Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

“Липові” соцпрацівники обкрадали бердичівських пенсіонерів

Time Додано: п'ятниця, 28 січ. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Десять з половиною тисяч гривень викрали у Бенігди Остапюк чоловік та жінка, які представилися працівниками соціальної служби Житомира. Пенсіонерка йшла з магазину, зайшла у своє подвір’я і тут її гукнули двоє невідомих. Сказавши, що перевіряють, як живуть одинокі бердичівляни, попросилися увійти до хати. Бенігда Миколаївна, хоч і сумнівалася, але все ж впустила їх. Зайшовши усередину, ті почали розпитувати бабусю, яку пенсію вона отримує, чи видали їй допомогу у розмірі 500 гривень. Попросили показати купюри, бо зараз нібито банки видають фальшиві гривні.

“Липові” соцпрацівники обкрадали бердичівських пенсіонерів

Бенігда Остапюк, пенсіонерка: «І вона мене розпитує, яка кубатура, скільки я пенсії отримую, з ким живу. Я кажу: одинока я. потім вона встала, забігла в одну кімнату, в іншу, примовляючи, як у мене гарненько і чистенько. А в мене ж бідота кругом. Покрутилась, сіла. Попросила показати купюри. А я і виключилася. Відчиняю шафу, дістаю гроші, даю одну бумажку в 200грн. вона подивилася, сказала, що нормальні.»

Після цього, розповідає пенсіонерка, чоловік захотів пити. Вона разом із ним вийшла у кухню. Той, каже, пив воду дуже повільно, примовляючи, що пече у горлі. Після того, як втамував спрагу, обоє повернулися до кімнати, де сиділа “напарниця” злочинця. Чемно попрощавшись із бабусею, “липові” соцпрацівники пішли геть.

Бенігда Остапюк, пенсіонерка: «тоді мені дійшло. Я до шафи — немає грошей. Я до калітки — а їх і близько немає. Я зву сусідку, кажу: доцінько, мене ограбили. Стала плакати. Вона подзвонила до міліції. Я знов прибігаю до хати, а там лежить мій гаманець на ліжку пустий. У мене було десять з половиною тисяч. Як укупі лежали, так і “пішли”. Я складала, думала, буду жива, то підлогу перестелю, бо грибок з’їв зовсім. А якщо вже помру, то хоч похоронять по-людськи.»

Поки правоохоронці їхали на виклик, до чергової частини міліції надійшло ще одне повідомлення подібного характеру. Як виявилося, грабіжники не вдовольнилися сумою, що викрали у Бенігди Миколаївни, і “завітали” ще до однієї одинокої пенсіонерки.

Діяли за тією ж схемою. В Антоніни Кузьмінчук розпитували про її пенсію, надбавки та попросили показати купюри. Окрім того, змусили літню жінку написати заяву до обласного пенсійного фонду з проханням збільшити її пенсію.

Антоніна Кузьмінчук, пенсіонерка: «Вона мені каже: скажіть, будь ласка, у вас в туалеті папір є? щось у мене так живіт болить. Я кажу: є. вже потім я подивилися, що папір вона не чіпала. Я вийшла з кухні, вона вже сиділа у кімнаті. І тут вони вирішили піти. Коли пішли, я подумала: де це гроші. Я до гаманця, дивлюсь — а грошей там немає.»

У жінки злочинці викрали півтори тисячі гривень, залишивши її із тридцятьма гривнями у гаманці. До пенсії ще далеко, а жити за щось треба, бідкається старенька.

Антоніна Кузьмінчук, пенсіонерка: «Тепер уже все… 81 рік прожила і така дурепа… Та й що казати?..»

Правоохоронці кажуть: розкрити подібні злочини дуже важко, оскільки найчастіше їх здійснюють так звані “гастролери”. Цього року це поки що перший випадок.

Юрій Олефір, начальник Бердичівського МВ УМВС: «Є інформація, що вони заходили ще в одну квартиру, але звідти їх вигнали. У минулому році було декілька схожих випадків, злочинцями були інші люди. І на жаль, більшість з цих злочинів залишилися нерозкритими. Як правило, ці люди приїжджають до нас з інших міст, “працюють” 2-3 години і їдуть звідси. Тут їх ніхто не знає і не може допомогти нам розкрити злочин.»

Наразі триває слідство. Якщо грабіжників знайдуть і доведуть їхню причетність до даних злочинів, їм загрожує до п’яти-шести років ув’язнення. Правоохоронці застережують людей, аби ті не були такими довірливими.

Юрій Олефір, начальник Бердичівського МВ УМВС: «Я хотів би звернутися до всіх мешканців Бердичева, особливо до пенсіонерів: не довіряйте невідомим особам, які представляються працівниками благодійних фондів чи соцслужб. Кажуть, начебто будуть давати безкоштовні товари або надбавку до пенсії. Не довіряйте їм, а в кращому випадку дзвоніть на “102”. Або зателефонуйте в ту ж саму соціальну службу і запитайте, чи дійсно до них йшли їхні працівники. Ні в якому разі не показуйте кошти, які, за розповідями злочинців, можуть бути фальшивими. Таким чином грабіжники намагаються вияснити, де зберігаються ці кошти, щоб потім їх викрасти.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0