Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua



Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні»

Time Додано: понеділок, 21 трав. 2018, 16:25 ( близько 1 місяця назад )

Директор музею Павло Скавронський познайомив бердичівлян із цікавою людиною, старшим науковим співробітником Житомирського краєзнавчого музею Людмилою Журавською.

Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні» Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні» Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні» Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні» Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні»

Бальзакознавець Людмила Григорівна презентувала присутнім путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні». У збірці краєзнавець подала не тільки екскурсійно-туристичний маршрут «Дорогами Бальзака», портретні фото, фото архівних документів і ментрик, але й розповіла про подорож Бальзака в Україну, про довгоочікувану зустріч і одруження із Евеліною Ганською, перебування письменника у Верхівні та вінчання у Бердичеві, у костелі Святої Варвари… Бальзакознавці по-різному говорять про роль Евеліни у житті французького письменника. Людмила Григорівна формувала власний погляд, перечитуючи листування.

Те, що написав французький геній за життя, досліджують десятками, а то й сотнями років. Останніх 30 р. Людмила Журавська вивчає творчість Бальзака, 7 літ працювала завідуючою музеєм письменника у Верхівні. «Хотілось, - каже жінка, - написати історію наукову, підтверджену документами…»

Чи не кожен бердичівлянин хоча б раз чув відомий вислів Бальзака «Україна починається в Бердичеві». Сказав так, виїхавши за місто, вражений красою, що відкрилась перед очима. «І тут я побачив справжній степ, бо Україна починається в Бердичеві. Все, що я бачив досі, - ніщо».

У недописаному листі про Київ Бальзак називає столицю України святим містом Руси…

Путівник «Музей Оноре де Бальзака» відзначений минулоріч у Житомирі, як «Краща книга» року в номінації «Постаті». Півтисячі екземплярів цієї книги видали за кошт облдержадміністрації та розповсюдили, як соціально значущу літературу, по книгозбірнях області. Нині Людмила Журавська продовжує працювати над книгою, що увійшла до краєзнавчого серіалу «Унікальна Україна», мріє розмістити у ній нарис-лист про Київ та головні думки із творів Бальзака. А ще – готується до наукової конференції, котра має відбутись наступного року в Бердичеві, у ювілейний рік народження Бальзака. 20 травня виповниться 220 років із часу появи на світ Оноре де Бальзака.

Репортаж: Олени Лук’янюк





Chatbubbles Коментарів: 0