Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На Гнилоп’яті купаються «моржі»

Time Додано: четвер, 07 січ. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Доки більша частина городян лише прокидається, на Гнилоп’яті готуються до ранкового купання моржувальники. Їх не лякає сніжна завірюха, десятиградусний мороз і те, що температура води – лише +2. Любителі зимового купання приходять на річку щоранку за будь-яких умов. Хто перший – той готує ополонку, яка за ніч вкрилась шаром криги. Бережи здоров‘я змолоду – Петро Магалецький доцільність такої приказки зрозумів ще у 18 років, коли став приділяти увагу спорту. А моржувати, розповідає, почав у 60-х роках. Купався у відкритій водоймі із серпня і так перейшов до зимового плавання. У моржуванні Петро Станіславович не вбачає нічого героїчного, мовляв, це так само природно, як снідати та вмиватися вранці.

На Гнилоп’яті купаються «моржі»

«Моржі» з досвідом кажуть, що перед купанням треба розігрітися за допомогою фізичних вправ і психологічно налаштуватися. Саме купання займає небагато. 15-20 секунд - і організм отримав свою частку адреналіну та енергії. Більшу кількість часу у крижаній воді проводити не варто, лише досвідчені моржувальники можуть витримати у ній близько хвилини. Після купання слід перевдягнутися у сухе і можна вирушати додому. Але Петро Магалецький не поспішає: піднімає гантелі і віджимається, як належить справжньому вчителеві фізкультури.

Компаніями бердичівські «моржі» збираються на вихідні і на свята, в інші дні купаються кому коли зручно. Олександра Парфенюка до моржування спонукав сам організм. Трапилось це чотири роки тому, чоловік спробував – і втягнувся.

Олександр Парфенюк, моржувальник: «Я сам почав, став користуватися своїми методами, читав відповідну літературу, адже просто так не прийдеш, роздягнешся і пірнеш».

Зимове купання допомагає зміцнити імунітет, проте воно не є панацеєю від усіх захворювань, кажуть «моржі». Хоча застуди і справді турбують менше. У цьому за 20 років моржування переконалась Галина Мантель. Жінка сама плаває і всіх запрошує.

Галина Мантель, моржувальниця: «Ніколи не хворію, а то раніше постійно ангіни мучили. Тепер все славно і відмінно. Усім раджу, адже можна і в 60 років почати. Головне — не боятися. Раз пірнув, вийшов з води — здорово! Не спіть, а то все проспите! Треба дихати, жити!».

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0