Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Кожен має право…»: у Бердичеві відзначили День Конституції України«Кожен має право…»: у Бердичеві відзначили День Конституції України

Time Додано: четвер, 28 черв. 2018, 16:55 ( 9 міс. назад )

Знати, що ти «маєш право…», дане тобі Конституцією, то вже само по собі непогано, і бердичівська молодь – представники центру «М-Формація» ж – заявляє: вона володіє цим знанням.

«Кожен має право…»: у Бердичеві відзначили День Конституції України«Кожен має право…»: у Бердичеві відзначили День Конституції України

У Бердичеві відзначили День Конституції України. Нагадали, зокрема, про те, що прийняття Основного Закону виступило важливим етапом процесу державотворення та становлення національної системи права. Що Конституція покликана змінювати державу, сприяти її політичному єднанню та соціально-економічному розвитку суспільства. Саме тому, звернули увагу, потреба у ній виникла у давні часи, і у різні епохи саме слово «конституція» несло у собі далеко не однаковий зміст.

ХІХ та ХХ сторіччя запам’ятаються, з-поміж іншого, й тим, що протягом того часу теж розроблялися конституційні проекти.

Та Центральна Рада пала, і документ так і не набув чинності, продовжує Віктор Козінський. Був розроблений проект Конституції УНР, проте в умовах більшовицької агресії зберегти державну незалежність не вдалося.

Прийняття Конституції у червні 96-го символізувало появу новітньої української держави, закріплення її незалежного статусу та статусу рівноправного учасника міжнародних відносин, зазначили виступаючі.

«Якщо почнете забувати це, перечитуйте ще раз і ще раз, і тоді мені буде не соромно, а вам буде добре»… На думку радника міського голови, депутата Бердичівської міської ради Василя Толочка, ці слова Великого князя Володимира Мономаха могли б слугувати, свого роду, преамбулою до Конституції України – Закону, що його українці мають не лише знати, а й виконувати.

Відзначення Дня Конституції у часи, коли Україна проходить через чи не найважчі у часи Незалежності випробування, стає не просто справою формальною, переконані у Бердичеві: українці говорять про Основний Закон, згадуючи при цьому зусилля й втрати, з якими здобувалося право на гідне життя колись і здобуваються сьогодні мужніми та відданими вояками-патріотами.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0