Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Роман Бабенко
Надеюсь, что в преддверии выбор ...
Time 11:59 - 22-09-2020
Підготовка до виборів: у Бердичеві затверджено місця для проведення агітації
Chatbox Л. Даренко
Это правильно, лишь бы только в ...
Time 11:56 - 22-09-2020
Погода дозволяє, проте ремонт шляхопроводу не проводять...
Chatbox Роман Бабенко
Соглашусь. Можно более тщательн ...
Time 11:52 - 22-09-2020
Погода дозволяє, проте ремонт шляхопроводу не проводять...
Chatbox Л. Даренко
Наверное не следит никто за ним ...
Time 11:37 - 22-09-2020
Подвійна ДТП: загинув водій вантажівки
Chatbox Телерадіокомпанія ...
Уся інформація про ДТП – з офіц ...
Time 11:47 - 22-06-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Маріє, вся Україна – Твоя»: Урочистості Матері Божої Святого Скапулярію

Time Додано: неділя, 19 лип. 2020, 22:31 ( 2 міс. назад )

Свято коронації ікони Матері Божої Бердичівської цьогоріч пройшло хоч за менших масштабів, проте так само урочисто й велично, як і щороку. Хлібом-сіллю перед Санктуарієм зустрічали поважних і почесних гостей урочистостей та представника Папи Франциска, кардинала Конрада Краєвського, котрий і очолив урочисту Святу Месу.

«Маріє, вся Україна – Твоя»: Урочистості Матері Божої Святого Скапулярію

Цьогоріч ікону Матері Божої Бердичівської не проносили, як зазвичай, крізь ряди вірян – розташували на балконі Санктуарію, а нижче – вівтар, на сходинки якого зійшли архієпископи та єпископи на чолі з почесним гостем урочистостей.

Напередодні кардинал Конрад Краєвський перебував з візитом у Львові, був на освяченні храму Йоана Павла ІІ й території будівництва дому для самотніх і бездомних жінок. А у промові під стінами бердичівської святині Конрад Краєвський не раз згадав ім’я святого Йоана Павла ІІ, якого знав особисто і довгі роки був близьким його співпрацівником.

Конрад Краєвський звернувся до вірян, наголосивши, що кожен перед Богом є неповторним і єдиним, а якщо є єднання із Богом – тоді людина найпрекрасніша у світі. Виконувати Божу волю навчав своїм прикладом Йоан Павло ІІ.

І стоячи, і навколішки священики разом з вірянами молились за мир, подолання ненависті, припинення війни і невинних страждань, просили за кращу долю України, за навернення до правди і добра.

Символічно, що все, що добрим дивом пов’язано з Іконою Матері Божої Бердичівської, відбувалось у липні. Саме у липні 1630 року Януш Тишкевич віддав Костел Кармелітам, через 12 літ потому у липні Костел було освячено, у липні 1647 р. – Ікона Ьердичівської Богородиці проголошена Чудотворною, а ще через 9 літ, 16 липня 1756 р. – була Коронована. Через роки й століття – і знову у липні, 1998-го – Коронована вдруге. 18 липня 2014-го міською радою було прийнято рішення назвати площу перед Кляштором іменем Святого Йоана Павла ІІ, з дня народження якого цьогоріч церква святкує соту річницю.

За традицією почесного гостя з Риму вітали бердичівські діти, даруючи йому символічні дарунки. Копію ікони Матері Божої Бердичівської передав із рук у руки кардиналу Бердичівський міський голова Василь Мазур.

Ці особливі звуки сповістили про завершення Урочистої Літургії, про те, що настав час прощання з Іконою Матері Божої Бердичівської. А Вона повертається у свою обитель, до храму. І знову віряни, наповнені молитвою, словом віри й добра, чекатимуть для себе й усіх нас найбільшого й найбажанішого: миру, єдності, перемоги та кращої долі своїй Україні.

Репортаж Олени Лук'янюк і Дмитра Піньківського

Chatbubbles Коментарів: 0