Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Майже 5,5 т. картоплі зібрали бердичівські освітяни для місцевих дитсадків

Time Додано: середа, 02 вер. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

На території колишнього Екологічного центру, а нині відділення еколого-натуралістичного спрямування Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова директори дитячих садочків... підводили підсумки збирання врожаю картоплі. Нею, а ще кукурудзою, квасолею, й гарбузами бердичівські освітяни засадили понад 60 соток землі: на кожен заклад припало трохи більше 2-х соток. З відповідною ініціативою, а саме максимально ефективно використовувати землю на території відділення, на одному з весняних засідань виконавчого комітету виступив міський голова. І ось керівник закладу Василь Щукін оголошує переможців: серед шкіл лідером у збиранні врожаю стала 17-та школа — її представники викопали 535 кг. картоплі, кращий врожай серед дошкільних навчальних закладів — 343 кг. — зумів зібрати колектив дитсадку № 27.

Майже 5,5 т. картоплі зібрали бердичівські освітяни для місцевих дитсадків

Василь Щукін, зав. відділенням еколого-натуралістичного спрямування ЦПО ім. О. Разумкова: “Дуже задоволений співпрацею з керівниками шкіл й дитячих садочків... Навчальні заклади направили до нас своїх представників ... і вони своїми силами засадили поле, захищали його від бур’янів, прополювали, і за 2 дні зібрали непоганий урожай.”

Як зізнаються самі педагоги, спочатку звістка про те, що на них чекають сільгоспроботи, справила на них враження досить неоднозначне.

Катерина Швець, завідуюча ДНЗ № 28 “Казка”: “Ми не знали, яка тут територія, яка земля, і коли нам запропонували приїхати, подивитися, звичайно, ми вже й самі загорілися цією ідеєю. Адже не завжди влітку вистачає овочів, до того ж ми “зв’язані” тендерами. А цьогоріч урожай нас й справді виручив.”

Здійснивши на місці нескладні підрахунки, освітяни роблять висновок: зрощеним ними врожаєм можна рік годувати вихованців двох дитячих садочків.

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти та науки: “70 тонн картоплі нам потрібно закупити на цілий рік аби діти могли нормально харчуватися. Зібрано, начебто, й небагато — майже 5,5 тонн, але це — близько 12 тис. грн. економії на одній картоплі. Отже, відповідні кошти з міського бюджету можна направити на закупівлю, припустимо, соків або фруктів.”

Картопля, кукурудза й гарбузи — це, звичайно, добре, кажуть педагоги. Нині в їхніх планах посадка зелені й овочів. Землі у відділенні вистачає, бажання теж, не сумнівається Валентина Адаменко, отже, попереду освоєння нових ділянок.

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти та науки: “Ми плануємо розбити невеликі ділянки для вирощування петрушки, кропу, моркви, помідорів, огірків. Ми маємо не з парників давати дітям зелень, на яку, до речі, йдуть чималі кошти, а мати власну. Практику її вирощування наші садочки застосовують ось вже близько 5-ти років.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0