Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На території Маркушівської школи урочисто освятили каплицю

Time Додано: неділя, 10 жовт. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

“Усе проминає. За винятком Бога і Любові”. Слова Григорія Сковороди, викарбувані на камені, що розташувався на території Маркушівської школи, для учнів й колективу навчального закладу — не порожній звук. На знак любові до Господа чотири роки тому тут вирішили звести каплицю й назвати її ім’ям покровителя шкіл преподобного Нестора Літописця. І ось настала урочиста мить освячення, що його очолив секретар Житомирської єпархії архімандрит Алексій. Великою справою, що звершилася, назвали священники відкриття каплиці. День відкриття нарекли історичним, адже на те, щоби зібратися ось так біля новозбудованого Божого дому, кажуть, десятки людей поклали свій розум, свою працю, свої молитви.

На території Маркушівської школи урочисто освятили  каплицю

Ієромонах Мануїл, настоятель парафії с. Маркуші: “Дійсно, сьогодні визначна подія в селі Маркуші – освячення каплиці на честь преподобного Нестора Літописця, покровителя усіх учнів. Каплиця була побудована на місці зруйнованої церкви зусиллями і стараннями директора, тому по праву може називатися Храмом Совісті. Без духовності життя неможливе, духовність полягає у тому, що Бог є любов, істина, шлях і життя.”

До слів служителів церкви приєдналися і керівники району. Нинішню подію важко переоцінити, вважає Людмила Колесник. Відтепер маркушівську школу, що відома в області своїми творчими ініціативами, говорить заступник голови райдержадміністрації, на Житомирщині знатимуть і з дещо іншого боку, адже відкриття каплиці на території навчального закладу є, за своєю суттю, випадком унікальним.

Людмила Колесник, заступник голови Бердичівської РДА: “Саме життя примушує людей замислюватися над майбутнім нашої молоді, зрештою нашої нації, і робити певні кроки для того, аби міцна віра, основи християнської моралі стали основою життя в нашому суспільстві. Переконана, що це буде повноцінний храм, до якого будуть приходити учні і працівники шкіл, і всі жителі територіальної громади.”

У появи каплиці на території маркушівської школи є своя історія, що пов’язана із місцем розташування навчального закладу. Він був побудований на перехресті кількох доріг — на місці зруйнованого у 30-х роках Чудо-Михайлівського храму.

Людмила Михальченко, директор Маркушівської ЗОШ: “Виникла ця ідея тому, що коли ми перейшли до школи, нас почали чомусь переслідувати негаразди. Ми вже думали, що це певне покарання за будівництво закладу на місці церкви, на святому місці. До нас часто приїздили гості і говорили, що тут дуже гарна енергетика, що приємно відвідувати нашу школу. Але проблеми наші нікуди не зникали. І ми вирішили, що відтворенням цього Храму Совісті дещо відмолимо гріх. ”

Найактивнішу участь у зведенні каплиці взяли вчителі. Людмила Михальченко розповідає, що на будівництво приходили мало не щодня — після уроків, у вільний час, перебуваючи у відпустках. Окреме “Дякую” від директора — спонсорам.

Людмила Михальченко, директор Маркушівської ЗОШ: “Найголовніші – це голова Верховної Ради Литвин, який прислав нам кошти на побудову каплиці. Також нам допомогли спонсори з лісового господарства, з обкому профспілки лісників. Окрім того, це і депутат Ревега і підприємець Дідук, і дорожник Шовковський, і редактор газети Кравченко… До кого б я не зверталась, нам ніхто не відмовив, а щиро, від душі допомагав.”

Нині біля школи зводиться ще один храм — селяни з нуля будують Чудо-Михайлівську церкву. Ось і виходить, що навчальний заклад знаходитиметься в особливому, Богом поміченому, а тому благодатному, місці. А відкриття каплиці Людмила Михальченко називає лише початком Богоугодних справ у Маркушах. У планах директора школи проведення на початку листопада дитячо-юнацького фестивалю християнської пісні й духовної музики. Якщо вдасться втілити задумане, ділиться планами вона, то дійство вийде по-справжньому красивим і душевним.

Людмила Михальченко, директор Маркушівської ЗОШ: “Сьогодні змінюється світ, змінюються моральні цінності. Ми маємо вселити віру у дітей, адже ЗМІ заполонили їхні душі. Хочеться повернути оті традиції, оті моральні принципи, оту любов до малої Батьківщини, до України, до рідних і близьких. Думаю, що мої діти завжди будуть з Богом, будуть добрими і милосердними.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0