Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Кращим юним читачем Бердичева став Вадим Лавренчук

Time Додано: субота, 30 січ. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Із тим, що з дитячим читанням у країні спостерігається певна криза погодяться, напевно, мало не усі вітчизняні бібліотекарі. Такої думки дотримуються і фахівці бібліотечної системи Бердичева. Тому вже котрий рік поспіль вони долучають місцевих учнів до участі у Всеукраїнському конкурсі “Найкращий читач України”. Традиційно на першому етапі своїх “найкращих” обирали у кожній школі, ну а потім переможці зібралися у дитячій бібліотеці, аби визначити того, хто представлятиме місто на обласному етапі конкурсу.

Кращим юним читачем Бердичева став Вадим Лавренчук

Валентина Петрухіна, заступник директора МЦБС: “Ми залучаємо дітей до читання, знайомимо з найкращим надбанням української й світової літератури. У цьому є велика спільна заслуга і дітей, і батьків, і бібліотекарів. Якщо у попередні роки діти цікавилися в основному книгами вітчизняних авторів і на конкурсах презентували українську літературу, то нині ми можемо почути і зарубіжну класичну й сучасну літературу, а це свідчить про те, що ставлення дітей до книг стає більш глобальним.”

Кращого читача визначали серед учнів 6-7-х класів. Чому саме серед цієї вікової групи, пояснити фахівцям бібліотечної справи не важко. Учнів 1-4х класів приводять до їхнього закладу батьки. Вони, здебільшого, і формують читацький смак своєї дитини. У тих, хто ходить до 8-го, 9-го класу й старші, читацькі інтереси більш-менш вже сформовані. Групою із найневизначенішими уподобаннями є учні якраз 5-7-х класів. Вони потребують особливої уваги з боку працівників бібліотек.

Валентина Петрухіна, заступник директора МЦБС: “Сьогодні книговидавнича справа направлена на випуск літератури здебільшого бездуховної, тому ми маємо зробити так, аби діти розбиралися у цьому морі книг. Ми повинні ознайомити їх з літературою високодуховною, яка допомогла б їм у самоосвіті, у духовному зростанні, у доведенні до поставленої мети.”

Ще на самому початку конкурсу його організатори й члени журі наголосили: їм не хотілося б побачити напам’ять завчені за кілька днів промови, тому запропонували учням у вільній формі розповісти спочатку про себе й свої уподобання, потім — про улюблену книжку. Бердичівські шести- й семикласниці майже усі, як одна захоплюються вишивкою, в’язанням, обожнюють домашніх тварин. Багато хто з них є членами позашкільних гуртків та вихованками музичної та художньої шкіл. Їхні однолітки-представники сильної статі теж намагаються не пасти задніх: колом інтересів хлопці не поступаються дівчатам, ну хіба що вишивання й бісероплетіння їм заміняє футбол, плавання й карате.

Книга їх об’єднує та водночас підкреслює індивідуальність кожного. Юні бердичівські читачі у рівній мірі захоплюються Д’Артаньяном, Шерлоком Холмсом, Монтекрісто й Гаррі Поттером та Тарасом Бульбою, Петром Сагайдачним, героями міфів і легенд. Для когось критерієм “улюбленості” слугують захопливі пригоди, Анастасію Молдовянко в її улюбленій книзі підкорила здатність героїв на самопожертву заради дружби.

Анастасія Молдовянко, учениця БМГГ № 2: “На мою думку, людина має у кожній книжці знайти щось “своє”, відкрити для себе щось нове. Думаю, що поганого читача взагалі не існує, є люди, які просто чогось не розуміють у цьому.”

Після двох етапів конкурсу визначився лідер. Ще троє учасників розділили 2-ге місце. Але перемогу святкувати було ще зарано. На читачів чекав 3-й останній етап — “Ерудит”. У ньому кожен із учнів мав дати правильну відповідь на 15 запитань членів журі. Останні розповіли: як доводить досвід, в один момент “Ерудит” може скинути з п’єдесталу, здавалося б, вже переможця та вознести на вершину одного з аутсайдерів.

Шестикласника садять із семикласником, кожному роздають “його” список питань. Вже при підведенні підсумків голова журі зверне увагу на не зовсім втішну деталь: усі як один учасники правильно вказали на те, що Олена Пчілка — це псевдонім матері Лесі Українки, а автором “Хроніки Нарнії” є Клайв Льюїс. Це, звісно, добре, та жоден не зміг упізнати у Вічній Книзі Біблію, а авторами славетного “Любіть Україну!” чомусь “двоголосно” було “призначено” Тараса Шевченка й Лесю Українку.

Як і припускали у журі, лідера перших двох етапів “Ерудит” відправив на заслужений відпочинок. Туди ж подався один зі “срібних призерів”. Анастасія Молдовянко, яка до цього теж була “срібною”, стала “бронзовою”. Натомість почесне 2-ге місце разом з учнем 3-ї школи Дмитром Філіповим розділила учениця 10-ї школи Олена Тимощук.

Олена Тимощук, учениця ЕЗОШ № 10: “Я не очікувала від себе такого результату — вперше беру участь у такому конкурсі. Книжка, яку я обрала для презентації, має назву “Таємниця острова скарбів”. Мне дуже вразили і сюжет, і герої твору. Вони проявили надзвичайну сміливість, аби погодитися на такі пригоди.”

Вадим Лавренчук... Вчиться він у 2-й гімназії, мешкає, здається, у шкільній та дитячій бібліотеках. Любить тварин, ганяти у футбол, плавати... У бібліотечних закладах відомий як “закоренілий” любитель “фентезі”. Саме на Вадима як переможця 2-го етапу Всеукраїнського конкурсу “Найкращий читач України-2010”впав вибір журі.

Вадим Лавренчук, переможець міського етапу конкурсу “Найкращий читач України-2010”: “Я дуже люблю читати, любов до цього прищепила мені моя мама... Для мене книга — це щось неповторне і дуже красиве. Прочитавши її, можна зрозуміти багато дивовижного, фантастичного й надзвичайного. Дуже люблю читати твори зарубіжних авторів: беру товсті томи та прочитую їх за тиждень. А до бібліотек ходжу часто — то по школі потрібно, то для себе...”

Вітаючи переможця й призерів конкурсу, голова й члени журі побажали, аби любов до книги не згасала. На Вадима чекає поїздка до Житомира, де він намагатиметься вибороти подорож до Львову. Там протягом 7 днів найвідданіші прихильники книг зі всієї країни знайомитимуться з містом, спілкуватимуться із відомими письменниками та між собою.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0