Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Сенсей Віктор Гуменюк: не працюйте на аптеки – спробуйте себе у кіокушинкай карате
Chatbox Виктор Гуменюк
Ты кто такой что бы про меня ты ...
Time 21:19 - 24-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Майже двісті гектарів молодого лісу цієї весни зазеленіє на теренах Бердичівського лісового господарства

Time Додано: п'ятниця, 17 квіт. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Тут проходить акція “Майбутнє лісу в твоїх руках”. До неї активно залучають школярів. Лісівники переконані, - хто хоча б раз у житті посадив дерево – ніколи не буде нищити природи.

Майже двісті гектарів молодого лісу цієї весни зазеленіє на теренах Бердичівського лісового господарства

Цього року учні 15 школи садять дубовий гай. На вирубаній ділянці лісники заздалегідь підготували рядки, а сіянці замочили у спеціальному розчині. Одне таке деревце обходиться господарству у три гривні. За роботою школярів пильно слідкують, адже маленький дуб примхливий. Залишиш трохи повітря біля кореня — деревце пропаде.

Юлія Крук, кореспондент: “Знаряддя, за допомогою якого садять ліс називається мечем Колесова. Вчений-лісовод царської Росії винайшов його ще сто років тому. Досі в Україні аналогу мечеві не знайшли”.

Меч Колесова має загострений кінець, що дозволяє робити глибокі заглиблення без надмірних фізичних зусиль. Втім, жінкам ця робота дається нелегко. Бо на вирубаній ділянці садити дерева значно важче, ніж на ораній. Заважає коріння дубів, що росли тут раніше.

Ванда Івасюк, директор ЗОШ № 15: “Праця значно важча, ніж зошити перевіряти. Треба і для дорослих такі акції влаштовувати”.

Для лісівників така робота звична й обов’язкова. Вони запевняють: щороку висаджують набагато більше дерев, ніж рубають. Одна біда — дерево росте надто повільно, і посадити його — лише мала частина справи.

Олександр Мудревський, директор ДП “Бердичівьке лісове господарство”: “Це ручна праця. Їх треба просапати між рядками, прокосити — по три догляди в рік слід проводити, щоб щось виросло. Це вже дерева не для нас, а для наступного покоління”.

Аби побачити плоди своєї праці школярі мають жити понад сто років. Саме через стільки дозріває дуб.

Григорій Івасюк, головний лісничий ДП «Бердичівське лісове господарство»: «Вік дозрівання дуба — 100-110 років. Ось такому 5 років».

На цій ділянці дуби ростуть надто щільно. Дожити до сторіччя зможуть не всі. Хворий та розчахнутий молодняк зріжуть. Дуб - цінна порода, що славиться своєю красивою текстурою, але якщо всередину проберуться шкідники — дерево загине.

Григорій Івасюк, головний лісничий ДП «Бердичівське лісове господарство»: «Багато сухостою в лісах. Дуб хворіє на судинний мікоз. Це захворювання не піддається мірам боротьби, хворі дерева забирають».

Акцію «Майбутнє лісу в твоїх руках» підтримали також організатори проекту «Сильна Україна». Його символ — дуб, як знак твердості та міці.

Ірина Свирбій, заст. директора газети «Все про бухгалтерський облік»: «З ініціативи письменника Євгена Юхниці редакцією газети « Все про бухгалтерський облік» проводиться конкурс «Сильна Україна - 2009». Ціль його: щоб молодь відчула себе сильною, активною, ініціативною, щоб робила щось длят ого, щоб Україна розвивалася».

Посадку дуба не залишила без уваги і компанія «Барлінек». Вона профінансувала Бердичівському лісовому господарству 50 тисяч сіянців. Вже 9 років підприємство проводить акцію «Один за один» і таким чином інвестує у майбутнє.

Володимир Шевчук, нач. відділу маркетингу ТОВ «Барлінек»:»Суть акції полягає вт ому, що за кожну пачку виготовленої паркетної дошки ми висаджуємо один дуб. З 2000 року у Європі ми висадили понад 5 млн дерев, В Україні — понад 200 тис. »

Всього за один день школярі та гості Бердичівщини посадили тисячу дерев. Тепер цей ліс вони вважають своїм. Навіть назву придумали — дубовий гай “Бердичі”.

Юлія Крук

Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0