Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Мешканців Корніловки засипає лушпинням

Time Додано: четвер, 15 жовт. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Заручниками ситуації, що викликана роботою Солодового заводу, вважають себе мешканці району Корніловка. Уже третій рік поспіль, розповідає Василь Марущак, його та сусідські будинки засипає невідомим лушпинням. Не можна ні овочі, ні фрукти виростити, жаліються люди, ні відро води з криниці набрати — все засипано відходами. Перш, ніж відкрити колодязь господарі спочатку змітають віником ті “лушпайки”, що сиплються на них з боку заводу. Навіть випрану білизну не вивісиш на вулицю, скаржаться, оскільки і чорне, і біле одразу стає сірим.

Мешканців Корніловки засипає лушпинням

Олена Нечай, мешканка району Корніловки: «Вся вулиця Квітнева, провулок Піонтковського — всі мешканці страждають від “Солодової компанії”. Я тут народилася, прожила усе своє життя, і ніколи не мала таких проблем. А зараз я не знаю, як можна із цим миритися. Ми ж дихаємо цим, що сиплеться, миємося водою, після якої усе тіло чешеться.»

Засипає лушпинням не лише подвір’я та городи людей, а й у хату залітає розповідає Катерина Марущак. Жінка стверджує, що неодноразово вони зверталися до керівництва заводу, але це результату не дало.

Катерина Марущак, мешканка району Корніловки: «Мы приглашали их к себе, чтобы они все увидели своими глазами. А они головы опустили, послушали и все.»

На сьогоднішній день завод оформлений як елеватор: там зберігають та обробляють різні зернові культури, розповідає генеральний директор підприємства Михайло Мовчан. Щоб утримати людей, які ще працюють на заводі, вони і мусили вдатися до таких заходів, як переоформлення. Коли раніше завод працював із солодом, каже директор, то ніяких скарг від населення не було, а лушпиння — це відходи від кукурудзи, впевнений він.

Михайло Мовчан, генеральний директор ТОВ “Бердичівська солодова компанія”: «Ми вперше працюємо із кукурудзою, тому і не врахували того, що від обробки почала виділятися “шолуха”. Звичайно, ми вжили відповідні заходи: поставили фільтри. Більше нічого звідти не летить.»

На заводі кажуть: виробництво ретельно перевіряють працівники санепідемстанції, екологічні служби — ніяких претензій з їхнього боку не було. Директор запевнив, що проблема вирішена і фільтри поставлені. Але відзняти їх не вдалося: заборонена зона, кажуть керівники заводу.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0