Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Міська громада відзначила День Тараса Шевченка

Time Додано: вівторок, 11 бер. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Запалені свічки, молитовні співи та живі квіти в руках бердичівлян...Так вшановувала міська громада Тараса Шевченка біля пам’ятника Великому Кобзарю. 9 березня Україна відзначає 194 річницю від дня народження одного з найвидатніших своїх синів. Поета, Генія, національного Пророка.

Міська громада відзначила День Тараса Шевченка

Петро Костюк, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: «Не тільки в Києві, Моринцях, які пов’язані з іменем Шевченка, а й у Бердичеві люди сходяться до пам’ятника, щоб вшанувати ім’я Великого Кобзаря. Ініціатива належить Українській греко-католицькій церкві Святого Йосафата в місті Бердичеві. Зокрема, отцю Івану. Пройти повз таку подію ми не можемо, тому що Шевченко для нас є все. Його "Кобзар" - це друга "Біблія" для українця".

На мітингу біля пам’ятника великому поету Петро Костюк згадував сторінки тернистої біографії славного сина українського народу. І закликав присутніх жити за конституцією Тараса Шевченка. Світовою спільнотою він визнаний як поет усього людства, чия творчість вийшла за межі однієї країни. Згадуючи його вірші, сучасний український поет Михайло Пасічник говорить, що слово повинно «стояти насторожі» демократії і розвитку суспільства.

Михайло Пасічник, голова Житомирської обласної організації Національної Спілки письменників України: «Але варто не забувати про те, що загроза українській демократії зараз велика, існує загроза самій державності, українській мові. Хоч деякі політичні діячі пишуть, що ми мало уваги приділяємо розвитку російської мови. Та я цього не помічаю ні в побуті, ні в пресі. У нас набагато більше російськомовних видань. Хочу прочитати свої вірші:

Рубають іржавою шаблею

Вкраїнське коріння миршаві,

Ще й перша не стала державною,

Давай їм вже другу державну!

Літературна спадщина Шевченка майже вся стала якщо не піснею, то джерелом для створення різножанрових музичних зразків. Мешканці міста співали біля пам’ятника Поету «Думи мої, думи мої», «Заповіт» та інші твори на вірші Шевченка. В урочистості взяли участь бердичівські учні та вчителі. В їхніх виступах звучала ідея необхідності зрозуміти й прийняти серцем велике Слово Тараса Шевченка, залишене нам у спадок.

Валентина Литвиненко, вчитель НВК №4: «Шевченко відомий непокорою своєю. Можна 100 разів повторювати, скільки прекрасних творів він залишив, як боровся проти кріпосників і за волю України. Скільки молив Бога за щастя своїх співвітчизників".

Вивчення спадщини Великого Кобзаря – це духовний діалог із поетом, кажуть організатори урочистості у День Тараса Шевченка. Бо його слово і образ - це частка нашої національної свідомості.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0