Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На третьому засіданні Громадської ради «приймали до відома»

Time Додано: вівторок, 11 бер. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Із питання «проводити чи не проводити» розпочала своє чергове засідання Громадська рада. Із 108 зареєстрованих у ній громадських організацій, об’єднань та політичних партій до міського Палацу культури прийшло менше половини. У зв’язку із цим надійшло декілька пропозицій: від «провести, але рішень не ухвалювати» та «не проводити, бо це суперечить Положенню про Громадську раду» до «давайте просто поспілкуємось». Більшістю голосів вирішили все таки засідання провести, а результати обговорення чотирьох питань, що увійшли до порядку денного, не ухвалювати, а лише прийняти до відома.

На третьому засіданні Громадської ради «приймали до відома»

Першим до відома приймали виступ заступника міського голови Сергія Онофрійчука. Він мав дати відповідь на запит щодо ситуації із перевезеннями пільгових категорій населення у міському транспорті. Зі слів заступника, приватним фірмам такі перевезення не компенсують. Що стосується культури обслуговування, то тут, визнав Сергій Онофрійчук, «маємо те, що маємо»: у цьому питанні водії такі ж, як і усі інші. У місті вже зафіксовані випадки позбавлення ліцензії перевізників, водії яких грубіянять клієнтам, запевнив заступник міського голови. Щодо транспортних засобів, ціна за проїзд у яких складає 80 коп., то, за словами Сергія Онофрійчука, компенсації їхнім власникам із державного бюджету за пільгові перевезення порівняно із минулим роком зменшились на 100 тис.грн.

Сергій Онофрійчук заступник Бердичівського міського голови: “На 2008-й рік усім перевізникам, вартість квитка у яких складає 80 коп., тобто, автобусів великої місткості, заплановано компенсувати по 140 тис.грн. щомісяця. За два місяці місто із держбюджету мало отримати 280 тисяч. Станом на 5.03.08 р. ми отримали лише ... 15 тисяч.”

Де гроші, які повинні повернути мешканцям міста за недодане тепло ? У своєму запиті голова громадської організації «Добробут та захист спільними зусиллями» Сергій Венгринович вимагав від влади міста відповісти на питання, як вона реагує на порушення справи АМКУ проти виконавчого комітету Бердичівської міської ради.

Володимир Пономарчук заступник Бердичівського міського голови: “Згідно 630 постанови КМУ, починаючи із 1 січня 2005 року по 1 листопада 2007-го мешканцям Бердичева було перераховано та повернуто 3 млн. 592 тис. грн. Тільки за жовтень 2007-го перераховано 462 тисячі.”

Відповідь заступника міського голови не на жарт розхвилювала частину присутніх. Куди ділися 1 млн. 700 тис. грн., які бердичівлянам мало віддати КП «Бердичівтеплоенерго» у 2007-му році, намагалася пояснити головний економіст підприємства Людмила Кучеренко.

Людмила Кучеренко головний економіст КП «Бердичівтеплоенерго»: “Що значить, куди ми діли 1 млн.700 тис.? На цю суму нами були зменшені перерахунки. Тобто, той, хто мав заплатити за тепло 2 грн. 08 коп., заплатив 1 грн. 70 коп., 30 чи, припустимо, 80 копійок. На суму 1 млн.700 тисяч КП “Бердичівтеплоенерго” недоотримало коштів.”

Громадськість міста цікавило, як нараховується сплата за тепло, якщо температура у квартирі складає менше 17 градусів. Згідно чинного законодавства, представники «Бердичівтеплоенерго» зобов’язані щомісячно відвідувати усі оселі міста із метою перевірки температури, стверджує активістка громадського руху Бердичева Людмила Бур’ян.

Людмила Кучеренко головний економіст КП «Бердичівтеплоенерго»: “Якщо температура у кімнаті менша, ніж 17 градусів, то людина має звернутися до нашого підприємства із заявою. Згідно неї, до оселі приходить теплова інспекція. На основі складеного нею акту... за кожний невистачений градус знімається 5 % оплати.”

Відсутність у місті програми альтернативного водопостачання турбувала одного із мешканців Бердичева. Чоловік, який попередив, щоб під час виступу його не знімали, стверджував: у разі виникнення серйозних проблем із забезпеченням міста водою, на допомогу прийдуть озера Шандора та Крокодилівка, що на Елінгу. Прийдуть, якщо їх остаточно не знищать відпочиваючі, які залишають після себе купи сміття. Якщо проблеми і виникнуть, без води місто не залишиться, запевнив виступаючого Микола Ревуцький.

Микола Ревуцький директор КП «Бердичівводоканал»: “Тих озер для Бердичева, звичайно, вистачить... На 3-4 тижні. Бердичів на крайній випадок має 42 свердловини, що дадуть можливість... на 4 години щодня подавати воду у місто.”

Позицію міської влади щодо безпритульних тварин, вкотре намагалися з’ясувати члени Товариства із захисту тварин. Сергій Венгринович, який цього разу представляв захисників чотириногих, не розуміє: із вуст голови однієї із постійних депутатських комісій міської ради пролунало - місце для притулку знайшли. Разом із тим у тій самій раді стверджують: дане питання не вирішувалося.

Володимир Пономарчук вкотре запитує: хто і за що має працювати у притулку, чим будуть годувати собак та котів, яку їх кількість збираються туди помістити, яким чином захисники тварин забезпечать приміщення електроенергією. Ніяких конкретних дій з боку Товариства заступник міського голови не бачить.

Володимир Пономарчук заступник Бердичівського міського голови: “У минулому році ми виділили 20 тис. грн. на відловлювання тварин. Заплатили всього 500 грн., далі ніхто не захотів працювати. На ШЕДі створили дільницю, взяли на роботу людину, яка після свят буде працювати, знову виділили із бюджету 20 тисяч для того, щоб їх відловлювали і привозили туди. Домовилися із Орлюком, який спостерігатиме за станом тварин.”

Сергій Орлюк головний лікар центру ветеринарної медицини “Айболит”: “Утверждать, что пенсионеры будут кормит кошечек и собачек ?! Это ведь до поры до времени. А если кто-то заболеет ? Кто будет тогда кормить ? Надеяться только на благотворительность — это абсурд.”

Наприкінці засідання виступила голова міського товариства із прав людини Галина Гриценко, яка назвала існуючу Громадську раду потворством. На її думку, вона неефективна, недієздатна та залежна. Зі слів правозахисниці, цю помилку ще можливо виправити, вибравши нового голову. В іншому випадку у місті з’явиться ще одна Громадська рада, пообіцяла Галина Гриценко.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0