Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Роман Бабенко
Надеюсь, что в преддверии выбор ...
Time 11:59 - 22-09-2020
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Л. Даренко
Это правильно, лишь бы только в ...
Time 11:56 - 22-09-2020
Погода дозволяє, проте ремонт шляхопроводу не проводять...
Chatbox Роман Бабенко
Соглашусь. Можно более тщательн ...
Time 11:52 - 22-09-2020
Погода дозволяє, проте ремонт шляхопроводу не проводять...
Chatbox Л. Даренко
Наверное не следит никто за ним ...
Time 11:37 - 22-09-2020
Подвійна ДТП: загинув водій вантажівки
Chatbox Телерадіокомпанія ...
Уся інформація про ДТП – з офіц ...
Time 11:47 - 22-06-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Музею єврейської культури Бердичева – 5 років

Time Додано: середа, 16 вер. 2020, 12:00 ( близько 1 місяця назад )

Музею єврейської культури Бердичева 18 вересня виповнюється 5 років. Наприкінці літа – у вересні 2015-го фахівці бібліотеки за сприяння міської влади та інформаційної й духовної підтримки єврейської громади й небайдужих бердичівлян облаштували 3 кімнати у дитячій книгозбірні.

Музею єврейської культури Бердичева – 5 років

Урочисте відкриття відбулось за гарної й сонячної погоди, згадує пані Валентина, на свято прибули поважні гості, посли, головні рабини Житомира й Бердичева, посадовці. Урочисте перерізання стрічки, гостинна зустріч з хлібом-сіллю, перше знайомство з музеєм, до створення якого доклали руку й серце чимало людей і в надто стислі строки.

За ці 5 років музей єврейської культури відвідали понад 20 тис. осіб, чимало видатних особистостей залишили власні записи в «Книзі відгуків». В числі перших і письменники Марина Гримич, Мирослав ДочинЕць, Сашко Дерманський.

Один з останніх відгуків про музей єврейської культури, записаних у «Книзі» та відзнятих на музейну відеокамеру – від Бориса Бурди, журналіста й телеведучого, письменника, барда.

Перша кімната музею єврейської культури присвячена історії, культурі й побуту та становлення єврейської громади, друга й третя кімнати – пам’яті жертв Голокосту в роки ІІ світової війни. Моторошно тут навіть знаходитись, а уявити тільки, що довелось пережити невинним людям у роки німецької окупації. Тільки у Бердичеві нацисти знищили понад 30 тис. євреїв, не шкодуючи ні старих, ні дітей... Власне, у 2015 році Музей єврейства і з’явився з метою збереження історії єврейської громади та увічнення пам’яті жертв Голокосту. За ці роки тут побували тисячі відвідувачів із різних країн світу.

Розпочинали зі 180-ти експонатів, а за 5 років їх стало уже близько трьох сотень. Чи не найбільше – предметів побуту. Є тут і знаряддя праці, посуд, національне вбрання, релігійна атрибутика, унікальні документи. Музей єврейської культури і нині живе й розвивається.

Репортаж Олени Лук’янюк і Дмитра Піньківського

Chatbubbles Коментарів: 0