Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Катерина Омельченк...
Выбирала себе квартиру на https ...
Time 11:59 - 22-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Мрієш про прохолоду влітку і про тепло взимку? Утеплюйся! Як – підкажуть у бердичівському будівельному ліцеї.

Time Додано: середа, 12 черв. 2019, 17:24 ( близько 1 місяця назад )

Вчитися будівельній справі ніколи не пізно, і не варто нарікати на вік, мовляв, був би молодшим, пішов би освоювати якусь із робітничих професій. Маєш бажання – прямуй до бердичівського будівельного ліцею, звертайся до діючого у ньому Центру професійної кар’єри і будеш досконало володіти знаннями, припустимо, з утеплення будинку. І підтверджуючий документ при цьому мати.

Мрієш про прохолоду влітку і про тепло взимку? Утеплюйся! Як – підкажуть у бердичівському будівельному ліцеї.

Останніми роками, здається, куди не глянь – все «одягається» у пінопласт чи мінеральну вату. Так, дорого, зауважують, фахівці, але, якщо зробити все за правилами, то витрати себе неодмінно виправдають: влітку у будинку буде прохолодно, взимку – тепло, а економічно – вигідно.

Ну, коли все «з нуля», зрозуміло. А коли будинку вже років і років?.. Чи варто утеплювати? По-перше, варто, одразу запевняють у закладі. По-друге, утеплювати слід виключно зовні, а не зсередини, інакше стіни все одно промерзатимуть, а це означає вогкість, цвіль і таке інше. Нанесення суміші на пінопласт – теж мало не ціла наука: можна наносити смугами (у цьому випадку розчину треба багатенько), можна суцільно (тут – уже менше), можна маячним способом. Взагалі за стандартами, інформують будівельники, на 1 м³ поверхні слід наносити 15,1 кг суміші, товщина пінопласту має бути не меншою 100 мм (інакше промерзне). Замість пінопласту можна застосовувати мінвату.

Пінопласт-суміш-армуюча сітка-знову суміш – так значно якісніше, більш довговічно і без тріщин. Товщина суміші в обох випадках – 1,5-2 мм. Чому сітка? Тому що вона приймає на себе всі навантаження, свого роду, «розсіюючи» їх по всій поверхні. Вже наступного дня – огляд і зачищення у разі потреби. Після зачищення – чергова порція суміші. Підсохло, як слід, ґрунтуємо і наостанок – будь-яка фінішна обробка (короїд тощо).

Ось так (якщо просто і у кількох словах) виглядає процес утеплення і один майстер-клас у рамках роботи Центру професійної кар’єри у будівельному ліцеї. Прослухав майстер-клас – отримай відповідний сертифікат. Прагнеш володіти документом соліднішим? Тоді проходь більш повний курс – така можливість є.

Репортаж Олександра Єжеля

Chatbubbles Коментарів: 0