Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Почесному громадянину Бердичева Миколі Калинському – 100 років!

Time Додано: неділя, 15 жовт. 2017, 16:46 ( 12 міс. назад )

Таке буває раз на сотню літ: народжений у день Покрови, почесний громадянин Бердичева, єдиний насьогодні, хто лишився із визволителів міста, Микола Іванович Калинський відзначив 100-літній ювілей! На подвір’ї ювіляра – ніде голці впасти: грає марші оркестр, із букетами і подарунками шикуються у чергу усміхнені вітаючі. У цей день усі пісні й слова – на честь головного іменинника, 100-літнього ювіляра Миколи Івановича.

Почесному громадянину Бердичева Миколі Калинському – 100 років! Почесному громадянину Бердичева Миколі Калинському – 100 років! Почесному громадянину Бердичева Миколі Калинському – 100 років! Почесному громадянину Бердичева Миколі Калинському – 100 років! Почесному громадянину Бердичева Миколі Калинському – 100 років! Почесному громадянину Бердичева Миколі Калинському – 100 років! Почесному громадянину Бердичева Миколі Калинському – 100 років! Почесному громадянину Бердичева Миколі Калинському – 100 років!

Народився Микола Калинський на Покрову у селі Каленському (на Коростенщині) у багатодітній сім’ї, де зростали у праці й батьківській любові семеро братів і сестричка. Коли розпочалась війна, шестеро братів пішли на фронт, двоє із них загинули. Фельдшером школи молодих командирів 3-ої повітряної бригади вирушив на фронт Микола Іванович, дослужившись до капітана медичної служби, командира санітарного взводу 117-ої гвардійської дивізії. Звільняв столицю, Житомирщину, Бердичівський район, а у січні 1944 року – місто Бердичів.

Не раз Микола Іванович згадує той випадок, коли довелось стрибати з парашутом, а той у потрібний момент не відкрився, тоді чоловік скористався запасним, за що отримав від начальства. І навіть тепер він сміється, бо має не лише хорошу пам’ять, а й незлостивий характер і гарне почуття гумору!

Груди ветерана прикрашають ордени та медалі, їх не так легко сьогодні носити старому фронтовику. До численних воєнних нагород додались і трудові. Повернувшись до мирної праці, де тільки не працював: завідуючим санітарними частинами в органах МВС, виправно-трудових колоніях. Відслуживши 27 років, після демобілізації – ще 33-и у міській лікарні, завідуючим здоровпунктами на цегельному заводі та АТП-11837, де пропрацював 24 роки. Загалом у Миколи Івановича більше 80 років трудового стажу. «Без роботи не міг, адже важливо почувати себе потрібним суспільству», - зізнається ювіляр.

Прийшли привітати столітнього іменинника його сусіди, добрі знайомі, учні та вчителі 14-ої школи. Цілу корзину солодощів та вітамінів подарував колектив ГО «Вибір Бердичева», які є частими гостями в оселі ветерана. Так само не вперше (та согодні – особливо!) висловлює вдячність ветерану й депутат міської ради Анна Ястремська.

Микола Калинський – великий патріот і мудра людина. У своїх сто він любить поезію, цитує Шевченка, Котляревського і не раз переконує, що головною рушійною силою у всьому є любов.

Із букетами вітань і вдячності завітали до ювіляра ті, кому сьогодні доводиться стояти на варті миру в Україні, хто, перейнявши естафету, тримає рівняння на Захисника.

Микола Іванович, хоч літа беруть своє, сьогодні не стомлюється дарувати людям щире слово, ту добру енергію душі, від якої віє особливим теплом, від чого й іншим хочеться стати кращими, добрішими. Неймовірно приємно бути присутнім на його столітньому ювілеї, за честь вітати широкої душі і великого серця людину. Многії вам лІта, шановний ювіляре!

Репортаж Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0