Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Лауреатка міжнародних конкурсів Ірина Серотюк: мою гру часто порівнюють із малюванням

Time Додано: неділя, 18 квіт. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Багато років тому в одному із сіл Чернівецької області відбулося не зовсім звичайне знайомство, якому судилося мати цікаве й успішне продовження: дівчинку Іринку її батько познайомив... із баяном. Нині заслужений працівник культури України, педагог, автор кількох посібників з гри на баяні, керівник власної школи Петро Серотюк ділиться досвідом: інструмент потрібно положити на стілець і розповісти про нього дитині, як про хорошого друга, розповісти тепло, ґрунтовно й змістовно. Не потрібно термінів, покличте на допомогу казку, і побачите — ваша дитина закохається у баян. Так, як закохались у нього Ірина та її сестра.

Лауреатка міжнародних конкурсів Ірина Серотюк: мою гру часто порівнюють із малюванням

Ірина Серотюк, лауреатка міжнародних конкурсів: “Ми у свого батька були як експеримент: усі свої методичні надбання він випробовував на нас. І дійсно, вже з 3-го класу я мала успіхи і на всеукраїнських конкурсах, і міжнародних… Дуже вдячна батькові, адже це зовсім нелегко, коли діти вчаться у своїх батьків… Батько вперто йшов до цілі, а нею було показати, що люди з села грають краще, ніж у столиці, і роблять на високому рівні.”

Тиснути на потрібні клавіші й розтягувати міха — наука невелика, артист має відчувати інструмент та заразитися музикою. Ірина захворіла на баян, коли їй не було й 10-ти. У 10 вона вже виборола 1 премію на міжнародному конкурсі “Кубок Кривбасу”. Після того на дівчину чекали перемоги не лише на рідній землі, а й в Італії, Польщі, Іспанії, Росії. На конкурси їздили за свій кошт, тому багато де побувати так і не змогли. Часто, розповідає баяністка, на сцену виходили удвох із сестрою, успіх був приголомшливий. Що ж незвичайного вбачають люди у грі Ірини?

Ірина Серотюк, лауреатка міжнародних конкурсів: “Я – дівчина, а на баяні, зазвичай, грають хлопці. Тут має місце і фізичний фактор, і те, що дівчата й заміж рано виходять, і що – не такі посидющі. Коли ми виходимо на сцену удвох із сестрою, це виглядає яскраво. А ще ми «беремо» музикальністю. Батько зробив не просто баяністами, він зробив нас музикантами. Люди кажуть, що ми малюємо, коли граємо. Є зміст, є інтелект, які дуже важливі у нашій справі. ”

Нині репертуар Ірини Серотюк складається з перекладень Баха, Скарлатті, Рахманінова, Шостаковича, Пьяцолли, а також творів сучасних Дербенка, Шмідта, Лунквіста та інших композиторів. Приймати виконавицю у себе вдома мають за честь відомі зали Європи. Тож викладачі Бердичівського педагогічного коледжу, у залі якого відбувся концерт, пишаються тим, що їм вдалося влаштувати зустріч із талановитою майстринею.

Сергій Ртіщев, зав. музичним відділом Бердичівського педагогічного коледжу: “К сожалению, сегодня теле- и радиоэфир заполнены музыкой низкого качества – это, так называемый, «кич». Наверное, такая музыка тоже имеет право на существование, но нам как преподавателям хотелось бы, чтоб наши студенты слушали музыку разную и музыку качественную. Вот такую, какую нам посчастливилось послушать сегодня.”

Нині на шляху Ірини Серотюк — Клінгенталь, німецьке місто, де проходить один із найпрестижніших форумів, на якому збираються музиканти. Колись, у 12 років, вона вже підкорила його, лишивши далеко позаду своїх однолітків. Тепер боротиметься за 1 місце із досвідченими й визнаними майстрами гри на баяні. Музика, каже дівчина, це особлива мова почуттів й вражень. Своїм виконанням вона зачепить найпотаємніші струни людської душі, збентежить їхні серця — і справу буде зроблено.

Ірина Серотюк, лауреатка міжнародних конкурсів: “Музика повинна «дійти» до людини, хоч у наш час це дуже важко – всюди панує попса. Людей я хочу зачепити із середини, щоб моя музика збентежила їх, збудила, вплинула на них.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0