Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Мешканців району “Нафтобаза” “атакують” чагарники амброзії.

Time Додано: середа, 09 вер. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Цей вид бур’яну шкідливий як для навколишнього середовища і грунту, де він росте, так і для здоров’я людини, яка дихає пилком амброзії. Ніна Іванівна та Людмила Вікторівна не перший рік воюють із шкідливим бур’яном. Хвилюються за своє здоров’я, за здоров’я усіх мешканців району, особливо дітей. Кажуть, що зверталися до різних інстанцій, аби ті допомогли очистити їхній район від амброзії.

Мешканців району “Нафтобаза” “атакують” чагарники амброзії.

Ніна Коваль, бердичівлянка: «У міськраді порадили звернутися до санстанції. Там сказали: “Що ти хочеш, щоб я прийшла і викосила тобі його?” Звернулись до екоцентру. Там відповіли, що повідомлять, кому потрібно.»

На своєму подвір’ї, розповідають жінки, виривають шкідливу рослину, але з усім упоратись неможливо. Уздовж залізниці, поблизу якої розташовані їхні домівки, теж виросли кущі цього бур’яну.

Ніна Коваль, бердичівлянка: «“Нафтобаза” коло себе прибрала, ми прибрали, а ось хто тут все повириває, невідомо. Хвороб тут вистачить на увесь Бердичів.»

Людмила Бишко, бердичівлянка: «Потрібно, щоб хтось звернув увагу. Ми теж живі люди, у нас теж є і діти, і онуки, і правнуки.»

Цвісти амброзія починає із середини серпня і до кінця жовтня. Під час цвітіння рослина дуже небезпечна: пилок викликає у людей алергію. До такої реакції, кажуть медики, організми людей сприятливі у різних ступенях: пилок амброзії може викликати подразнення як у дорослих, так і у дітей.

Олександр Пижук, зав. терапевтичним відділенням Бердичівської районної поліклініки: «При потраплянні пилка амброзії на слизову оболонку очей, виникає алергічний кон’юнктивіт, який супроводжується слизотечією, відчуттям печії в очах. При потраплянні на слизову оболонку носу, виникає алергічний нежить, який супроводжується рідкими виділеннями із носу, його закладеністю. Якщо пилок потрапляє на оболонку верхніх дихальних шляхів, виникає сухий подразнюючий кашель. У найбільш важких випадках може дійти до розвитку бронхіальної астми.»

Лікарі радять уникати контакту із пилком рослини, мити обличчя та руки, завжди проводити вологе прибирання у помешканнях, поблизу яких росте шкідник. Під час цвітіння амброзії бажано носити сонцезахисні окуляри, говорять фахівці.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0