Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Літаки, клоуни і багато іншого: між собою змагалися наймолодші бердичівські моделісти

Time Додано: понеділок, 22 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Якщо на різного роду предметні олімпіади сходяться «золоті уми» учнівської молоді, то її «золоті руки», напевне, збираються ось тут — у відділенні науково-технічної творчості ЦПО ім. О. Разумкова. Щороку саме у стінах цього закладу проводяться змагання з початкового моделювання серед учнів 1-4-х класів шкіл міста. Зазвичай вони складалися з практичної роботи, в якій діти мали продемонструвати, що молоток, лобзик, напилок та різні там гвинтики-шурупчики вони бачать не лише у батькових руках, а й самі потроху вчаться із ними вправлятися. Цього року до завдання зробити щось своїми руками додалися теоретичні тести. Діти мають вчитися мислити логічно, вирішили організатори змагань, і озброїли тих креслярським реманентом плюс «нагородили» задачею на логічне мислення.

Літаки, клоуни і багато іншого: між собою змагалися наймолодші бердичівські моделісти

Андрій Прокоп, учень 4-го класу ЗОШ № 11: «Сюди я потрапив завдяки своєму братові, який також брав участь у цих змаганнях і посів на них І місце. Це завдання мені далося не важко, адже мене добре підготувала вчителька.»

Наймолодші школярі зі спритністю перетворювали геометричний конструктор на транспортні засоби: з-під їхніх рук виходили легковики, вантажівки, пароплави, потяги. Динамічну іграшку, а саме ведмедика-важкоатлета, виготовляли учні 2-х класів.

Анастасія Рубан, учениця 2-го класу НВК № 4: «Цей мішка може посісти І місце, бо у нього дуже яскраві кольори, А ще — він найсильніший, найсміливіший і найгарніший.»

Поки третьокласники корпіли над виготовленням клоуна, на рік старші від них товариші випилювали літака.

Богдан Манільчук, учень 3-го класу НВК№ 4: «На мою думку, літака важче виготовити, ніж намалювати клоуна. Там треба більше постаратися, попрацювати. А тут легше — вирізаєш, клеїш. Цікаво.»

На виконання практичної роботи усім виділили 1,5 години, по завершенні якої викладачі мали оцінити якість і надійність виробу, його оригінальність та завершеність. Оцінили вони все це досить критично, хоча й відзначили: таланту бердичівським учням не бракує. На відміну від почуття смаку: на думку педагогів, над підбором кольорів, зокрема, дітям потрібно ще чимало попрацювати. Були зауваження і щодо теоретичної частини.

Тетяна Пінчукова, методист відділення НТТ ЦПО ім. О. Разумкова: «Творча частина складалася з 3-х завдань. Зі складанням графічно-логічної композиції по темі «Водний транспорт» учні впоралися непогано, використавши талант і фантазію. Але є і недоліки: діти практично не використовували креслярське приладдя. Деякі команди взагалі слабко підготувалися до цих змагань.»

Серед першокласників найкращим моделістом став учень 12-ї школи Олександр Глухов, серед другокласників — учениця ЗОШ № 5 Валерія Вишківська. Максим Антонюк з 11-ї школи став лідером серед учнів 3-х класів, а учениця НВК «Школи-дитсадка № 3» Дарія Пироженко — серед 4-х. Перше місце командне виборола на цьогорічних змаганнях «гвардійська» 12-та школа.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0