Монетизація субсидій: що хвилює голів ОСББ?

Фахівці управління праці й соціального захисту населення організували й провели зустріч із головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, із метою донести зміни, що стосуються нарахування субсидій. Нагадали, насамперед, й про дотримання норм трудового законодавства у сфері оплати праці.
Що стосується змін до постанови Кабміну про нарахування субсидій, то тепер їх надаватимуть не шляхом субвенцій місцевим бюджетам, а напряму із держбюджету. Розпорядником коштів є Мінсоцполітики, яке перераховуватиме їх на рахунок в «Ощадбанк» для подальшого переказу грошей на рахунки управителів багатоквартирного будинку, ОСББ та виконавців комунальних послуг, які, в подальшому, ними ж розподілятимуться на особові рахунки одержувачів житлових субсидій.
Постанова про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі уже почала діяти із 1 січня. Цей етап стосується тих сімей, які звертаються за допомогою вперше.
Представник "Ощадбанку" Наталія Євгенівна розповіла головам ОСББ, у чому полягатиме їх майбутня співпраця. Першим етапом цієї співпраці є підписання відповідних анкет (для відкриття особистих кабінетів). На сайті "Ощадбанку" є уся необхідна інформація.
Новий механізм виплати субсидій, відверто кажучи, збентежив голів ОСББ, адже, з їх слів, "чому вони мають бути посередниками і виконувати роль держави?" Нехай монетизація відбувається напряму до кожного споживача послуг. При чому тут ОСББ? Вони є громадськими неприбутковими організаціями, які не є надавачами послуг, наголошують голови товариств співвласників.
Суперечки між фахівцями управління праці та головами ОСББ не дали ніякого результату. Адже, зі слів фахівців управління праці, постанова пішла у хід і її потрібно виконувати, інакше люди не отримають субсидію.
У свою чергу, голови ОСББ вирішили об’єднатись у громадську організацію, поцікавитись, як подібну проблему вирішують в інших містах, а також написати колективне звернення до відповідних міністерств із проханням врегулювати вирішення проблемних питань.
У постанові мають розібратись якнайшвидше, зазначають фахівці управління праці, адже із 1 травня монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію і пільги вже не один рік, у тому числі й ті, хто користується нею у літній період. А із 1 жовтня запрацює повномасштабна монетизація пільг, коли, за результатами опалювального сезону, люди мають отримати готівкою все, що було зекономлено.