Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Краще бачити світ допомагають дітям у двох дитячих садочках міста

Time Додано: середа, 26 серп. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Проблеми із зором можуть виникнути у будь-якому віці, навіть наймолодшому. Чим раніше їх виявити і почати лікувати, тим більше шансів зупинити падіння зору. У дитячих садочках №№ 16 і 22 діють спеціальні групи для дітей, які погано бачать.

Краще бачити світ допомагають дітям у двох дитячих садочках міста

Ніна Бойко, завідуюча ДНЗ №16: “Діти приходять за направленням з дитячої поліклініки. Але для того, щоб потрапити в групу з вадами зору нашого дошкільного закладу, потрібно пройти через медико-педагогічну комісію, яка засідає один раз на місяць у нашому місті за участю представників з міста Житомира”.

У 16-му дитсадку з дошкільнятами займаються чотири вихователі і медсестра-ортоптист. Розпорядок дня у спецгрупах звичайний, заняття в дітей такі самі, що й у здорових однолітків. Тільки навчально-виховний процес органічно поєднується із вправами, скерованими на поліпшення дитячого зору.

Валентина Шевчук, вихователь спецгрупи “Краплинка”: “Кожна дитина працює за своїм діагнозом, встановленим лікарем. Вправи для дітей повинні бути або вдаль, або вблизь. От наприклад сьогодні в нас Даринка виконує вправу “Нанизування” намистинки. Завтра їй потрібна вправа вдаль. Вона бере, он в нас є різного виду біноклі, і вона дивиться просто по сторонам вдаль”.

Вправи проводять систематично в ігровій ненав’язливій формі. Так, аби діти не помічали, що їх лікують, кажуть педагоги. Вихованці обводять по контуру зображення, викладають мозаїку та виконують інші завдання, що вимагають напруження очей.

Діти: “Скажи, будь ласка, що ти робиш зараз? - Складую. - Що ти складаєш? - Мозаїку”; “Викладаю бусинки. - Тобі це подобається робити? - Да”.

Кожного дня невеликими групами дошкільнята відвідують кабінет реабілітації. Тут за допомогою спеціальних пристроїв відбувається коригування зору. Діти почергово займаються на периметричному тренажері та офтальмологічних апаратах. “Ассо”винайшли психіатри, говорить медсестра-ортоптист Ірина Куліш. Перемінні різнокольорові режими розслаблюють організм і навіть знімають головний біль.

Пристроєм “Диплоптика” виявляють порушення зору. У нормі дитина має побачити одну качку білого кольору. Якщо качок більше або вони інших кольорів - це свідчить про відхилення. Зазвичай у дітей виявляють косоокість та її ускладнення, далекозорість, близорукість, астигматизм. Заняття на коригуючих пристроях дозволяють якщо не поліпшити зір, то хоча б не допустити його погіршення. А це вже результат, говорять спеціалісти.

Валентина Шевчук, вихователь спецгрупи “Краплинка”: “Найбільшу ефективність показують діти, які мають косоокість. Тобто м’язи очей закріплюються і працюють у правильному напрямку. Навіть є такі діти, що косоокість проходить без операційно втручання”.

Коли в процесі медогляду у дитини виявляли порушення зору і повідомляли батьків про необхідність переведення її до спецгрупи, вони лякалися. Але згодом зрозуміли, що даремно. Позитивні зрушення є, відзначають батьки.

Євгенія Очкодер, мама вихованки: “Краще набагато, ніж було тоді, коли ми прийшли в садочок. Вона краще стала бачити, стала більш організованою. Нам дуже подобається в цьому садочку”.

Вдома батьки повинні виконувати з дитиною вправи на закріплення результатів, напрацьованих медиками та педагогами. Лише спільними зусиллями можна зберегти дитячий зір, наголошують фахівці.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0