – біля річки Гнилоп’ять. Змивати з себе гріхи містяни починають хто коли: хтось – із самісінького ранку, більшість же чекає, коли тутешні води освятять служителі церкви. І вже тоді…

На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути»

Щиро помолившись про одужання від всіляких хвороб, про мир та благополуччя, сходивши до церкви на службу, причастившись та попросивши благословення у священика, внутрішньо відділившись від мирської метушні та запитавши у себе, а чого ж я, мовляв, чекаю від свого вчинку, православний та греко-католицький люд безстрашно занурюється до крижаної Гнилоп’яті. Ну чи не помолившись, без благословення та без духовної готовності – тут вже хто у що вірить та на що сподівається.

Із головою під воду чи ні, з молитвою чи без неї, тричі чи хоч б разечок, а підкорювали місцеву Йордань бердичівляни без остраху, і у повітрі свіжило справжнім піднесенням. Господь – мудрий та милосердний, гласить Церква, тож, можливо ті, хто до цього дня не відав, наступного року занурюватиметься до охрещеної Гнилоп’яті зі щирою молитвою та думками про покаяння. Інакше, як ж від того користь для тіла, не кажучи вже про душу?.. Бердичівлянам про те відомо: кажуть, що купатися на Водохреща прийшли з вірою. Принаймні, з вірою у те, що не захолонуть на бурульку та не захворіють.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0