Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

На Бердичівщині картопля є, але дорога

Time Додано: субота, 18 вер. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Картопляних страв на столах бердичівлян може поменшати. Цього року другий хліб став дорогим делікатесом. Три з половиною, а іноді і чотири гривні — такі гроші нині викладають покупці за кілограм картоплі.

На Бердичівщині картопля є, але дорога

Покупець: “Торік дешевша була, по 1,5 грн, а нині ціна кусається”.

Покупець: “Якщо вже платити хороші гроші, то треба і товар хороший мати. А люди продають не надто хорошу картоплю, це для нашої пенсії дорого”.

Чого не вистачає, те дорожчає. Цього закону економіки дотримуються продавці, запевняючи: картопля цьогоріч вродила погано.

Продавець: "Спека сильна була, картопля парилась, потім дощі — залило. І через це такий врожай”.

В того малий врожай, хто працював мало і недостатньо вдобрював, вважають інші продавці, розповідаючи про кілограми та центнери зібраної картоплі. Таку не гріх здати перекупникам.

Продавець: “Гуртова ціна на картоплю цього року вища, ніж минулоріч, люди намагаються купити прямо з домівки. І селянину так вигідніше, не треба витрачати час і гроші, їхати на базар. Тим паче що тут звикли платити мало”.

Гуртові закупівлі картоплі здійснюють і на міському ринку. За словами цих купців, овочі вони повезуть на Одещину, там цьогоріч картоплі обмаль. На півдні України дійсно вродило погано, кажуть фахівці Бердичівської райдержадміністрації. На вартість картоплі впливає саме ця частина країни. А говорити про неврожай на теренах Бердичівщини не варто.

Віктор Маніло, головний спеціаліст по рослинництву управління АПР Бердичівської РДА: “У нас картопля родить стабільно. Щоправда, з року в рік все менше і менше. 90% вирощуваної картоплі — від населення. А люди не оновлюють та не змінюють сорти. Раніше цим колгоспи займались, і тепер нікому”.

Картоплярством у районі займаються хіба що окремі господарства, каже Віктор Маніло, засаджена ними територія лише 15 га. Так що кожен мешканець міста чи села другим хлібом забезпечує себе самостійно. Бистрицький фермер, аграрій із 40-річним стажем Віктор Барановський цьогорічний врожай картоплі розцінює як нижче середнього. Чоловік засадив 2,5 га, зібрав по 25 тон з кожного. Це, каже, більш ніж у півтора рази менше, ніж було торік. Хоча проводив сівозміну, вносив органічні та мінеральні добрива, захищав овоч від шкідників. Гроші витрачені, врожай малий, ось і маєш ціну, каже Віктор Барановський.

Віктор Барановський, фермер: “Візьмемо для прикладу міську жінку. Вона пішла на базар, купила дорогої моркви, буряка, картоплі, квасолі, капусти і зварила борщ. Він ніколи в неї не буде дешевим. Так само і в нас. Селянину треба отримати якийсь прибуток і якось перекрити свої затрати хоч на 20%, щоб наступного року можна було продовжити цикл виробництва”.

За оцінками фахівців, нинішня вартість картоплі не є межею.

Віктор Барановський, фермер: “Я думаю, ціна ростиме далі. Селяни вже викопали картоплю, що було зайвого, продали, решту — лишили собі, врожай же невеликий. Так що зайвої картоплі нема. А якщо нема, виникає ажіотаж, і відповідно, росте ціна”.

Віктор Маніло, головний спеціаліст по рослинництву управління АПР Бердичівської РДА: “Думаю, що взимку і навесні картопля, як завжди, дорожчатиме. Так що буде по 4-4,5 грн”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0