Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві невідомі молотками «декомунізували» Героя Радянського Союзу генерала Ватутіна
Chatbox Андрей Енжиевский
ну почему же неизвестные? прост ...
Time 23:35 - 20-03-2018
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Місцеві фахівці бібліотечної справи відзначили Всеукраїнський день бібліотек

Time Додано: четвер, 02 жовт. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

30-го вересня, у день вшанування Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії професійне свято відзначають ті, хто не тільки з особливою любов’ю та повагою ставиться до книги, а й обрав спілкування з нею справою свого життя. Зі слів фахівців, бібліотечна система у місті збережена та успішно функціонує. Як свідчення, вони наводять цифри: 2 центральних бібліотеки та 6 філіалів, книжковий фонд у чверть мільйона примірників, одну лише центральну міську бібліотеку для дорослих щоденно відвідують 200-300 читачів, послугами бібліотек у місті користуються близько 9 тис. дітей. Як і в багатьох закладах, у бібліотечній системі Бердичева дбають про розвиток та мають свої проблеми.

Місцеві фахівці бібліотечної справи відзначили Всеукраїнський день бібліотек

Людмила Лисюк директор МЦБС: «Ми придбали нові меблі, нові столи-кафедри, книжкові вітрини, здійснили поточні ремонти приміщень. У нас багато планів щодо зміцнення матеріально-технічної бази. На сьогодні ми маємо 6 комп’ютерів, музичні центри, і все це використовуємо у своїй роботі. Як і всі, маємо проблеми: всі наші заклади розташовані на перших поверхах багатоповерхівок, що створює певні незручності... Але міська влада прислухається до наших потреб та побажань і, по можливості, йде нам назустріч.»

Видача книжок читачам — це тільки вершина айсбергу, кажуть бібліотекарі. Щоденно їм доводиться «ремонтувати» книжки, займатися підбором необхідних примірників у книгарнях, писати сценарії до різноманітних заходів та на час ставати їхніми ведучими.

Олена Петрівська начальник відділу з питань культури: «Бібліотечна система проводить такі заходи, як День соборності, річницю Чорнобильської трагедії, День партизанської слави, День пам’яті героїв Крут та інші. На базі системи утворився справжній колектив, ... де можуть і сценарії написати, і молодь залучити, і учасників художньої самодіяльності... Бібліотекарі, які виступають у ролі ведучих, - справжні професіонали...»

Особлива увага у бібліотеках — юному читачеві.

Валентина Петрухіна заступника директора МЦБС з роботи із дітьми: «Ми залучаємо дітей до творчих акцій. Через те, що ці акції дають змогу дітям показати себе, ... залучити молодь до читання літератури. В результаті вони розкривають свою творчість.»

«Якщо ти плануєш на рік — вирощуй рис. Якщо на 20 років — сад, якщо на 100 років — вирощуй духовність» - говорять мудреці. У день 30-го вересня слова вітань та подяки за сумлінну працю звучали для тих, хто планує на сторіччя.

Іван Демусь заступник Бердичівського міського голови: «Підвалинами розвитку освіти, науки та культури є інформація, яка зберігалася та зберігається саме у бібліотеках... І примножується ця інформація завдяки вашій праці і праці тих, хто працював перед вами.»

Квіти, фотоапарат та, звичайно, книжки дарували у святковий день бібліотекарям. Виступаючі згадували часи, коли за ними потрібно було стояти у чергах. Усі, як один, згадували затишок бібліотечних стін та констатували: інтернету їх не замінити. Не замінити й уваги людей, які щоденно дарують усім бажаючим радість спілкування із книгою.

Людмила Лисюк директор МЦБС: «У бібліотечних установах працюють грамотні люди, люди, які закохані у свою професію. Читачі йдуть до нас не тільки із метою прочитати нову книжку, але й щоб побувати у затишку, поділитися своїми проблемами. І це люди різних поколінь...»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0