Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Міська громада відзначила День Тараса Шевченка

Time Додано: вівторок, 11 бер. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

Запалені свічки, молитовні співи та живі квіти в руках бердичівлян...Так вшановувала міська громада Тараса Шевченка біля пам’ятника Великому Кобзарю. 9 березня Україна відзначає 194 річницю від дня народження одного з найвидатніших своїх синів. Поета, Генія, національного Пророка.

Міська громада відзначила День Тараса Шевченка

Петро Костюк, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: «Не тільки в Києві, Моринцях, які пов’язані з іменем Шевченка, а й у Бердичеві люди сходяться до пам’ятника, щоб вшанувати ім’я Великого Кобзаря. Ініціатива належить Українській греко-католицькій церкві Святого Йосафата в місті Бердичеві. Зокрема, отцю Івану. Пройти повз таку подію ми не можемо, тому що Шевченко для нас є все. Його "Кобзар" - це друга "Біблія" для українця".

На мітингу біля пам’ятника великому поету Петро Костюк згадував сторінки тернистої біографії славного сина українського народу. І закликав присутніх жити за конституцією Тараса Шевченка. Світовою спільнотою він визнаний як поет усього людства, чия творчість вийшла за межі однієї країни. Згадуючи його вірші, сучасний український поет Михайло Пасічник говорить, що слово повинно «стояти насторожі» демократії і розвитку суспільства.

Михайло Пасічник, голова Житомирської обласної організації Національної Спілки письменників України: «Але варто не забувати про те, що загроза українській демократії зараз велика, існує загроза самій державності, українській мові. Хоч деякі політичні діячі пишуть, що ми мало уваги приділяємо розвитку російської мови. Та я цього не помічаю ні в побуті, ні в пресі. У нас набагато більше російськомовних видань. Хочу прочитати свої вірші:

Рубають іржавою шаблею

Вкраїнське коріння миршаві,

Ще й перша не стала державною,

Давай їм вже другу державну!

Літературна спадщина Шевченка майже вся стала якщо не піснею, то джерелом для створення різножанрових музичних зразків. Мешканці міста співали біля пам’ятника Поету «Думи мої, думи мої», «Заповіт» та інші твори на вірші Шевченка. В урочистості взяли участь бердичівські учні та вчителі. В їхніх виступах звучала ідея необхідності зрозуміти й прийняти серцем велике Слово Тараса Шевченка, залишене нам у спадок.

Валентина Литвиненко, вчитель НВК №4: «Шевченко відомий непокорою своєю. Можна 100 разів повторювати, скільки прекрасних творів він залишив, як боровся проти кріпосників і за волю України. Скільки молив Бога за щастя своїх співвітчизників".

Вивчення спадщини Великого Кобзаря – це духовний діалог із поетом, кажуть організатори урочистості у День Тараса Шевченка. Бо його слово і образ - це частка нашої національної свідомості.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0