Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На колишньому шкірзаводі пройшли масштабні навчання МНС

Time Додано: вівторок, 04 лист. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Вогонь охопив одну із будівель колишнього шкірзаводу. За легендою навчання МНС - це п'ятиповерховий будинок, в якому стався вибух газу. Він частково зруйнований, є поранені і загиблі. Сценарій - аналог минулорічних подій у Дніпропетровську. До ліквідації надзвичайної ситуації залучили Бердичівський зведений загін, до якого входять Любар, Чуднів, Ружин, Андрушівка, Попільня та комунальні служби міста.

На колишньому шкірзаводі пройшли масштабні навчання МНС

9 -та державна пожежна частина проводить розвідку. Внаслідок вибуху повністю зруйнований один під'їзд будинку. З верхніх поверхів лунають крики про допомогу. Оцінивши ситуацію, начальник головного управління оголошує для Бердичівського зведеного загону сигнал “Збір-аварія”. На місце прибуває спеціальна техніка. За допомогою автодрабини із Житомира, яка здатна сягнути 16 поверху, проводиться евакуація постраждалих. Рятівники МКАРСу дістають людей за допомогою мотузки. Одночасно аварійні бригади газу, водоканалу та РЕМу створюють умови безпеки для рятівників. Завдяки злагодженим діям мнсники врятували 13 чоловік. Поруч вже розгортає роботу пункт медицини катастроф. Потерпілим надають першу допомогу і направляють до стаціонарних закладів лікування.

Людмила Оксентюк, ст. лікар станції швидкої допомоги Бердичівської ЦМЛ: “При виникненні надзвичайної ситуації, швидка допомога готова. Окрім апаратури, у нас є укладки на 60 потерпілих”.

Після того, як усіх постраждалих, що кликали на допомоги з будинку евакуювали, рятівники переходять до другого етапу - пошуку людей у важкодоступних місцях. Завали проходять ширенгами, через кожних 15 хвилин мнсники завмирають — прислухаються, чи не чути голосу з під-уламків. Вилучення постраждалих — найважчий і найвідповідальніший етап рятувальних робіт — все може у будь-який момент завалитися. Легше у щілини та отвори протиснутися спеціально навченій собаці. Бері, що приїхала на місце трагедії із Київського мобільного рятувального центру знайшла потерпілого.

Микола Петров, командир відділення мобільно-рятувального центру МНС України: “Бері 8 років, на службі — з перших років. Вона побувала у багатьох країнах, де були представники з України: Іран, Туреччина. Багато роботи виконала в Україні, зокрема в Києві. Вона врятувала 30 чоловік”.

З-під завалів витягнули троє живих мешканців будинку, решта — мертві. Роботи з пошуку припиняються після повної впевненості та підтвердження даних органами МВС про перебування у будівлі людей до її руйнування. Неподалік розгортається наметове містечко. Із постраждалими та рятівниками працює психолог головного управління МНС. Для роботи він має спеціальну валізу, у якій більше двадцяти найменувань. Серед предметів першої необхідності — ковдри, заспокійливі ліки, термос та пакетики з чаєм - гаряча вода, пояснюють спеціалісти, діє дуже заспокійливо.

Микола Щербаков, психолог ГУ МНС в Житомирській області: “Сюди входить валідол, спирт, аспірин, кава, алкоголь, щоб зігрітися. Є чотки, для дітей — розмальовки і олівці”.

На ліквідацію умовної надзвичайної ситуації витратили 2 години. Дії рятівників перший заступник начальника головного управління МНС визнав професійними. Але в реальних умовах все буде набагато складніше.

Віктор Джунь, перший заст. начальника ГУ МНС в Житомирській обл.: “Чому так злагоджено працюють? Бо наші люди не раз працювали у зонах стихійного лиха: на Івано-Франківщині, Чернівецькій області. Скрізь отримували велику подяку від людей”.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0