Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Коронована» творчиня історичних вестернів Лора Підгірна побувала у Бердичеві. У компанії з «Марком Шведом» та «Омбре…»

Time Додано: середа, 27 черв. 2018, 17:26 ( 9 міс. назад )

Карколомні пригоди, герої-відчайдухи, яких не беруть кулі, які рятують світ та спокусливих красунь, і все це зі стійкою авантюрною ноткою та на тлі української історії… Коли вам до снаги подібне чтиво – не надто важке й водночас таке, що тримає до останньої сторінки, то welcome до просторів українського історичного вестерну. У Бердичеві, у стінах Центральної міської бібліотеки, цей простір презентувала Лора Підгірна – письменниця, журналістка, поетеса й сценаристка, авторка проекту «Літературний туризм», володарка диплому від «Коронації слова-2017». Приїхала пані Лора у компанії зі своїми дітищами – романами, що увійшли до циклу під назвою «Пригоди Марка Шведа» та романом, за який і була «коронованою» минулоріч – «Омбре над темрявою і світлом».

«Коронована» творчиня історичних вестернів Лора Підгірна побувала у Бердичеві. У компанії з «Марком Шведом» та «Омбре…»

Кожне місто в Україні, кожне село має якісь невивчені сторінки власної історії і може похвалитися місцевими легендами й таємницями, переконана Лора Підгірна. Легендована історія, на її думку, це те, що здатне привабити читача, слухача, глядача. У своїх романах, побудованих на історичних матеріалах, письменниці вдається заміксувати реальність та вигадку. Зокрема, звести відомих історичних осіб у рідному Кам’янець-Подільському. Ну а далі за справу береться Марко Швед…

З історичних вестернів людина може дізнатися, чим насправді жило колись її місто, що траплялося у ньому, відзначає авторка «Марка Шведа» та «Обмре…» Адже історія у цьому випадку – така сама головна героїня, як і погоні, колотнечі, пошуки скарбів й таке інше, а значить існує певна відповідальність письменника. Взагалі, історія – це спадщина, продовжує Лора Підгірна: вміло користуватимешся – не будеш бідувати. Тож, спілкуючись зі слухачами, вона, серед іншого, бере на себе сміливість мотивувати тих до вивчення минулого рідних міст та сіл. Ну і, звісно, до читання книг взагалі.

«Пригоди Марка Шведа» складатимуться з 10-ти частин – так задумала їхня авторка. Наразі триває робота над написанням третього роману з цього циклу. Із твору у твір події перетікають з часів УНР, до років Голодомору і, зрештою, до початку 2-ї Світової. Має бути цікаво і поціновувачам романтики, і шанувальникам історії, і тим, хто любить пригоди. Має бути цікаво і бердичівлянам: побачивши на власні очі кармелітанський Кляштор, побувавши у знаменитих місцевих двориках, відчувши дух міста, Лора Підгірна зізналася, що вже подумує вплести до сюжету якоїсь із частин Бердичів.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0