Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Микола Томенко презентував фільм про Бердичів у рамках проекту «7 чудес України. Історичні міста і містечка»

Time Додано: п'ятниця, 16 лют. 2018, 16:15 ( 29 дн. назад )

Чудес у світі не буває, треба припиняти вірити у нісенітниці, люблять повторювати скептики. Та є люди зі світлим світосприйняттям, котрі опонують, мовляв, можливо, хтось чудес і не помічає, та вони є…

Микола Томенко презентував фільм про Бердичів у рамках проекту «7 чудес України. Історичні міста і містечка» Микола Томенко презентував фільм про Бердичів у рамках проекту «7 чудес України. Історичні міста і містечка» Микола Томенко презентував фільм про Бердичів у рамках проекту «7 чудес України. Історичні міста і містечка» Микола Томенко презентував фільм про Бердичів у рамках проекту «7 чудес України. Історичні міста і містечка» Микола Томенко презентував фільм про Бердичів у рамках проекту «7 чудес України. Історичні міста і містечка»

У Бердичеві побував один із тих, хто вміє бачити чудеса та не стомлюється розповідати про них українцям і всьому світові – відомий політик, громадський діяч, доктор політичних наук та кандидат наук історичних, професор Микола Томенко. У молодіжному центрі «М-Формація» він презентував фільм про Бердичів власного авторства. Робив це у рамках проекту «7 чудес України. Історичні міста і містечка»

Бердичів від Миколи Томенка – старовинне й вічно юне місто з величним Кляштором Босих кармелітів та костелом святої Варвари, в якому вінчався безсмертний Бальзак. Місто, в якому, серед інших відомих постатей, з’явився на світ «сонячний чоловік» Всеволод Нестайко. А ще, помітив автор, у Бердичеві утворилася традиція презентувати себе через місцеві бренди, і свідоцтво тому – невеличкі й такі собі «затишні» пам’ятники костюмчику, дивану і неповторному бердичівському пиву.

Однозначно Бердичів є містом із великим туристичним потенціалом, прийшов до висновку Микола Томенко під час зйомок. Він є місцем, рідним для українців, поляків, євреїв, для багатьох французів та усіх, хто цікавиться історією.

У 1917-му саме у Бердичеві, у приміщенні нинішнього театру на Європейській, Симон Петлюра разом із делегатами військового з’їзду обговорювали ідею Павла Скоропадського стосовно створення власної української армії, йдеться у фільмі, а сам Скоропадський певний час був комендантом міста. Миколі Томенку двічі вдалося побувати у бердичівському театрі – під час зйомок, коли там ще пахло ремонтом, та у день презентації «7 чудес…».

Його «7 чудес України…», транслюватимуть на центральних українських телеканалах, інформував Микола Томенко, так що Бердичеву під час весняно-осіннього сезону-2018, передрікає, слід чекати на значне зростання кількості тих, хто забажає зафіксувати для себе його колорит. Особисто пан Микола так і зробив.

У фіналі фільму його автори дякують за сприяння у створенні Бердичівському міському голові Василеві Мазуру та народному депутату Олександрові Ревезі. Останній відзначає, що йому, дійсно, було цікаво ще більше дізнатися про рідне місто.

На завершення зустрічі Микола Томенко подарував Центральній міській бібліотеці написану ним «Історію Конституції», власного авторства «Українські щорічники», а також іншу цікаву, на його думку, літературу. Бібліотекарі відповіли тим, що презентували гостеві місцеві видання, присвячені Бердичеву, та сувеніри до Дня Валентина. Коли настане час залишати цей світ, до світу іншого все із собою не візьмеш, переконані бердичівляни, а от що можна і потрібно передати нащадкам – то духовність. І проект «7 чудес України…», за їхнім переконанням, підтверджує той факт, що в українців, таки, є що передати у спадок.

Фільм Миколи Томенка усі бажаючі зможуть переглянути на телеканалі «ВІК». Слідкуйте за анонсами.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0