Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Мотогонщики зі всієї країни обкатали бердичівську трасу

Time Додано: неділя, 15 лист. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Деякі з них вважають це просто хобі, інші — спортом, у якому вони можуть реалізувати свої можливості, але для всіх них — мотокрос став частиною життя. Цього разу навчально-тренувальний збір учасники такого ризикованого виду спорту вирішили провести у Бердичеві. Через епідемію грипу приїхали не усі команди України, але видовища для глядачів вистачило, мабуть, до наступного року. Як тільки спостерігачі дають відмашку від спортсменів на старті залишається лише вихлопний дим та гул реву моторів.

Мотогонщики зі всієї країни обкатали бердичівську трасу

Більшість учасників змагань — спортсмени ще радянської “закалки”, люди досвідчені, які можуть дозволити собі купити дорогий мотоцикл та не менш дешеву форму.

Молодь — це, в основному, їхні діти та родичі. Як і багато інших видів спорту, мотокрос не може обійтись без жінок, кажуть гонщики. Хоч прекрасну половину людства називають ніжними та тендітними, на змаганнях цього зовсім не видно. Організатори говорять: жінки тут ні в чому не поступаються чоловікам. А загалом, автомотокрос має свій специфічний поділ.

Олег Ліпінський, мотогонщик, капітан збірної команди Житомирської області: «Мотокрос ділиться на декілька частин, адже буде несправедливо, коли досвідчений гонщик змагатиметься з тим, хто прийшов у спорт нещодавно. У мотокросі є такі класи: хобі (любителі), майстри (майстри спорту ще за радянських часів) та юніори (маленькі діти).»

Автомотокрос — це командна гра. Спортсмени повинні відчувати один одного, розповідає Олег Ліпінський, допомагати один одному, аби з кожним разом покращувати свій результат. Таких команд в Україні налічується більше двадцяти. Усі мотогонщики своїми силами купують потрібне обладнання, будують траси для змагань. Ось і бердичівський чорнозем не залишили без уваги.

Олег Ліпінський, мотогонщик, капітан збірної команди Житомирської області: «Деякі спортсмени навіть мріють, щоб у них була траса такої глинистої породи. Є траси з пісками, із супістю, жорсткі, а тут гарний чорнозем, і після дощу просто чудово їхати по ній. Ми називаємо таку трасу “пластиліном”. Але її потрібно змінювати, ставити якісь видовищні перепони, трампліни, і тоді глядачі побачать, як хлопці літають на висоті у 25-30 метрів.»

На бердичівській трасі мотогонщики робили найоригінальніші та найсміливіші трюки, а глядачі, затамувавши погляд, спостерігали за їхніми стрибками. Коли на старті з’явилася команда наймолодших учасників змагань, це не могло не викликати добру посмішку на обличчях присутніх. Хлопці у дещо великих за розмірами шоломах, на незвичних для простого глядача мотоциклах, показали усім вищий пілотаж. Їхні вміння та навички залежать лише від особистого ставлення до спорту.

Микита Ліпінський, мотогонщик: «Тренировки дают своё: чем больше тренировок, тем лучше и уверенней сидишь на колёсах.»

Традиційно, кожне змагання мотогонщиків закінчується нагородами спортсменів, які цього разу виявилися сильнішими за суперників. Кубок, грамота, медаль і шампанське. Без нього не обходяться жодні гонки, жартують мотоциклісти. Для наймолодших учасників змагань і пляшки відповідні — дитячі. І бердичівські спортсмени, і гості сподіваються, що побували тут не востаннє. Усіх любителів швидкої та ризикованої їзди закликають приєднуватись до них.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0