Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Молодіжний клуб «Power»: розблокуй свою потужність!
Chatbox Maryavaw
http://xrumersale.site/ Revolut ...
Time 01:14 - 18-08-2017
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox машина времени
)) (185.72.246.198) -будут тебя ...
Time 21:59 - 14-08-2017
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox ))
машина времени (46.118.202.160) ...
Time 12:16 - 14-08-2017
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox машина времени
экс-дэпутат убийца лозинский в ...
Time 10:43 - 14-08-2017
Найкращі юні читачі Катерина Бурлака та Андрій Марков представлятимуть Бердичів на обласному етапі «Книгоманії-2017»
Chatbox Аноним
Я так и знал что Андрей прбедит
Time 15:55 - 08-08-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
ОДПІ
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На конкурсі "Спалахи Багать" композитор Олесь Коляда отримав найбільше за всіх нагород

Time Додано: вівторок, 25 бер. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Хтось із мудрих сказав, що музика — це міст від серця до

На конкурсі "Спалахи Багать" композитор Олесь Коляда отримав найбільше за всіх нагород

неосяжного. Такі мости нашої духовності невтомно будує композитор Олесь Коляда. Талановитого бердичівлянина на церемонії нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу композиторських талантів „Спалахи багаття” на сцену викликали декілька разів.

"

Олесь Коляда, композитор: "Всього було учасників 458, Житомирщину представляло 6 конкурсантів. Доля розпорядилася так, що Олесь Коляда з Бердичева один від Житомирщини вийшов у фінал. Ніхто з присутніх до останньої секунди не знав, у кого яке буде місце".

За півроку на конкурс до Києва надійшло понад півтори тисячі музичних творів. Спеціальними призами «Майстер-композитор» нагородили 16 номінантів із різних регіонів України. Серед них - і наш Олесь Коляда. У трьох із чотирьох номінацій конкурсу: «Свіжа танцювально-пісенна мелодія», «Дитячий наївно-зворушливий твір», «Дитяча весела танцювальна мелодія» - Олесь Коляда був одним із найкращих. Його успіхи відзначили дипломами ІІ і ІV ступенів та солідною грошовою премією, на яку конкурсант і не сподівався. Про сам конкурс, каже композитор, він дізнався випадково, за пару днів, як закінчили подавати заявки. І ось - успіх!

Олесь Коляда є автором понад п’ятсот пісень. Створює різні цикли творів. Дитяча тематика - серед найбільш улюблених. Пісні для маленьких Олеся Коляди звучали в усіх престижних дитячих конкурсах країни.

Олесь Коляда, композитор: "А саме: "Дитячий пісенний вернісаж", "Крок до зірок", "Ми таланти твої, Україно!", "Мамина зіронька". Це відомі конкурси. І на рівні областей: Вінницької, Волині - мої пісні звучать".

Голова журі конкурсу «Спалахи Багаття» український поет Євген Юхниця сказав, що він співає своїм дітям пісні Олеся Коляди. Поціновувачем пісенних шедеврів батька завжди був син Коляди - Богдан.

Богдан Коляда, син композитора: "Співав мені, само собою, із самого дитинства. Привчав і мене співати та грати. Я займався професійно, мав хороші успіхи. На конкурсі юних піаністів у Житомирі посів призове місце. І зараз займаюся для себе. Трошки граю".

Дружина композитора - перша слухачка його творів і перша дає оцінку пісням. Їй та усім жінкам Олесь Коляда присвятив свою збірку «Мисс жена». У душі Людмила Іванівна почувається музикантом.

Людмила Коляда, дружина композитора: "Десь він прочитає якийсь вірш, хтось подарує йому якусь збірку. Приходить ввечері, сідає за рояль і починає творити. У дві години ночі можна прокинутися і почути, як він творить. Десь щось написав і говорить: "Послухай мій твір". У нього велика кількість творів. Я послухаю, син послухає. Щось підкажемо".

Олесь Коляда вважає: бути самим собою - значить мати своє творче обличчя. Він майстерно володіє багатьма інструментами. Адже пісня — то щоденна робота душі композитора. Його втішання і вічний неспокій. Мистецькому таланту Олеся Коляди присвячені нариси українських письменників. У співавторстві із багатьма поетами, зокрема бердичівлянами, композитор продовжує свій невтомний пошук нових мелодій.

Олесь Коляда, композитор: "Гордо скажу про Анатолія Кондратюка, Михайла Пасічника, вчительку із ЗОШ № 10 - фантастичну поетесу Наталію Мариняк-Панасюк, про вчительку із Садок Світлану Столярчук - автора Гімна Бердичева. Це, звичайно, і Микола Пономаренко, з ним у мене є одна знакова пісня "Бердичівлянин я! О, як це здорово!"

Пісні Олеся Коляди знаходять стежку до серця людського. Наступний рік відзначений для митця двома ювілеями: 60-річчям життєвого шляху і 45-річчям - творчого. Прихильники його таланту впевнені: спалахи пісенного багаття нашого земляка, чудового музиканта і композитора Олеся Коляди, зігріватимуть не одне покоління людей.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0


Додати коментар: