Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні»

Time Додано: понеділок, 21 трав. 2018, 16:25 ( 10 міс. назад )

Директор музею Павло Скавронський познайомив бердичівлян із цікавою людиною, старшим науковим співробітником Житомирського краєзнавчого музею Людмилою Журавською.

Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні» Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні» Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні» Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні» Краєзнавець Людмила Журавська презентувала путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні»

Бальзакознавець Людмила Григорівна презентувала присутнім путівник «Музей Оноре де Бальзака у Верхівні». У збірці краєзнавець подала не тільки екскурсійно-туристичний маршрут «Дорогами Бальзака», портретні фото, фото архівних документів і ментрик, але й розповіла про подорож Бальзака в Україну, про довгоочікувану зустріч і одруження із Евеліною Ганською, перебування письменника у Верхівні та вінчання у Бердичеві, у костелі Святої Варвари… Бальзакознавці по-різному говорять про роль Евеліни у житті французького письменника. Людмила Григорівна формувала власний погляд, перечитуючи листування.

Те, що написав французький геній за життя, досліджують десятками, а то й сотнями років. Останніх 30 р. Людмила Журавська вивчає творчість Бальзака, 7 літ працювала завідуючою музеєм письменника у Верхівні. «Хотілось, - каже жінка, - написати історію наукову, підтверджену документами…»

Чи не кожен бердичівлянин хоча б раз чув відомий вислів Бальзака «Україна починається в Бердичеві». Сказав так, виїхавши за місто, вражений красою, що відкрилась перед очима. «І тут я побачив справжній степ, бо Україна починається в Бердичеві. Все, що я бачив досі, - ніщо».

У недописаному листі про Київ Бальзак називає столицю України святим містом Руси…

Путівник «Музей Оноре де Бальзака» відзначений минулоріч у Житомирі, як «Краща книга» року в номінації «Постаті». Півтисячі екземплярів цієї книги видали за кошт облдержадміністрації та розповсюдили, як соціально значущу літературу, по книгозбірнях області. Нині Людмила Журавська продовжує працювати над книгою, що увійшла до краєзнавчого серіалу «Унікальна Україна», мріє розмістити у ній нарис-лист про Київ та головні думки із творів Бальзака. А ще – готується до наукової конференції, котра має відбутись наступного року в Бердичеві, у ювілейний рік народження Бальзака. 20 травня виповниться 220 років із часу появи на світ Оноре де Бальзака.

Репортаж: Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0