Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Майже 50 різновидів військової техніки перебуває у Музеї історії Бердичева

Time Додано: середа, 24 лют. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Літаки, танки та іншу техніку часів Другої світової війни можна побачити у Музеї історії Бердичева. Юні технологи новоствореного гуртка “Стендового моделювання” Центру позашкільної освіти імені О. Разумкова, члени неформального об’єднання “Штик” та їхні колеги з Житомира влаштували виставку власних моделей. Вони представили майже 50 різновидів військової техніки. Виставку приурочили до Дня захисника Вітчизни. Свята, що завжди асоціювалося з мужністю та витримкою чоловічого характеру.

Майже 50 різновидів військової техніки перебуває у Музеї історії Бердичева

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: «На протязі останніх років і десятиліть це свято змінювало свою назву, але суть лишалася однаковою. Це свято мужніх, відповідальних, хоробрих людей, справжніх патріотів своєї країни. У цей день ми щиро вітаємо вас, дорогі ветерани. Вам довелося вступати у смертельний двобій із фашистським ворогом. Вітаємо тих, кому довелося виконувати миротворчий обов’язок на територіях інших держав.»

Гурток “Стендового моделювання” розпочав свою діяльність у січні цього року. За нетривалий час своєї роботи його члени досягли успіху на підсумковій виставці у Житомирі. Артем Лакізюк посів там почесне третє місце у розділі “Бронетехніка”.

Артем Лакізюк, член гуртка “Стендового моделювання” ЦПО ім. О. Разумкова: «Вперше брав участь у змаганнях, які проходили в Житомирі. Було небагато моделей, але, як на мене, були сильні конкуренти. Виступав із двома моделями: літаком Ла-5 ФН і 76мм полковою гранатою. З нею я і переміг.»

Олег Савенко, керівник гуртка “Стендового моделювання” ЦПО ім. О. Разумкова: «Мне очень приятно, что в Бердичеве есть дети, которые интересуются этим делом. Тем более, у них появилась возможность ходить в кружок, повышать свой уровень и добиваться определенных результатов. Я считаю, что третье место это достаточно хороший показатель за короткий промежуток времени.»

Аби своїми руками зробити бойову машину, водія чи військовий об’єкт, терпіння й бажання замало, говорить Олег Савенко.

Олег Савенко, керівник гуртка “Стендового моделювання” ЦПО ім. О. Разумкова: «Для занятия моделизмом нужно обладать определенным опытом работы, все остальное — работа с большим объемом информации. Все наши модели приближены к реальным образцам, и они повторяют реальные боевые машины. А это работа с архивными документами, чертежами и прочее.»

Під час роботи моделі намагаються якомога більше наблизити до реальних військових об’єктів. На їхнє виготовлення відводиться різна кількість часу, розповідають гуртківці.

Артем Лакізюк, член гуртка “Стендового моделювання” ЦПО ім. О. Разумкова: «В іграшковому магазині купляємо набір пластикових деталей. Ми їх складаємо, склеюємо, доводимо до належного вигляду і фарбуємо. Щоб зробити гарну модель, зібравши всі історичні дані, треба як мінімум місяць.»

Казимір Інжиєвський, член гуртка “Стендового моделювання” ЦПО ім. О. Разумкова: «Фігурками я майже не займаюся, а роблю літаки. На один літак може піти десь півроку. Це навіть не стараючись.»

Якщо гурток нещодавно створили, то неформальне об’єднання “Штик” існує більше десяти років. Його членів знають далеко за межами Бердичева. До організації входять дорослі чоловіки, які з допомогою своєрідного хобі мають можливість зануритися у дитинство, каже Олег Савенко. Вони запрошують усіх бажаючих спробувати свої сили у моделюванні, аби наступного року виставка збагатилася новими конструкціями. Цьогорічний показ триватиме до 1 березня.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0