Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«На одній нозі стоїть, на дорогу він глядить, кольорові очі має, людям всім допомагає»: світ відзначив День світлофора

Time Додано: неділя, 06 серп. 2017, 14:58 ( 12 міс. назад )

Свої дні народження мають не лише люди: часто трапляється так, що мало не вся світова спільнота відзначає іменини речей, предметів, пристроїв, без яких важко уявити сьогоднішнє повноцінне життя людства.

«На одній нозі стоїть, на дорогу він глядить, кольорові очі має, людям всім допомагає»: світ відзначив День світлофора «На одній нозі стоїть, на дорогу він глядить, кольорові очі має, людям всім допомагає»: світ відзначив День світлофора «На одній нозі стоїть, на дорогу він глядить, кольорові очі має, людям всім допомагає»: світ відзначив День світлофора «На одній нозі стоїть, на дорогу він глядить, кольорові очі має, людям всім допомагає»: світ відзначив День світлофора «На одній нозі стоїть, на дорогу він глядить, кольорові очі має, людям всім допомагає»: світ відзначив День світлофора

Вважається, що вперше він з’явився на світ у грудні 1868-го, біля будівлі Британського парламенту. Керували ним вручну, мав він два семафорні крила, а крила, у свою чергу, лише два положення – «STOP» та «Рухатися з обережністю». Вночі його підсвічували газовою лампою. Далі були, значною мірою, знакові для іменинника 1910-й, 1912-й, та все ж головним днем в його життєдіяльності вважається 5 серпня 1914-го: того дня в американському Клівленді запрацювали чотири електричні світлофори. Мали вони лише два сигнали – червоний і зелений, коли перемикалися, видавали спеціальний звук, а керував ними поліцейський – зі скляної будки на перехресті. Більш звичний нам трикольоровий світлофор (уже з жовтим оком) з’явиться через 6 років у Детройті. У СРСР перший світлофор встановлять у 1930-му у Ленінграді, а в Україні головний винуватець свята запрацює у Харкові, у 1936 році.

У більшості країн світлофори виблискують червоним, жовтим та зеленим, втім, у деяких державах замість жовтого учасників дорожнього руху приводить «у стан готовності» помаранчевий.

А в Японії, наприклад, до останнього часу замість зеленого використовували синій колір (зараз, кажуть, все ж таки почали переходити на «класичний»: зелений, начебто, краще сприймається). Німецький Берлін прославився, серед іншого, наявністю світлофора, що «маякує» не трьома, а цілими тринадцятьма сигналами (головне тут – зорієнтуватися). А Голландія, відзначають, першою відреагувала на тотальну заглибленість людей (здебільшого, пішоходів) в екрани ґаджетів: для тих, кому складно відірватися від смартів, створили спеціальний «світлофор».

«На одній нозі стоїть, на дорогу він глядить, кольорові очі має, людям всім допомагає», нагадує один із віршиків маленьким українцям. Та не забувати про цінність і значимість серпневого іменинника, думається, варто й дорослим.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0