Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Майже 5,5 т. картоплі зібрали бердичівські освітяни для місцевих дитсадків

Time Додано: середа, 02 вер. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

На території колишнього Екологічного центру, а нині відділення еколого-натуралістичного спрямування Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова директори дитячих садочків... підводили підсумки збирання врожаю картоплі. Нею, а ще кукурудзою, квасолею, й гарбузами бердичівські освітяни засадили понад 60 соток землі: на кожен заклад припало трохи більше 2-х соток. З відповідною ініціативою, а саме максимально ефективно використовувати землю на території відділення, на одному з весняних засідань виконавчого комітету виступив міський голова. І ось керівник закладу Василь Щукін оголошує переможців: серед шкіл лідером у збиранні врожаю стала 17-та школа — її представники викопали 535 кг. картоплі, кращий врожай серед дошкільних навчальних закладів — 343 кг. — зумів зібрати колектив дитсадку № 27.

Майже 5,5 т. картоплі зібрали бердичівські освітяни для місцевих дитсадків

Василь Щукін, зав. відділенням еколого-натуралістичного спрямування ЦПО ім. О. Разумкова: “Дуже задоволений співпрацею з керівниками шкіл й дитячих садочків... Навчальні заклади направили до нас своїх представників ... і вони своїми силами засадили поле, захищали його від бур’янів, прополювали, і за 2 дні зібрали непоганий урожай.”

Як зізнаються самі педагоги, спочатку звістка про те, що на них чекають сільгоспроботи, справила на них враження досить неоднозначне.

Катерина Швець, завідуюча ДНЗ № 28 “Казка”: “Ми не знали, яка тут територія, яка земля, і коли нам запропонували приїхати, подивитися, звичайно, ми вже й самі загорілися цією ідеєю. Адже не завжди влітку вистачає овочів, до того ж ми “зв’язані” тендерами. А цьогоріч урожай нас й справді виручив.”

Здійснивши на місці нескладні підрахунки, освітяни роблять висновок: зрощеним ними врожаєм можна рік годувати вихованців двох дитячих садочків.

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти та науки: “70 тонн картоплі нам потрібно закупити на цілий рік аби діти могли нормально харчуватися. Зібрано, начебто, й небагато — майже 5,5 тонн, але це — близько 12 тис. грн. економії на одній картоплі. Отже, відповідні кошти з міського бюджету можна направити на закупівлю, припустимо, соків або фруктів.”

Картопля, кукурудза й гарбузи — це, звичайно, добре, кажуть педагоги. Нині в їхніх планах посадка зелені й овочів. Землі у відділенні вистачає, бажання теж, не сумнівається Валентина Адаменко, отже, попереду освоєння нових ділянок.

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти та науки: “Ми плануємо розбити невеликі ділянки для вирощування петрушки, кропу, моркви, помідорів, огірків. Ми маємо не з парників давати дітям зелень, на яку, до речі, йдуть чималі кошти, а мати власну. Практику її вирощування наші садочки застосовують ось вже близько 5-ти років.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0