Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Мандрівники» з Будинку дитячої творчості ім. О. Разумкова запрошують усіх стати туристами

Time Додано: неділя, 12 квіт. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Ці діти не уявляють свого життя без далеких походів, казанка, вогнища та гітари. Для них ніколи не стоїть питання, чим зайнятися у вільний час. Вони — майже професійні туристи. Головна їхня база знаходиться у БДТ ім. О. Разумкова, її назва — клуб «Мандрівник». Юні мандрівники зібралися, щоб у вигляді презентації розповісти усім про себе у туризмі та про туризм у собі. Та головне, не приховують вони, це пропаганда: люди повинні знати, що подорожі та походи разом із друзями — це відпочинок, здоров’я й справжнє задоволення.

«Мандрівники» з Будинку дитячої творчості ім. О. Разумкова запрошують усіх стати туристами

Михайло Смірнов, член туристичного клубу «Мандрівник» (БДТ ім. О. Разумкова): «Наши выходы на природу — это свежий воздух, а не экология города. Это горы, Крым, море, походы в разные времена года, командный дух и, в какой-то мере, спорт... Но дети приходят к нам, в первую очередь, из-за того, что турист им просто нравится.»

Це зараз, так би мовити, для глядачів, вони організували туристичні конкурси та естафети. Та навіть, дивлячись на них, розумієш — жарти жартами, а туризм — справа серйозна. На рахунку клубу «Мандрівник» численні подорожі різними куточками України. Ходячи іноді незвіданими стежками, юні бердичівські туристи долали не штучні, а справжнісінькі природні перешкоди. Багатокілометрові переходи потребують неабиякої підготовки. У туристичному загоні, розповідають «мандрівники», існують чітко розроблені правила та розподіл обов’язків.

Леся Самотошнікова, член туристичного клубу «Мандрівник» (БДТ ім. О. Разумкова): «У нас, наприклад, є своя медсестра, яка постійно носить із собою аптечку. У випадку хвороби чи травми вона приходить на допомогу... Ми маємо відповідального за ремонт нашого реманенту. Також у нас є свій літописець, який під час походу записує наші дії.»

Напевне, літописець занотовує і різні історії, які часто трапляються із юними туристами під час походів. Одна з таких відбулася з «мандрівниками», коли вони вирішили дістатися перлітової шахти, що розташована в Овручському районі.

Олександра Верезумська, член туристичного клубу «Мандрівник» (БДТ ім. О. Разумкова): «Собственно, никто не знал, как выглядит этот самый перлит. Пришли мы к колодцу шахты, его глубина 30 метров, там ничего не видно... Бросили туда камень, а оттуда раздался гул и шум. От страха мы онемели... И вдруг оттуда вылетела стая голубей. Понабирали мы с собой этого перлита полные рюкзаки, дошли с ним до одного из сел, а его жители говорят: «Дак это совсем и не перлит»...

Успішний перехід чи сходження, одне з таких було здійснено вихованцями клубу на вершину гори Говерли, звісно, залежить від багатьох чинників. Чи не найголовніший з них — досвідчений керівник групи. Із цим у клубі повний порядок. Добрими, чуйними, веселими та, головне, надійними називають «мандрівники» своїх ватажків Ігоря Самотошнікова та Микола Пищева. Вони обидва, кажуть діти, завжди допоможуть та підстрахують. І Ігор, і Микола говорять: вдалий похід неможливий без попередньої копіткої підготовки.

Ігор Самотошніков, керівник туристичного клубу «Мандрівник» (БДТ ім. О. Разумкова): «Занятия у нас начинаются с часа физподготовки. После этого мы изучаем технику преодоления преград, занимаемся спортивним ориентированием. Для этого у нас в с. Скраглёвка существует что-то вроде базы... Главное — это подготовка к походам, а участие в различных конкурсах и соревнованиях — это концентрированная демонстрация того, что мы изучили. В дальнейшем всё это проявляется в походных условиях.»

По завершенні конкурсів усі його учасники отримали солодкі призи. Старші вихованці клубу, наче по команді, віддали свої шоколадки молодшим. Можливо, туризмом варто займатися хоча б заради появи подібних якостей.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0