Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Маркушівська школа відзначила своє перше 10-річчя

Time Додано: четвер, 21 січ. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

У любові до свого села та до рідного навчального закладу зізнавалися численні гості, які зібралися у Маркушівській загальноосвітній школі. 10 років тому 19-го січня разом зі святом Водохреща на маркушівців чекало ще одне дійство — відкриття нової школи. Процес її будівництва видався довгим й нелегким, лише завдяки спільним зусиллям тодішнього керівництва Бердичівщини, правління колгоспу, групи підприємців та усієї громади вдалося звести та обладнати першим необхідним будівлю закладу. Усім причетним до цієї події подякували нинішні очільники району. Нещодавно 100-річчя відсвяткували школи у Мирославці й Низгірцях. Леонід Бакановський й Юрій Михальчук не сумніваються: мине час — і так сам гарно й душевно зберуться на поважний ювілей й у Маркушах.

Маркушівська школа відзначила своє перше 10-річчя

Леонід Бакановський, голова Бердичівської РДА: “10 років — це не мало й не багато. При цьому усі ми є свідками того, що школа працює, що тут — добра енергетика. Ми бачимо прекрасні художні колективи, які виступають не лише на сценах села чи міста. Про них знають і у Житомирі, і в Україні загалом. Життя вирує і це дуже приємно.”

Юрій Михальчук, голова Бердичівської районної ради: “Думаю, якщо Бог дасть, то ми й до 100-річчя цієї школи дотягнемо! Якщо будуть наснага й завзяття, якщо буде така ж аура і якщо ви підтягнетесь у спорті ..., то до такого ювілею точно доживемо.”

Зі своїх учнів у школі намагаються виховати справжніх особистостей. Особистості ці мають бути різнобічно розвиненими, духовно й морально зрілими. Окрім того, маркушівські педагоги вирішили внести до навчально-виховного процесу оздоровчу складову. Все це призводить до поповнення скарбнички досягнень школи новими здобутками. Маркушівські школярі — знані в області екологи та любителі природи. Вони — непогані спортсмени та знавці української мови, а ще — прихильники здорового способу життя.

Тетяна Наумчук, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: “Сьогодні рівно 1 рік, як я працюю на посаді начальника відділу. За цей час ми возили сюди делегації з Данії, Білорусі, Росії. Про роботу Маркушівської школи пишуть у всеукраїнських журналах. Все це завдяки прекрасному й досвідченому педагогу, яка стоїть у керма закладу. Від того, як працює керівник, залежить робота усіх інших.”

Освітянське керівництво району пишається директором закладу, ну а та, у свою чергу, дружнім колективом. Здобуті успіхи депутат районної ради, “Відмінник освіти України”, педагог із 26-річним стажем Людмила Михальченко у рівній мірі ділить між усіма тими, хто ходить на роботу до школи.

Людмила Михальченко, директор Маркушівської ЗОШ: “Хочу сказати, що у школі існує стабільний колектив, колектив однодумців. Це люди творчі, які працюють з ентузіазмом. Яку б ідею їм не подали, вони завжди підхоплюють її з півслова. Вони живуть нашою школою, люблять її. У школі впроваджуються здоров’язберігаючі технології, адже здоров’я то є найцінніший скарб людини. Ми намагаємося робити все, аби діти у нас почувалися затишно, зручно, аби мали усе необхідне.”

У закладі діють логопедичний і стоматологічний кабінети. Там відкрито атлетичну й спортивну зали, а також підлітковий центр. Вивчаються як предмети державного компоненту, так і факультативні курси. Намагаючись проводити просвітницьку роботу як найякісніше, говорить директор, неможливо уникнути проблем.

Людмила Михальченко, директор Маркушівської ЗОШ: “Знаєте, якщо щось маєш, хочеться ще більше, адже людина не повинна зупинятися на досягнутому. Ми впроваджуємо здоров’язберігаючі технології, тому, наприклад, хотілося б мати мультимедійну дошку. Звісно, хотілося б мати сучасніші меблі, парти на одного учня... І нехай у нас цього ще поки немає, але ми про це мріємо. Та й спонсори наші нас не залишають, завжди нас підтримують і морально, і матеріально.”

Про особливу атмосферу, що панує у школі, говорили нинішні учні й учні колишні, вчителі-ветерани й численні друзі закладу. Щодо педагогів, то усі, як один, вони зізнаються: різними шляхами потрапив кожен з них до Маркушів, про те, що тут залишилися, не жалкують. Як і решта їхніх колег, намагаються “сіяти розумне, добре, вічне”. Сподіваються, їм це вдається.

Людмила Омельченко, вчителька початкових класів Маркушівської ЗОШ: “Йдучи до школи, ми постійно думаємо про те, як би розпочати той чи інший урок, розпочати так, аби зацікавити дитину, зробити її більш відкритою. На кожному уроці ми прагнемо відкрити їхню душу для себе і для світу. Колектив у нас дружній: ми стоїмо одне за одного й прислухаємося одне до одного. Цьому, звісно, сприяє атмосфера, що її створює керівництво школи. Все надихає нас на відкриття. Так вони невеличкі — ці відкриття, але відіграють величезну роль у ставленні дитини до світу.”

Для кожного з виступаючих на святі школа в Маркушах уособлює у собі щось своє: для голови сільської ради — духовний осередок села, для випускників — другу домівку, для керівництва району — один із кращих навчальних закладів. Слуги Божі говорили про поєднання у ньому світського й духовного, гості з області — про успіхи у навчанні та спорті. Посадовці вітали ювілярів подяками, митці — піснями.

На щиру й теплу зустріч перетворилося святкування 10-річчя маркушівської школи. Мабуть тому, що живе у ній суворий, але добрий домовик, який не лише слідкує за нічним життям у класах й коридорах. Разом із їхньою чистотою він пильнує й чистоту відносин між тамтешніми мешканцями. Ті кажуть, що завжди були однією родиною, нею і залишаться. На наступне 10-річчя, обіцяють, актова зала вже точно не вмістить усіх бажаючих. Їхня школа, стверджують люди, розташована не лише на перехресті кількох доріг: вона знаходиться у самому центрі усіх часів й подій, і місце подальших зустрічей між собою маркушівці змінювати не збираються.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0