Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути»

Time Додано: п'ятниця, 19 січ. 2018, 18:59 ( 10 міс. назад )

Свято Хрещення Господнього вже традиційно збирає бердичівлян у берегів місцевої Йордані – біля річки Гнилоп’ять. Змивати з себе гріхи містяни починають хто коли: хтось – із самісінького ранку, більшість же чекає, коли тутешні води освятять служителі церкви. І вже тоді…

На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути» На Водохреща у бердичівській Йордані змивали гріхи та просили у Бога благодаті і «щоби не замерзнути»

Щиро помолившись про одужання від всіляких хвороб, про мир та благополуччя, сходивши до церкви на службу, причастившись та попросивши благословення у священика, внутрішньо відділившись від мирської метушні та запитавши у себе, а чого ж я, мовляв, чекаю від свого вчинку, православний та греко-католицький люд безстрашно занурюється до крижаної Гнилоп’яті. Ну чи не помолившись, без благословення та без духовної готовності – тут вже хто у що вірить та на що сподівається.

Із головою під воду чи ні, з молитвою чи без неї, тричі чи хоч б разечок, а підкорювали місцеву Йордань бердичівляни без остраху, і у повітрі свіжило справжнім піднесенням. Господь – мудрий та милосердний, гласить Церква, тож, можливо ті, хто до цього дня не відав, наступного року занурюватиметься до охрещеної Гнилоп’яті зі щирою молитвою та думками про покаяння. Інакше, як ж від того користь для тіла, не кажучи вже про душу?.. Бердичівлянам про те відомо: кажуть, що купатися на Водохреща прийшли з вірою. Принаймні, з вірою у те, що не захолонуть на бурульку та не захворіють.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0