Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Міський етап конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика визначив переможців

Time Додано: субота, 08 груд. 2007, 06:00 ( більше 10 року назад )

8 учнів навчально-виховного комплексу № 4 стали призерами міського етапу конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Найменша з них, четверокласниця Інна Соколова, посіла перше місце і поїде на обласний тур.

Міський етап конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика визначив переможців

Інна Соколова, учениця 4 класу: "Я з дитинства вивчаю рідну мову. Вважаю, що без неї людини немає. Я дуже люблю свою милозвучну та барвисту мову. У майбутньому мрію стати вчителем української мови”.

Її вчителька Олена Бакало говорить: до конкурсу готувалися всі разом: учні, батьки та вчителі.

Олена Бакало, вчитель початкових класів: “І коли ми бачимо такий вогник в очах дітей, ми намагаємося зробити все можливе, щоб не втратити цього бажання, цього вогника. Бажання дітей вчитися та щоденна копітка праця вчителя призводять до успіхів. Я б хотіла ще подякувати батькам учнів молодших класів. Адже їхня допомога і підтримка — це запорука майбутніх успіхів”.

Цьогоріч у міському етапі конкурсу знавців української мови взяли участь 230 бердичівських учнів. Найкращі результати показали школи № 17, 10, 15, 6, 5,1 та гімназія № 2. 50 конкурсантів стали призерами. 10 з них посіли перші місця.

Вихованки Оксани Степанченко з НВК № 4 також досягли хороших висот. другі та треті місця — це високий показник, вважає вчителька. А конкурс, каже вона — це справжнє свято у школі.

Оксана Степанченко, вчитель української мови: “Цим святом ми відкриваємо тиждень української мови у школі, де беруть участь майже всі класи та педагоги. У нас є хороші здобутки і у міському етапі конкурсу. Кожного року є переможці. І цього року майже кожний вчитель української мови має вихованців, які перемогли у конкурсі”.

Учениці Оксани Степанченко вдячні їй за знання української мови. Вчителька надихає їх на поетичну творчість.

Катерина Бугайчук, учениця 9 класу: “Мої успіхи — це перш за все успіхи моєї школи, мого вчителя. Мій вчитель — Оксана Сергіївна Степанченко. Вона веде мене з п’ятого класу. І я їй дуже вдячна”.

Надія Литвиненко, учениця 9 класу: “Я люблю українську мову, мою Україну. Вірю у світле майбутнє моєї держави. Я з початкових класів пишу вірші. Свої почуття втілюю в них. Моя вчителька допомагає мені в цьому”.

Цікавими та різноманітними були конкурсні завдання, та найбільше запам’яталися творчі, розказують школярки, вихованки вчителів Валентини Литвиненко та Лариси Данчук.

Наталія Столяр, учениця 7 класу: “Мені найбільше подобаються творчі завдання. Усі важливі і цікаві. Але найкращі — творчі”.

Катерина Савенко, учениця 10 класу: “Найскладнішим було написати твір, тому що він великий за обсягом. І дуже важливо вміти викладати свої думки і підтверджувати їх фактами”.

Конкурс знавців української мови імені Петра Яцика має особливе значення, говорять вчителі. Адже він збагачує школярів новими знаннями про рідну мову.

Валентина Литвиненко, вчитель української мови: “Це ще один шанс для школярів проявити себе, реалізувати свої творчі можливості та здібності. Ще один шанс показати, хто ти є: сіра мишка або обдарована особистість. Вчителі — це люди, які виховують цих зірочок, які здатні зробити з них великих людей у майбутньому”.

Лариса Данчук, вчитель української мови: “Значення та важливість цього конкурсу надзвичайні. Діти переконалися в тому, якої праці потребує вивчення мови. Моя учениця сказала, що підготовка до конкурсу була серйозною, а знати треба багато, щоб чогось досягти”.

Вивчати рідну мову, впевнені конкурсантки, потрібно все життя. Її краса та багатство — невичерпні, кажуть вони.

Анастасія Брюханова, учениця 8 класу: “З раннього дитинства я намагаюсь спілкуватися українською. Вона стала для мене рідною. У дитячому садочку колись усі дивувалися, що я одна розмовляла українською. Мені подобається її вивчати. Вважаю, що ми повинні берегти українську мову для наступних поколінь, як зберегли її для нас наші пращури”.

Наталія Сидорчук, учениця 11 класу: “Знання рідної мови є ознакою культурної, інтелігентної людини. Сьогодні, будуючи нову українську державу, ми всі повинні знати досконало свою мову і цінувати її. Бо це є ознакою громадянина, патріота держави. Це є цінною якістю, коли людина говорить правильно, гарно та може оцінювати свої думки та навколишній світ”.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0