Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві невідомі молотками «декомунізували» Героя Радянського Союзу генерала Ватутіна
Chatbox Андрей Енжиевский
ну почему же неизвестные? прост ...
Time 23:35 - 20-03-2018
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На центральному кладовищі по вулиці Войкова падають дерева

Time Додано: вівторок, 12 трав. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Після провідної неділі через вітер розчахнулося велика верба і пошкодила три пам'ятники. Комбінат комунальних підприємств обіцяє за кілька днів полагодити їх за власний рахунок.

На центральному кладовищі по вулиці Войкова падають дерева

Дерева на кладовищі — то ціла проблема. Олександр Ковальчук каже, навряд чи люди, що їх садили, задумувалися над тим, що колись берези та липи розростуться і завдаватимуть клопоту відвідувачам і комунальникам. Те, що зрізати дерева дорого, - це півбіди. Важче між могил заїхати спеціальною технікою.

Олександр Ковальчук, директор комбінату комунальних підприємств: “Без вишки дерево зрізати не можна. воно може впасти на пам'ятники. У місті є лише дві вишки, якщо є гроші — ми їх замовляємо. Тоді зрізаємо дерева”.

Зрізанню на кладовищі підлягає близько тисячі дерев. Одне дерево — один день роботи, розповідає директор. Перед цим їх кількість погоджують із екологічною інспекцією. Через сприятливий грунт, дерева на місці поховання ростуть дуже швидко.

Антоніна Іванівна, відвідувачка кладовища: “Квіти треба садити, кущі якісь, а дерева, я вважаю, не потрібно”.

Не дочекавшись комунальників, люди починають самі знищувати дерева. Зазвичай вони корують стовбур, через що він з часом всихає.

Олександр Ковальчук, директор комбінату комунальних підприємств: “Якщо дерево короване, ось як тут на сорок сантиметрів, воно всихає, ламається і падає”.

Дерева на кладовищі зрізатимуть, але поступово, пояснює директор. На всі і одразу не вистачає грошей. Щороку на діяльність комбінату комунальних підприємств виділяють близько ста тисяч гривень, але щоб привести місце поховання до ладу, потрібно значно більше, каже Олександр Ковальчук.

Олександр Ковальчук, директор комбінату комунальних підприємств: “Щоб зрізати дерево, потрібно 500-700 грн. Є гроші — тоді ріжемо. Кошти виділяються у малій кількості, аби все зробити на кладовищі, потрібно у сім разів більше”.

Олександр Ковальчук закликає людей не садити дерев на кладовищі. Ліпше принести на могили рідних квіти і прибрати за собою сміття.

Юлія Крук

Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0