Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На мітингу-реквіємі вшанували учасників бойових дій на території інших держав

Time Додано: понеділок, 18 лют. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Біля меморіалу воїнам-афганцям відбувся мітинг-реквієм, на якому представники міської влади, політичних партій, громадських організацій та мешканці міста вшанували учасників бойових дій на території інших держав. Щорічно, 15 лютого, на цьому місці згадують тих, хто виконував свій військовий обов’язок у Афганістані, Іраку, Анголі, Кореї, Лівані, Мозамбіку та інших країнах. Близько 150 тис. українців воювали в Афганістані, більше 3 тис. не повернулися додому живими, стільки ж стало інвалідами, про долю 80-х нічого невідомо й досі. Бердичів втратив на тій війні 28 чоловік.

На мітингу-реквіємі вшанували учасників бойових дій на території інших держав

Іван Демусь заступник Бердичівського міського голови: «Від імені міського голови, міської ради та виконавчого комітету хочу висловити щире співчуття рідним, близьким, друзям та тим, хто не дочекався своїх чоловіків, синів, батьків та друзів із «гарячих точок». Хочу подякувати учасникам бойових дій, матерям, рідним за їх героїзм, мужність, витримку, за ту роботу, яку вони сьогодні проводять у ім’я збереження святої пам’яті наших людей.»

Ступінь відданості своєму військовому та громадянському обов’язкам тих, хто пройшов горнила «гарячих точок», порівнюють зі всенародним подвигом під час Великої Вітчизняної війни. Ця відданість до сьогоднішнього дня виділяє воїнів-інтернаціоналістів серед інших.

Валерій В’юшков учасник бойових дій в Афганістані: «Афганцы — это такое общество, которое прошло войну и сплочено боевым содружеством... Мы всегда выступаем за защиту национальной безопасности, национального суверенитета. Мы живем на Украине, среди нас есть украинцы, русские, азербайджанцы, узбеки, таджики... Пусть все мы разговариваем на разных языках, но понимаем одно: страна наша — многонациональная. За нее мы все месте стоим горой. И хотелось бы, чтобы молодое поколение нас понимало.»

Виступаючі на мітингу закликали не забувати події тих днів. У кожного є своя думка, та нинішньому молодому поколінню слід утриматися від оцінки діям тодішніх військових, вважають афганці.

Богдан Степанюк учасник бойових дій в Афганістані: «Я думаю, що ця війна була нікому не потрібною. Можливо, вона була потрібна державі, що хотіла бути супердержавою. За деякими даними, Олександр Македонський завойовував Афганістан, але не домігся свого. 100 років там воювали англійці і не завоювали цей вільнолюбний народ, народ, який ніколи не знав верховенства влади... Усі тамтешні племени завжди жили своїм власним життям.»

Пережита трагедія тих років і сьогодні болить в серцях багатьох українських сімей. Ще й досі учасники бойових дій бачать у своїх снах Баграм і Кандагар.

Завершився мітинг-реквієм покладанням квітів та вінків до меморіалу загиблих воїнів-афганців.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0