Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На свято Водохреща бердичівські священики освятили води Гнилоп’яті

Time Додано: четвер, 20 січ. 2011, 06:00 ( майже 7 років назад )

Із давніх давен на свято Водохреща люди влаштовували Хресну ходу, що нею, очолювані священиками, крокували до річок, озер, джерел чи криниць, аби освятити воду. Чи не вперше за довгі роки, 19-го січня хресна хода прямувала і до “бердичівської Йордані” — річки Гнилоп’ять — з тим, аби води тієї обрели Боже благословення. Вода є частиною людського життя, вчать святі отці, без неї неможливе існування живого організму. Людина щодня користується нею, а те, чим вона користується, має бути освячене Господом, тож звідси і багатовікова традиція освячення води.

На свято Водохреща бердичівські священики освятили води Гнилоп’яті

Існує євангельська розповідь про те, як на своє 30-річчя Ісус, який тільки-но ступив на шлях Месії, прийшов до річки Йордан, аби від Іоанна Хрестителя прийняти обряд Хрещення. До того моменту Іоанн занурював у воду людей лише для того, щоби ті каялися, тому й дозволив собі навіть спершу не пустити Ісуса до річки, адже гріхів у того не було. Але настав час, коли мав бути виконаний Закон про таїнство Хрещення. Відкрилися небеса, на Ісуса спустився Святий Дух у вигляді голуба і пролунав голос Божий: “Це — син мій улюблений, у ньому моє благовоління”. Так виникло Хрещенське таїнство, Ісус був оголошений Месією, а свято отримало ще одну назву — Богоявлення, бо саме того дня з’явилася одночасно уся Пресвята Трійця: Отець, Син і Святий дух. До цієї миті хрестили, аби люди каялися, опісля — аби вони перероджувалися із природи духовної на святу. Духовним народженням називають священики Хрещення для християн.

Ієрей Євгеній Шимченко, настоятель храму Преображення Господнього: «Таїнство Хрещення – то є таїнство, з якого починається шлях християнина, то є народження духовне, тому воно, як і народження фізичне, не може повторюватися двічі чи тричі…Охрестившись, людина одягається у Христа, ми навіть співаємо: «Всі, що у Хреста хрестилися – у Хреста одягнулися!»… Після того, як ми охрестилися, починається початок нашого праведного життя. Такого, як заповідав нам Ісус Христос.»

Охочих тричі зануритися на Водохреща у Гнилоп’ять було більш, ніж достатньо: до річки приходили із самого ранку. Найтерплячіші дочекалися, поки святі отці провели обряд освячення і вже тоді кидалися у холодну воду, аби та додала їм сили духовної й фізичної на цілий рік. У те, що після такого купання прямий шлях до лікарняного ліжка, звісно, із цих чоловіків ніхто не вірив. Більшість із них здійснювали таку процедуру не вперше, цього ж разу – після освячення – і взагалі, кажуть, боятися було нічого.

Микола Костюков, бердичівлянин: «Це вже 3-й рік… Але ті рази були без Божого благословення, цього ж разу я захотів увійти у воду після слів святих отців. У чудодайні властивості води вірю, помітив, що така вода дійсно допомагає, бадьорить. Але перед цим потрібно себе дещо підготувати – фізично й духовно. Можливо, духовно навіть трохи більше. Потрібні налаштованість й загартованість.»

Тетяна Свірідова, організатор заходу, голова районної організації НРУ: «Сьогодні таке велике свято у Бердичеві… Вперше Водохреща проводять ось таким чином. Душа переповнена відродженням, відновленням, радістю…Хочу подякувати міській владі, а також місцевим службам за допомогу у проведенні такого заходу. Користуючись нагодою, хочу усіх привітати з Новим роком, Різдвом та святом Водохреща. Усім – благодаті, любові до ближнього, любові до України, її мови і культури.»

Не дивлячись на похмуру й нелагідну погоду, у міській зоні відпочинку зібралося чимало бажаючих взяти участь у святі. Священики дали цьому своє пояснення: Водохреща, зазначили, стає ще одним святом, що об’єднує бердичівлян із Богом та між собою.

Ієрей Євгеній Шимченко, настоятель храму Преображення Господнього: «Цього дня хочу звернутися до усіх вірних УПЦ та усіх християн: поздоровляю вас з величним святом Водохреща і Богоявлення! Нехай освячена вода Йорданська буде спасительною для усіх нас і цілющою для нашого тіла і душі. Христос охрестився! У річці Йордань!»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0